زبان انگلیسی بازرگانیزبان انگلیسی تجارتزبان انگلیسی تجاری

زبان انگلیسی بازرگانی BEC

زبان انگلیسی بازرگانی

زبان انگلیسی بازرگانی – لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه فرمایید.زبان انگلیسی تجاری (تجارت)

 مشاور در تهران – لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
مشاور عالی بازاریابی بین الملل و مدیریت کسب و کار
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 5 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 

استاد مدرس معلم خصوصی زبان انگلیسی تجاری در تهران


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

زبان انگلیسی بازرگانی یا انگلیسی کسب و کار Business English یک گرایش از زبان انگلیسی است که به طور خاص به اصطلاحات و مکالمه های مخصوص دنیای کسب و کار و بازرگانی می پردازد. این حوزه بخشی از آموزش های انگلیسی برای اهداف خاص English Language for Specific Purposes (ESP) است که می تواند دوره ای مناسب برای شاغلان در حوزه بازرگانی، دانشجویان حوزه مدیریت و بازرگانی و شرکت های بازرگانی بین المللی باشد. بسیاری از افرادی که به آموختن زبان انگلیسی روی می آورند صرفا به منظور کسب مهارت لازم برای ورود به دنیای تجارت است. بنابراین برخی از افرادی که به آموزش زبان انگلیسی با محور کسب و کار بین الملل یا تجارت روی می آورند، روی مباحث و واژگان مورد استفاده در دنیای کسب و کار، اقتصاد یا روابط تجاری بین الملل و تجارت های مالی تمر کز دارند و عده ای صرفا مهارت های ارتباطی مورد استفاده در دنیای کسب و کار را ترجیح می دهند. دسته دوم بر مهارتهای ساده کسب و کار مانند سخنرانیها، جلسات،  مذاکرات، مکاتبات و گزارش‌نویسی و یا رویکردهای منظم و سیستماتیک تجاری تمرکز دارند. گاهی نیز افراد هر دو مهارت را می آموزند. انگلیسی بازرگانی آموزش هر دوی این مهارت ها را پوشش می دهد.

 

قطعا اگر حرفه شما به شرکت های بازرگانی بین المللی و یا کار با کشور های انگلیسی زبان مرتبط است برقراری ارتباط موثر با همتایان انگلیسی زبان یکی از اولین گام های ضروری برای موفقیت کسب و کار شماست. شاید شما بخواهید با استخدام یک مترجم چیره دست مسلط به زبان انگلیسی، بر مشکل برقراری ارتباط موثر فائق آیید، اما قطعا استخدام مترجم مشکلات خاص خود را دارد. او باید همه جا و در همه زمان ها در دسترس شما باشد. از طرفی امکان افشای مسائل کاری برای دیگران و مخصوصان رقبا، عدم ارائه درست و کافی اطلاعات به همتای تجاری شما، عدم تسلط مترجم بر تخصص کاری شما و نیز عدم ایجاد صمیمیت لازم با همتای تجاری از جمله مشکلاتی است که ممکن است با استخدام یک مترجم گریبان گیر شما شود.

لذا راه کار مطمئن تر داشتن مهارت زبان انگلیسی تخصصی است. شما می توانید با آموختن زبان انگلیسی تخصصی با اطمینان خاطر بیشتری در دنیای تجارت ظاهر شده و با برقراری ارتباطات قابل اعتماد و موثرتر حرفه خود را ارتقاء دهید.

 

زبان انگلیسی بازرگانی چیست؟ آموزش و مشاوره شرکت آکام آتا

 

دوره های زبان انگلیسی بازرگانی

با توجه به گسترش روز افزون فعالیت های بین المللی تجاری و بازرگانی و ارتباطات خارجی آموختن مهارت های زبان انگلیسی یکی از ضروریات فعالیت در حوزه های بازرگانی و نیز شرکت های صادرات و واردات می باشد. برگزاری دوره های زبان انگلیسی می تواند زمینه ی مناسبی را برای توسعه ارتباطات تجاری، انتقال علم و تکنولوژی و نیز توسعه صادرات و واردات فراهم آورد. دوره های زبان انگلیسی با توجه به این ضرورت و در جهت اعتلای مهارت های زبان انگلیسی فعالان در زمینه های مرتبط با بازرگانی خارجی، برگزار می شود. این دوره شامل موارد زیر می باشد:

 •  انگلیسی برای جلسات کاری
 • انگلیسی برای بازاریابی و تبلیغات بازرگانی خارجی
 • انگلیسی برای مذاکرات
 • انگلیسی برای مکالمات تلفنی
 • انگلیسی برای مکاتبات و ایمیل
 • انگلیسی برای گزارش نویسی در جلسات

امروزه با گسترش روزافزون ارتباطات بین المللی و تبادل سریع اطلاعات بین مرزها، آموختن مهارت های لازم برای برقراری ارتباط با همتایان خود یکی از ضروریات هر حرفه ای می باشد. بی شک آموختن زبان انگلیسی یکی از مهارت هایی است که آموختن آن برای فارسی زبانان فعال در عرصه ی تجارت های بین المللی یک امتیاز مثبت محسوب می شود. همچنین آموختن زبان انگلیسی تخصصی برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مرتبط با بازرگانی و مدیریت به منظور شرکت در سمینارها و کنفرانس های بین المللی یک ضرورت مهم محسوب می شود. آموزش تکنیک های مکالمه در کسب و کار و نیز آموزش واژه ها و اصطلاحات زبان انگلیسی از دیگر اهداف این دوره ها می باشد.

 

ضرورت تسلط بر زبان انگلیسی تخصصی

از آنجا که زبان اولین ابزار برقراری ارتباط با دیگران است، بنابراین اولین گام در ارتباط با دیگران ارتباط کلامی است. لذا دانستن زبان انگلیسی اولین گام در برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان است و آموختن مهارت زبان انگلیسی و تسلط به واژگان و اصطلاحات رایج در دنیای کسب و کار و تجارت خارجی که اغلب با کشورهای انگلیسی زبان است، یکی از موارد مهمی است که هر فردی برای رقابت در دنیای کسب و کار بین المللی باید بیاموزد.

بیشتر ارتباطات انگلیسی در دنیای کسب و کار و تجارت که در سراسر دنیا صورت می گیرد بین افراد غیر بومی است. لذا در این گونه موارد هدف ارتباط موثر و کار آمد است و قوانین سختگیرانه گرامری زیاد مطرح نیست. بنابراین در این حوزه از آموزش زبان انگلیسی بیشتر به توانایی و کسب مهارت برای برقراری ارتباط موثر توجه می شود و به قواعد سختگیرانه گرامری زیاد توجه نمی شود. امروزه موسسات مختلفی در سرتا سر دنیا دوره‌های متعددی انگلیسی کار و تجارت یا انگلیسی بازرگانی را آموزش می‌دهند.

آموزش زبان انگلیسی – آموزش زبان انگلیسی تجارت – زبان تخصصی بازرگانی – دانلود آموزش مکالمات بازرگانی به زبان انگلیسی – مکالمات بازرگانی به زبان انگلیسی pdf – اصطلاحات بازرگانی به زبان انگلیسی- بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی تجارت – موسسه اموزشی بازرگانی

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا