گردشگری سلامت

آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا ۲۰۲۰

آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا ۲۰۲۰ در دنیا

آینده گردشگری و بحران کرونا ۲۰۲۰ ، بنا به گزارش و تحلیل آینده نگری مجمع جهانی اقتصاد (به انگلیسی: World Economic Forum)، همه گیری جهانی ویروس کرونا کوید ۱۹ می تواند ۵۰ میلیون شغل را در صنعت گردشگری و مسافرت در سطح جهان از بین ببرد. این سازمان در مقاله ای ذکر کرده که آسیا بدترین تاثیر را از این بحران خواهد داشت و بعد از اتمام بحران کرونا حدودا حتی ممکن است تا ۱۰ ماه زمان می برد تا این صنعت بهبود کامل پیدا کند. 

گردشگری مسافرت سفر بحران ویروس کرونا ۱۳۹۹
۱ یک میلیارد یورو در ماه ضرر گردشگری اروپا به دلیل بحران کرونا

 لازم به ذکر است گفته می شود ۱۰٪ ده درصد تولید ناخالص داخلی دنیا Global GDP و مشاغل جهانی را این صنعت دارد. با این حساب می توان گفت بحران اقتصادی جهانی محتمل است. بحران ویروس کرونا صنعت گردشگری و مسافرت امریکا را نیز فلج کرده است. سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، همکاری خود را با سازمان جهانی بهداشت (WHO) بیشتر نموده تا پاسخ مشترک توسعه یافته تری به ویروس کرونا کویید ۱۹ بدهند.

بسیاری از کشور های دنیا در آسیا، اروپا، قاره امریکا، سنگاپور و مالزی نیز محدودیت های سفر، و یا تمهیدات ویژه بهداشتی ورود گردشگر، ورود شهروندان خود و یا قرنطینه خانگی را از شهروندان خود درخواست نموده اند. به همین صورت می توان گفت با صدمه دیدن صنعت جهانگردی از شوک بحران کرونا، گردشگری سلامت و استارت آپ های این حوزه در دنیا نیز تاثیر منفی از این بحران را تجربه خواهند کرد.

 

بحران صنعت گردشگری با شیوع جهانی کرونا

 

آینده گردشگری و گردشگری سلامت ۱۳۹۹ و ۲۰۲۰ با بحران ویروس کرونا در جهان
آینده گردشگری و چالش های آن در سال ۱۳۹۹ – ۲۰۲۰

 

مقاله وب سایت ۲۰۲۰ – مجمع جهانی اقتصاد یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی سوئیس: احتمال از دست رفتن ۵۰ میلیون شغل صنعت گردشگری در دنیا، با بحران ویروس کرونا. از این ۵۰ میلیون، حدود ۳۰ میلیون احتمالا از آسیا، ۷ میلیون از اروپا، ۵ میلیون از آمریکا، و بقیه از سایر کشور ها خواهد بود.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

گردشگری و احتمال ادامه بحران در سال ۲۰۲۱

به عقیده برخی متخصصین و به گذارش بلومبرگ ال.پی. (شرکت رسانه جمعی چند ملیتی)، حتی این احتمال وچود دارد که تاثیر منفی بحران کرونا به سال ۲۰۲۱ نیز کشیده شود.

 

سفر صنعت گردشگری و بحران جهانی پاندمی همه گیری ویروس کرونا مسافرت گردشگری سلامت
صنعت گردشگری و جهانگردی دنیا و بحران کرونا ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹

 

آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا

 

استارتاپ گردشگری سلامت شرکت آکام آتا و بحران کرونا

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی عضو رسمی و دائم انجمن خدمات بین الملل سلامت ایران به ریاست جناب آقای دکتر محمد جهانگیری، نیز که به تازگی برنامه ریزی برای شروع استارت آپ خود در حوزه گردشگری سلامت با نام آتامدتور شروع کرده بود.

با فراهم کردن شرایط برای شروع فعالیت استارتاپ جدید زیر مجموعه شرکت توسط مدیریت شرکت اقدام به عقد قرارداد و مشارکت با بیمارستان های دارای مجوز بخش بین الملل IPD و پزشکان متخصص به عنوان پزشک مسئول فنی (متخصص پزشکی قانونی) و پزشک مشاور (متخصص و جراح گوش، حلق و بینی) و تفاهم نامه با شرکت گردشگری دارای مجور معتبر بند ب، سعی داشت به بازار گردشگری سلامت دنیا ورود پیدا کند ولیکن فعلا به دلیل بحران کرونا فعالیت های استارتاپ آتامدتور را قبل از افتتاح رسمی تعلیق و متوقف کرده است.

 

آینده روشن گردشگری سلامت ایران

از بحران جهانی کرونا بگذریم. با وجود این بحران، بر این باوریم کشور عزیزمان بسیار زودتر از سایر کشور ها این بحران جهانی را پشت سر می گذارد و مانند سابق محل درمان های پزشکی و زیبایی در منطقه خواهد بود. بزودی شاهد حضور مجدد و بیشتر گردشگران سلامت از سراسر دنیا در ایران خواهیم بود. کما اینکه هم اکنون نیز با وجود همه گیری جهانی کرونا متقاضیانی از خارج برای گرفتن درمان در کشور وجود دارند. توریسم درمانی در ایران با وجود کیفیت خدمات پزشکی بسیار خوب و پزشکان مطرح دنیا از گذشته تا امروز مطرح بوده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

منابع:

 1. https://www.weforum.org/agenda/2020/03/world-travel-coronavirus-covid19-jobs-pandemic-tourism-aviation
 2. https://www.cnbc.com/2020/03/17/travel-industry-pushes-for-150-billion-in-aid-as-coronavirus-cripples-business.html
 3. https://www.unwto.org/tourism-covid-19-coronavirus
 4. https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-02-13/coronavirus-s-effect-on-tourism-will-carry-into-2021-experts-say
 5. https://www.stb.gov.sg/content/stb/en/home-pages/advisory-on-covid-19.html
 6. https://www.nytimes.com/2020/03/09/world/middleeast/egypt-coronavirus-tourism.html
 7. https://www.france24.com/en/20200302-losing-%E2%82%AC1billion-a-month-coronavirus-hits-european-tourism

 

مسافرت و کرونا گردشگری جانگردی مهاجرت قرنطینه گردشگری سلامت ویروس
چالش ها ی مسافرت و گردشگری و بحران ویروس کرونا در جهان

 

 

– لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

– کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره فروش و بازاریابی – مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

[dt_gap height=”30″]

  گردشگری سلامت ۱۴۰۰

  آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا ۲۰۲۰ – آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا ۲۰۲۰ – آینده گردشگری سلامت و بحران کرونا ۲۰۲۰

  گردشگری و ویروس کرونا – گردشگری و بحران کرونا – ورشکستگی جهانی گردشگری دنیا و یا مهار بحران – مدیریت بحران – طرح گردشگری – اپلیکیشن گردشگری – اخبار گردشگری سلامت – آژانس گردشگری – خدمات گردشگری – نمایشگاه گردشگری سلامت – مجله گردشگری سلامت – جذب گردشگر – اهمیت صنعت گردشگری در جهان – ایران چندمین کشور توریستی جهان است – سهم ایران  – رتبه ایران در گردشگری در سال ۲۰۲۰ – جایگاه ایران در صنعت گردشگری جهان – ایران سالانه چقدر توریست دارد – درآمد فرانسه از گردشگری

  مشاهده بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا