اقتصاد جهان کروناکرونا و کسب و کار

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

 سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا، ارتباط آنها، و تاثیر همه گیری جهانی کرونا بر روی ترافیک وبسایت ها توسط وب سایت کارآفرین انگلیسی آقای نیل پتل (به انگلیسی: Neil Patel ) آنالیز شده است. بر اساس این آنالیز از وبگاه ایشان که در در نمودار خلاصه شده است تاثیر بحران جهانی کرونا بر انواع کسب و کارهای اینترنتی با محتوا های مختلف نشان داده شده است. وب سایت هایی با موضوعات خبرگذاری (سایت خبری)، موضوعات مالی و کرونا، غذا، مراقبت های بهداشتی، و موضوعات دارویی جز مواردی هستند که بازدیدشان بسیار بالا رفته است.در تمام دنیا به دلیل بحران جهانی کرونا، مسلما جستجوی کاربرای در حوزه های خبری، مالی، غذا، مراقبت های بهداشتی و دارو بیشتر شده و این امر باعث شده ترافیک وبسایت هایی با این موضوعات بالا رود و مخاطبان بیشتری پیدا کرده و در نتیجه رنک بهتری داشته باشد. وب سایت های مربوط به مسافرت، گردشگری و حمل و نقل از طرف دیگر در دنیا مخاطبانشان کمتر شده است.
سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا
ولی باید بدانیم این اثرات به دلیل همه گیری جهانی کرونا است که بالاخره تمام خواهد شد است و این اثر موقت از بین خواهد رفت.

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

 سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا ویروس کرونا و دیجیتال مارکتینگ ترافیک سایت کار شرکت آکام آتا
سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا ویروس – دیجیتال مارکتینگ – ترافیک سایت ها: منبع: www.neilpatel.com

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

رابطه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

طی سال های گذشته شاهد فراز و نشیب های بسیاری در کسب و کارهای اینترنتی بوده ایم. به تازگی با شیوع ویروس کرونا و پاندمی یا همه گیری جهانی کرونا اکثر کسب و کارها با بحران جدی مواجه شده اند. سوالی که این روزها ذهن خیلی ها را مشغول کرده این است که در زمان این بیماری چه بر سر کسب و کارهای اینترنتی خواهد آمد؟ آیا کرونا باعث متوقف شدن بازاریابی SEM و سئو SEO کسب و کارهای اینترنتی e-Commerce خواهد شد؟ چگونه از این بحران کرونا Coronavirus Crisis خلاصی یابیم؟ کرونا و کسب و کار اینترنتی

در کشورهای دنیا، با توجه به اینکه در طی چند هفته ی گذشته اکثر مردم از محل کار جدا شده اند، عمده ی فعالیت ها به صورت دورکاری انجام می پذیرند و ما شاهد این هستیم که نه تنها کارهای اینترنتی متوقف نشده، بلکه فعالیت ها در بستر اینترنت رونق بیشتری نسبت به قبل دارد. بیشتر کسب و کار ها حتی به فکر مجازی کردن کسب و کار خود در حوزه های مختلفی که مقدور است از جمله آموزش نموده اند .در خانه ماندن و قرنطینگی نمی تواند مانع انجام فعالیت های سئوکارها شود؛ چرا که نیاز اساسی مارکترها اینترنت می باشد و آن هم در خانه و با سرعت به مراتب بیشتر در دسترس است. پس دلیلی برای متوقف شدن سئو کسب و کارهای اینترنتی وجود ندارد. متخصصین سئو، برنامه نویسان و طراحان سایت به محیطی آرام نیاز دارند و نیاز حتمی به حضور آنها در شرکت ها نیست. آنها راحت تر از خیلی مشاغل می توانند دور کاری کنند. دیجیتال مارکتینگ و کرونا
سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

سئو کسب و کارهای اینترنتی در کمال آرامش حتی در بحران جهانی کرونا

در طول دوران کرونایی شاهد این هستیم که روند فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی توسط یک سری از کسب و کارها کندتر از قبل و یا بطور کامل متوقف شده اند. در حالی که این واکنش درستی در مقابل بحران گذرا نیست. در نهایت پس از گذشت چند ماه و با از بین رفتن بیماری کرونا، اوضاع به حالت اولیه برمی گردد و اینجاست که مشکلات جدیدی پیش روی این دسته از کسب و کارها خواهد بود. زیرا بازگشت به وضعیت پایدار و بازیابی اطلاعات در سئو کسب و کارهی اینترنتی کار آسانی نیست. چنانچه وب سایتی قبل از شیوع کرونا فعالیت قابل قبولی داشته و به لحاظ سئو کسب و کارهای اینترنتی رتبه خوبی در گوگل کسب کرده بوده با این تعلیق یا قطع ارتباط تمام این دستاوردها از بین خواهند رفت. چنین کسب و کارهایی بعد از شروع به کار، نیاز به مدت زمان طولانی برای رسیدن به جایگاه مطلوب دارند و ممکن است هیچگاه به وضعیت قبل از بحران نرسند.

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

پیش بینی هایی که نیل پتل به عنوان مشاور ۳۴ ساله انگلیسی بازاریابی اینترنتی در وب سایتش درباره ی وضعیت ترافیک و سئو کسب و کارهای اینترنتی داشته است بدین صورت است که:

 

سایت (وبگاه) های سرگرمی، سرمایه گذاری مالی، دارو، غذا و لوازم بهداشتی مانند مواد شوینده، ضدعفونی کننده دست، ماسک، در برخی کشورها دستمال توالت و مراقبت های بهداشتی و پیشگیری از کرونا در دوران کرونا با ترافیک های بالایی مواجه خواهند شد همچنان که طی روزها و هفته های قبل گذشته شاهد این قضیه بوده ایم. دلیلش هم منطقی است و قابل توجیح. فروشگاه های اینترنتی و آنلاین تغییر وضعیت چشمگیری نخواهند داشت و ثبات تقریبی و افت ترافیک کمتر از ۴ درصد در این کسب و کارها پیش بینی شده است. سایت هایی که مربوط به حمل و نقل، تکنولوژی، تبلیغاتی، بیمه و وب سایت های مربوط به سفر و… بیشترین ضرر را خواهند دید و ترافیک شان افت چشمگیری خواهند داشت که دوباره مربوط به بحران کرونا و قرنطینه و در خانه ماندن بسیاری از مردم جهان است.

 

ادامه کار بر روی سئو کسب و کار های اینترنتی در دوران کرونا (سرمایه گذاری آینده)

موضوع حائز اهمیت این است که شما فارغ از این که در چه زمینه ای فعالیت دارید، باید همچنان به کار خود و سئو کسب و کارهای اینترنتی ادامه دهید. مطابق با نیاز مخاطب محتوا تهیه کنید و سایتتان را بروز نگه دارید. چون وضعیت پیش آمده مختص شما نیست و رقبایتان نیز با این بحران دست و پنجه نرم می کنند. پس موفقیت از آن کسی است که با استفاده از سئو کسب و کارهای اینترنتی از پای ننشیند و با قدرت در مسیر هدف گام بردارد.

در رابطه با بحث مالی و مشکل پرداخت هزینه های سئو کسب و کارهای اینترنتی باید گفت که مشکلات اقتصادی بوجود آمده در دوران کرونایی، شرکت های دنیا را با کمبود نقدینگی مواجه کرده است که این مشکلات تا پایان بحران کرونا ادامه دار خواهد بود. درصدی از سود شرکت ها برای امور مارکتینگ در نظر گرفته می شود. در شرایط کنونی بحران کرونا نیز با حفظ میزان درصد اختصاص یافته به سئو کسب و کارهای اینترنتی و مارکتینگ می توانید به کار خود ادامه دهید. اما باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که دورکاری و جداشدن از محل کار باعث کاهش هزینه ها در برخی امور مثل هزینه ی برق، تهویه مطبوع، آب، و مخصوصا هزینه ی رفت و آمد و صرفه جویی در زمان به دلیل عدم رفت و آمد شده است. که شما می توانید آن را به عنوان بودجه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی در نظر بگیرید.

 

در بحران جهانی کرونا برای کسب و کار اینترنتی خود چکار کنیم؟

فعالیت های مارکتینگ و سئو کسب و کارهای اینترنتی را می توان به دو نوع فعالیت تقسیم بندی کرد: گروه اول شامل فعالیت هایی است که برای بقای یک سیستم ضروری هستند. مانند نشر محتوا در سایت که باید انجام گیرد. نوع دوم فعالیت ها که هزینه های بیشتری نیز دارند جهت رشد سایت انجام می گیرند. در مواقعی که با کمبود پول مواجه هستید می توانید از فعالیت هایی همچون رپورتاژ آگهی، وب بنر ها، بک لینک های با هزینه بالا که صرفا برای رشد سایت و سئو کسب و کارهای اینترنتی است، صرف نظر کنید و از طریق شبکه سازی و مصاحبت با سایت هایی که هم تراز شما هستند جبران هزینه کنید. استفاده از افیلیت مارکتینگ Affiliate Marketing به جای درج ریپورتاژ نیز می تواند قابل بررسی، تصمیم گیری و اجرا باشد. با بهبود بخشیدن لینک های داخلی می توانید از هزینه های لینک سازی خارجی پیشگیری کنید چرا که این عمل هزینه چندانی ندارد.

سئو کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی به صورتی است که اگر به تعلیق در بیایند یا به فراموشی سپرده شوند، نمی توان پس از گذشت زمان موقعیت قبلی و اعتمادی که در میان مشتریان ایجاد شده بود را به آسانی بازگرداند و عملا باید از صفر شروع کرد.

 

سئو کسب و کارهای اینترنتی یک شغل قرنطینه ای

از اقدامات لازم جهت پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ ، قرنطینه است. در چنین شرایطی اولویت با سلامت نیروی کار شما است. چنانچه برای انجام سئو کسب و کارهای اینترنتی، نیروی کارشناس و متخصص سئو دارید می توانید در دوران قرنطینه به صورت دور کاری از وجودشان بهرمند شوید. واتساپ، پیام رسان ها، ایمیل، تلفن، ترلو و اسکایپ از جمله سیستم های مکالمه ی هستند که شما می توانید در دوران دورکاری با همکاران خود در ارتباط باشید و نکات قابل ذکر را از این طریق بیان کنید.

درست است قرنطینه برای بسیاری از مردمان جهان سخت است ولی فضای آرامی که در اختیار شما قرار گرفته است. فرصتی طلایی برای یادگیری را برایتان فراهم می آورد. سئو کسب و کارهای اینترنتی گستردگی بالایی دارد و هنوز زمینه هایی از سئو کسب و کارهای اینترنتی وجود دارند که باید کشف شوند. در شرایطی که فرصت در خانه ماندن فراهم آمده متخصصان در زمینه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی می توانند اطلاعات خود را گسترش دهند. با افزایش اطلاعات درباره ی سئو کسب و کارهای اینترنتی قادر خواهید بود هزینه ها را کنترل کنید و کارهای غیر ضروری که بسیار هزینه بر هستند را شناسایی و این نقاط تاریک را حذف کنید. مهارت آموزی و ارتقای دانش خود را در اولویت قرار دهید زیرا دانش آموختن سرمایه آینده شما و کلید موفقیت شما خواهد بود.

سئو SEO  سیو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

در بحران کرونا از محتواهای گذشته کمک بگیرید

در دوران بحرانی کرونا، چنانچه با کمبود بودجه مواجه شده اید می توانید بازه های انتشار محتوا را طولانی تر کنید و یا به سراغ محتواهای قدیمی بروید و آنها را بازنویسی و بازنشر نمایید. ولیکن توصیه می شود کار خود را قطع نکنید. مزیت این کار این است که اولا سایتی به روز خواهید داشت و از عرصه ی رقابت جا نمی مانید. دوما، میزان ترافیک سایت شما با استفاده از این محتواها بالا می رود.

بازنویسی محتوای  موجود، نیاز به زمان اندک و سود بیشتری نسبت به تولید محتوای جدید دارد. شما می توانید با تبدیل محتواهای گذشته به اینفوگرافی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی ارزش و ترافیک صفحات خود را بالا ببرید. در سئو کسب و کارهای اینترنتی در بحران جهانی ویروس کرونا و خانه نشینی بیشتر مردم کشور ها، به بهینه سازی داخلی نیز توجه نمایید. آنچه باعث افزایش ارزش صفحات شما و همچنین هم بستگی بیشتر سایت خواهند شد، لینک های داخلی می باشند.

نکته دیگری که در سئو کسب و کارهای اینترنتی مطرح است، بهینه سازی کلیدواژه ها Keywords می باشد که در طول سال ها دچار تغییرات زیادی می شوند. بطور مثال کاربران با گذشت زمان ممکن است سبک سرچ اینترنتی خود را تغییر دهند و یا با ادبیاتی متفاوت از قبل، به دنبال هدفی واحد باشند. برای مثال از کلمات عامیانه تر استفاده نمایند. ممکن است با استفاده از گوگل ترندز دریابید جستجوی کلمه چیکار کنم از چه کار کنم بیشتر است. شما می توانید با تغییر کلیدواژه ها، متناسب با تقاضا، به بالا رفتن ترافیک صفحه ی خود کمک کنید.

سئو SEO  سیو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

بررسی آمارهای قبل و دوران بحران

مشغله ی کاری متخصصان در زمینه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی حتی در دوران کرونا باعث غفلت از آمارها می شوند. حال آنکه با مقایسه ی آمارها می توان ایده های جدید برای ساختن استراتژی موفق بدست آورد که در سئو کسب و کارهای اینترنتی کمک حالتان خواهد بود. Google Alert گوگل الرت می تواند به شما کمک کند تا از وضعیت رقبا آگاه شوید و بدانید کدام یک در دوران بحران نیز فعال تر است. با بررسی کنسول جست و جوی گوگل و نرخ کلیک محتواهای خود، تلاش کنید تا متا دسکریپشن (به انگلیسی : Meta Description  توضیحی مختصر راجع به موضوع صفحه می باشد) و عنوان صفحه ی خود را بهتر کنید. که باعث بیشتر شدن نرخ کلیک، رنک، تعداد کلیک و ایمپرشن صفحه های شما شود.

مقایسه ی رتبه ای که صفحه شما با کلیدواژه های مهم بدست آورده با رتبه ی رقبایتان، به شما در بهینه سازی سایتتان کمک خواهد کرد. در کار سئو کسب و کارهای اینترنتی تغییرات جزئی در محتوا یا سرعت می تواند تاثیر چشمگیری در بالا بردن رتبه ی شما بگذارد. در این روزهای کرونایی به طور مداوم صفحات خود را چک کنید و ببینید کدام صفحات افت ترافیک داشته و کدام یک از آن ها با افزایش ترافیک مواجه شده است. بدین وسیله می توانید مطابق با تقاضای کاربران محتواهای پر ترافیک تولید کرده و رتبه ی سایت خود را افزایش دهید.

سئو SEO  سیو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

بهینه سازی نرخ تبدیل (CR) صفحه های سایت در بحران جهانی کرونا

با توجه به اینکه این روزها به دلیل بحران کرونا و قطع زنجیره انتقال مردم بسیاری از کشور ها در قرنطینه به سر می برند و با کم شدن مشغله ی کاری و صرفه جویی در زمان رفت و آمد پیشنهاد می شود نرخ تبدیل صفحه ی خود را مورد ارزیابی قرار دهید. نرخ تبدیل میزان تبدیل بازدید کننده ها به مشتری را نشان می دهد و  رشد آن نشان دهنده ی موفقیت سایت شماست و عملکرد سایت را اندازه گیری می کند. اگر صفحاتی از سایت شما نرخ کمتری داشته باشد، باید اقدام به تغییراتی در آن ها نمایید تا شاهد نتایج بهتر و فروش بالاتر باشید. از جمله تغییراتی که می توانید انجام دهید عبارتند از: برطرف کردن ارورهای سایت و همچنین عواملی که مانع از بارگذاری سریع صفحات سایت می شوند یا برای کاربران ایجاد مزاحمت می کنند، تقویت عکس های محصولات، ایجاد تغییرات بازنویسی و افزودن نکات مورد نیاز به متن بدنه ی محصولات فروشگاه اینترنتی خود.

سئو SEO  سیو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

کرونا و تاثیر آن بر همه کسب و کار های دنیا

ویروس کرونا تمامی کسب و کارها حتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ را تحت تاثیر خود قرار داده است. از جمله کسب و کارهایی که خسارت های شدیدی در دوران این بیماری متقبل شده اند می توان به سایت های گردشگری اشاره کرد که با افت شدید بازدید مواجه شده اند. البته هستند کسانی که در زمینه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی مهارت زیادی دارند و می دانند که حتی در چنین شرایطی می توان با استفاده از محتوا وب سایت ها را بروز نگه داشت. دردورانی که با بحران جهانی کرونا مواجه هستیم هدف هایمان را دنبال کنیم، بخوانیم بیاموزیم و از زمان برای کسب مهارت های جدید استفاده نماییم. از وقت های آزاد خود استفاده کنیم و اطلاعاتمان را در زمینه ی سئو کسب و کارهای اینترنتی تقویت کنید. بحران کرونا در جهان حداقل کمترین تاثیر را بر کسب و کار های اینترنتی اشته است به نحوی که برخی از این کسب و کار های حوزه تجارت الکترونیک در دوران کرونا قوی تر شده اند و حتی استخدام هم داشته اند. کرونا و تجارت الکترونیک، کرونا و شغل جدید

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

– لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

– کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

;v,kh , ;sf , ;hv hdkjvkjd sd, sd, , shdj xvhpd shdj

مهندس یاشا سازمند
مشاور عالی بازاریابی  و مدیریت کسب و کار
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 4 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا (سهامی خاص)

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره کسب و کار، مشاوره مدیریت، دیجیتال مارکتینگ، مشاوره بازاریابی بین الملل، مشاوره صادرات و واردات – مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

سئو کسب و کارهای اینترنتی و کرونا

[dt_gap height=”30″]

    مشاهده بیشتر

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه بازگشت به بالا