خواندنی های کسب و کار و تجارت آکام آتا

تفاوت تجارت، بازرگانی، و کسب و کار چیست؟

بیزینس با تلفظ صحیح در زبان انگلیسی به صورت بیزنس و معادل آن در زبان فارسی ، کسب و کار و یا کار و کسب یک کلمه کلی و جامع است. برخی صاحب نظران حوزه مدیریت کسب و کار معتقد هستند که کلمه کار و کسب صحیح تر است زیرا ابتدا کار است بعد کسب ولیکن عبارت کسب و کار بیشتر در عموم جامعه جا افتاده است و حساسیت خاصی روی استفاده از این عبارت (کسب و کار) وجود ندارد. تمامی کلمات دیگر زیر مجموعه کسب و کار می باشند. در جدول زیر برخی کلمات مرتبط زبان انگلیسی و معنای فارسی آنها را می بینید.

زبان انگلیسی معنا و توضیح فارسی
Business تجارت, حرفه, بنگاه, کار و کسب, کاسبی, داد و ستد
Commerce تجارت, بازرگانی, معاشرت
Trade تجارت، بازرگانی، مبادله کالا, سوداگری یا دادوستد
merchandise خرید و فروش کالا

خواندنی های کسب و کار و تجارت

صاحبان کسب و کارهای جدیدی که در شروع کار خود دانش و آگاهی کافی ندارند، ممکن است در ادامه با چالش های فراوانی رو به رو شوند که برای مقابله با آنها آمادگی نداشته باشند. به همین دلیل است که وقتی گروهی یا فردی می ‌خواهند یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند، باید به قدر کافی با مراحل راه اندازی آن کسب و کار، مراحل شروع آن برای راه اندازی آن کسب و کار آشنایی داشته باشند. در این وبگاه سعی کرده ایم به شما مطالب لازم درباره ی شروع کسب و کار را بیاموزیم. به عنوان مثال پیش از شروع یک کار باید طیف وسیعی از فاکتورهای مورد نیاز در آن حوزه را بسنجید. این سنجش و ارزیابی باید مواردی مانند وضعیت بازار، بخش های مختلف بازار، رقابت ها، نقاط قوت و ضعف ها، چالش ها و فرصت های پیش رو را در بر بگیرد. صاحبان کسب و کارها باید این موارد را به صورت جامع بررسی نموده و به دقت ارزیابی کنند تا پیش از شروع کار و سرمایه گذاری دید گسترده و جامعی داشته باشند. پس اگر می خواهید در انجام یک سرمایه گذاری ریسک کمتری نمایید و در مورد سرمایه و زمان خود احتیاط به خرج دهید، بدانید که هر ساله صدها کتاب در زمینه ی کسب و کار منتشر می ‌شود. از آنجایی که خواندن همه ی خواندنی های کسب و کار و خواندنی های تجارت ممکن نیست، می توان به شناسایی بهترین کتاب ‌های کسب و کار پرداخت و بر اساس نظرات مثبت خوانندگان آنها را انتخاب کرد.

کتاب‌ های کسب و کار، کتاب‌ هایی تخصصی هستند که در مورد موضوعاتی چون فلسفه ‌های مدیریت، تاکتیک ‌های مالی، شیوه های مدیریت کسب و کار و … نوشته می ‌شوند و برای کارآفرینان و مدیران کسب و کار بسیار مفید هستند. کتاب‌ های اقتصاد و کتاب‌ های کسب و کار اطلاعات مفیدی را در تمام زمینه های ذکر شده در اختیار مخاطبان خود قرار می دهند. گروهی از کتاب‌ های اقتصاد و کتاب‌ های کسب و کار شامل نظریه ی توسعه کسب و کار است. برای مدیران تجاری و صاحبان کسب و کارها، کتاب‌ هایی که صرفا بر توسعه ی کسب ‌و کار تمرکز می ‌کنند انتخاب بهتری به شمار می آیند. در این کتاب ها دستورالعمل‌ های دقیقی شامل تئوری و عمل ارائه می‌ شوند. افراد تازه کار تر باید کتاب‌ هایی را انتخاب نمایند که مراحل عملی را در کسب ‌و کار به درستی و با جزییات تشریح نمایند. یکی از مواردی که در این با جزئیات به آن می پردازیم دیجیتال مارکتینگ است.

تشخیص کتاب ‌های خوب

برای بسیاری از افراد خواندن کتاب، بهترین راه برای کسب دانش و تجربه به شمار می آید. به همین دلیل مطالب آموزنده و علمی کسب و کار و تجارت می تواند به تازه کاران در این عرصه کمک کند و بسیاری از افراد بسیار موفق خواندن کتاب را یکی از دلایل موفقیت خود ذکر می کنند و بیان می دارند که با کمک خواندنی های کسب و کار و خواندنی های تجارت برای رسیدن به جایگاه فعلی ‌شان گام برداشته اند. خواندن کتاب کمک می ‌کند تا ذهن انسان همواره آمادگی خود در مسائل را نگه دارد، و برای ارائه ی راه حل‌ های جدید در حل مشکلات قدیمی‌ به خوبی عمل نماید. با کتاب خواندن افراد می توانند به طور مستقیم از متخصصان یاد بگیرند. به عبارت دیگر، کتاب خواندن راهی است که به افراد این امکان را می ‌دهد تا همواره به یادگیری ادامه دهند. زیرا موفق ‌ترین افراد در جهان در واقع به کمک یادگیری دائم و مستمر توانسته اند به چنین جایگاهی دست پیدا نمایند. پس باید لیستی از بهترین کتاب ها در این زمینه تهیه کنید و یکی از کتاب‌ های این لیست را انتخاب نموده و شروع به خواندن کنید. با ادامه ی این کار خواهید دید که تا چه اندازه می توانید مطالب مفید بیاموزید. شاید سوال شما این باشد که در میان انبوه کتاب‌ ها و خواندنی های کسب و کار و خواندنی های تجارت چگونه می ‌توان کتاب‌ های کسب و کاری که ارزش زمان گذاشتن را دارند پیدا نمود. در اینترنت منابعی وجود دارد که ضمن معرفی بهترین کتاب ‌ها در این حوزه، روش هایی برای تشخیص کتاب ‌های خوب را در اختیار کاربران قرار می دهد. در ضمن وقتی کسی وارد این حوزه می شود به تدریج و بر اثر تجربه، خود می تواند این موارد را به خوبی تشخیص دهد. پیدا کردن یک کتاب کسب و کار عالی برای کسی که تجربه ی کافی دارد کار چندان سختی نیست. خواندنی های کسب و کار و خواندنی های تجارت کتاب‌ هایی هستند که برای دو گروه مبتدی و حرفه ‌ای‌ ها در این زمینه نوشته شده اند. افراد حرفه ای در صدد این هستند که تخصص فعلی خود را به سطح بالاتری برسانند. پس در اینجا می بینیم که انتخاب این کتاب ها، به سطح دانش‌ تان بستگی دارد.

به این نوشته امتیاز دهید!