بازاریابی اینترنتیدیجیتال مارکتینگرتبه الکسا

رتبه الکسا چیست؟ اهمیت رتبه الکسا سایت من

رتبه الکسا چیست؟ اهمیت رتبه الکسا سایت من

 تاریخچه الکسا

الکسا در آوریل  ۱۹۹۶ با هدف تجزیه و تحلیل اطلاعات وب و بایگانی کردن صفحات وب تاسیس شد و در سال ۱۹۹۹ توسط آمازون خریداری شد. با گذشت زمان این وبسایت خدماتی را در آدرس https://www.alexa.com  فراهم کرده تا مدیران سایت­ها بتوانند صفحات وب خود را برای سئو بهینه کنند، تحقیقاتی برای انتخاب کلمات کلیدی داشته باشند و کلمات کلیدی رقیب را بررسی کنند. به­ علت پیشرفت الکسا در ارائه خدمات، اهمیت رتبه Alexa هر روز برای کاربران و به خصوص صاحبان سایت بیشتر و بیشتر می­شود.

 رتبه الکسا چیست؟

رتبه Alexa موضوعی است که تمام افراد فعال در زمینه کسب و کار های اینترنتی، باید از آن آگاهی داشته باشند. رتبه این سایت نشان دهنده میزان محبوبیت وب سایت شما در مقایسه با وب سایت های دیگر است. به عبارت دیگر، این معیاری برای ارزیابی محبوبیت یک سایت می باشد. علاوه بر این، لین فاکتور  نشان دهنده نحوه عملکرد وب سایت نیز می باشد.

رتبه الکسا چیست؟اهمیت رتبه الکسا سایت من google گوگل
Alexa Digital Marketing

سیستم رتبه بندی الکسا چیست؟

برای آگاهی از اهمیت رتبه Alexa ، ابتدا باید از فرآیند رتبه دهی آگاهی یابید. این وبسایت برای رتبه دهی به سایت ها از دو فاکتور استفاده می کند. این فاکتورها عبارتند از تعداد بازدید از صفحات مختلف وب سایت و تعداد بازدید کننده ها، که در طول سه ماه به سایت مراجعه کرده اند. تعداد بازدید از صفحات به دفعاتی گفته می شود که کاربران به آدرس وب سایت شما مراجعه کرده اند. در شمارش تعداد بازدید کننده، هر کاربر تنها یکبار در روز شمارش می شود. ممکن است یک کاربر در طول روز چندین بار به وب سایت مراجعه کند، اما ارزش آن برای Alexa معادل یک مراجعه کننده است.

رتبه بندی Alexa از طریق ترافیک ارسالی یک سری کاربران مشخص صورت می گیرد. این کاربران افرادی هستند که افزونه الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کرده باشند. هر گاه کاربری وارد وب سایت شما می شود، این افزونه اطلاعاتی را به سرور های الکسا ارسال می کند. این اطلاعات شامل آدرس وب سایت و آدرس آی پی کاربر می باشد. اطلاعاتی که در طول سه ماه جمع آوری شده، محاسبه گردیده و رتبه تمامی وب سایت ها مشخص می شود.

رتبه بندی گوگل نیز سرویسی است که دسته بندی وب سایت ها را انجام می دهد. در رتبه بندی گوگل هر چقدر امتیاز یک سایت بیشتر باشد آن سایت محبوبیت بیشتری دارد. اما در رتبه بندی الکسا هرچه رتبه کمتر باشد نشان دهنده محبوبیت بیشتر آن وب سایت است. وب سایت هایی که رتبه الکسا آنها بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار است، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این قبیل وب سایت ها دارای مراجعه کننده گان زیادی بوده و ترافیک بالایی دارند. اگر رتبه وب سایت شما از ۱۰۰ هزار بیشتر باشد نشان می دهد که وب سایت شما محبوب نبوده و باید برای افزایش رتبه الکسا اقداماتی را انجام دهید. اگر رتبه الکسا زیر ۵۰ هزار باشد، نشان می دهد که این وب سایت به طور مداوم و به تعداد زیاد، مراجعه کننده دارد.

 

رتبه الکسا چیست و چگونه کار می­کند؟

رتبه الکسا یک معیاری است که با آن میزان محبوبیت وب­سایت­ها را اندازه­گیری می­کنند. به عبارت­یگر رتبه الکسا نشان می­دهد که وب­سایت­ها در سه ماه گذشته عملکرد خوبی داشته­اند یا نه؟ رتبه الکسا براساس بازدیدکنندگان منحصر به فرد وب­سایت در یک روز و بازدیدهای صفحات وب­سایت در طی سه ماه گذشته محاسبه می­شود. اهمیت رتبه الکسا به این دلیل است که هر وب­سایتی که دارای رتبۀ کمتری است، محبوبیت بیشتری در بین بازدیدکنندگان دارد.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

الکسا اطلاعات خود را از طریق نوار ابزار الکسا که کاربر بر روی مرورگر خود نصب می­کند بدست می­آورد. با تحلیل اطلاعات جمع­آوری­شده وب­سایت­ها را رتبه­بندی می­کند. اما دقیقاً مشکل رتبه­بندی در الکسا اینجا نمایان شد که ممکن بود افرادی که از یک وب­سایت بازدید می­کنند، نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب نداشته باشند. بنابراین الکسا با پرداخت هزینه­ و درنظر گرفتن امتیاز برای توسعه‌دهندگان مرورگرها، کدهای خود را به آنها داد تا از آنها در ساخت مرورگرها استفاده کنند. با اینکار الکسا توانست اطلاعات کاربرانی را که حتی نوار ابزار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب ندارند، به­دست آورد و این یکی از دلایلی بود که اهمیت رتبه الکسا را برای مدیران موفق زیادتر کرد. لازم به­ذکر است که اطلاعات به­دست آمده از طریق نوار ابزار الکسا دقیق­تر و صحیح­تر است.

رتبه الکسا و اهمیت رتبه الکسا سایت من چیست
Alexa Rank Site

اهمیت رتبه الکسا

امروزه اکثر مدیران وب­­سایت­ها از اهمیت رتبه Alexa آگاه هستند. مدیران وب­سایت­ها می­توانند با دیدن رتبۀ الکسای وب­سایت­های رقبا، فعالیت رقبای خود را بررسی کنند و با پی بردن به نقاط قوت آنها، کسب و کار خود را بهبود بخشند. مدیران حتی می­توانند با بررسی رتبه الکسای وب­سایت خود در طول سال، به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرند و اقدامات لازم را انجام دهند.  از آنجایی که رتبه الکسا بین کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اهمیت رتبه Alexa نیز برای صاحبان سایت چند برابر شده است. اهمیت رتبه Alexa برای تبلیغ­دهندگان هم زیاد است چون ترجیح می­دهند که به وب­سایتهایی تبلیغ ­دهند که Rank رنک بهتری داشته باشند، تا کاربران بیشتری با محصولات آنها آشنا شوند. وب­سایت­هایی هم که رتبۀ بهتری در Alexa داشته باشند، قیمت بالاتری برای تبلیغات می­گیرند. اهمیت رتبه برای وب­سایت­های تجاری به مراتب بالاتر از وب­سایت­های غیر تجاری است. زیرا خریداران کالاها معمولا رتبه Alexa وب­سایت را چک می­کنند تا ببینند آیا می­توان به قیمت­های ارائه شده توسط سایت اعتماد کرد یا نه؟ در حقیقت رتبه الکسا می­تواند اعتبار وب­سایت را نشان دهد. به عبارت دیگر کاربر به محصولات، محتویات و خدمات وب­سایتی اعتماد می­کند که رتبۀ بهتری در الکسا داشته باشد. به علت بیشتر شدن اهمیت رتبه الکسا در بین کاربران فضای مجازی، به مدیران وب­سایت­ها پیشنهاد می­شود که به سرعت اقدامات لازم را برای کم کردن رتبه الکسا انجام دهند تا شانس بیشتری در فضای رقابت به­دست آورند.

 

چگونه می توانیم دقت رتبه الکسا را افزایش دهیم؟

برای افزایش دقت رتبه الکسا، می توانید معیارهای سایت خود را در Alexa تایید کنید. رتبه بندی سایت هایی که معیار هایشان را در Alexa ثبت کرده اند، مستقیما توسط خود الکسا انجام می شود و دیگر با داده های ارسالی از طریق افزونه محاسبه نخواهند شد. این کار باعث می شود رتبه بندی سایت شما دقیق تر شود اما لزوما به معنی افزایش رتبه نیست.

این کار فواید خاص خود را دارد. برای تایید معیار های وب سایت در Alexa باید کد تایید را بر روی وب سایت خود نصب کنید. با این کار تمامی ترافیک های سایت شمارش خواهد شد. این کار ممکن است تا حدودی باعث بهبود رتبه بندی شود. علاوه بر این می توانید با استفاده از این ابزار، گزارش آماری بهتری از مراجعه کنندگان وب سایت بدست آورید که در شناسایی فرصت های احتمالی برایتان مفید خواهد بود. می توانید نحوه عملکرد وب سایت خود را تحت نظر داشته باشید. این ابزار به شما نشان می دهد که چه زمانی بازدید های سایت شما افزایش داده و چه زمانی دچار کاهش شده است. در نهایت می توانید با انتشار گزارشی که از این سرویس به دست آورده اید، پیشنهادات تبلیغاتی جدید و بهتری جذب کنید.

 

رتبه الکسا سایت من

برای پی بردن به زتبه Alexa سایت خو می توانید به لینک  https://www.alexa.com/siteinfo مراجعه نمایید.

رتبه الکسا چیست؟اهمیت رتبه الکسا سایت من google گوگل
Alexa Rank Site – رتبه بندی سایت ها در گوگل

منابع:

 1. https://www.igentdigital.com/four-important-reasons-why-alexa-ranking-is-important-for-your-website/
 2. https://blog.alexa.com/benefits-certified-metrics/
 3. https://blog.alexa.com/improving-your-alexa-rank/

لطفا در صورت نیاز به استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار، طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و مشاوره مدیریت و در صورت تمایل به استفاده از خدمات شرکت مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

 

 

vjfi hg;sh – vjfi hg;sh – vjfi hg;sh

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره بازاریابی – مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

مشاوره بازاریابی دیجیتال برای شرکت های تهران و مدیران – سئو وب سایت – سئو  – بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ

[dt_gap height=”30″]

  گوگل – ایران – ابزار تشخیص – ثبت سایت – بدست آوردن رنکینگ سایت – رتبه الکسا از سئو ۴ – رتبه الکسا از سئو۲ – رتبه سنج گوگل

  رتبه الکسا سایت من –  سایت من

   سایت من – Alexa Rank سایت من

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا