کسب و کار

چطور یک کسب و کار موفق داشته باشیم؟

مفهوم استارت آپ یا کسب و کار نوپا

 

استارت آپ یا کسب و کار نوپا با مفاهیم مختلفی تعریف شده است. بطور مثال در فرهنگ آکسفورد از کسب و کار بعنوان خرید و فروش و انجام عمل تجاری یاد گردیده است. بطور کلی مفهوم کار و کسب شامل فعالیتی در جهت تولید محصول و یا ایجاد و ارائه خدمتی است که بتوان از آن برای کسب سود بهره­ مند گردید. اولین قدم برای داشتن یک کسب و کار موفق تهیه و تدوین طرح تجاری کسب و کار است.

کسب و کار موفق و طرح تجاری کسب و کار استارت آپ شرکت آکام آتا

 

شکل گیری استارت آپ (کسب و کار نوپا)

کار و کسب الزاما بر اساس نیاز مخاطبین؛ یعنی مشتریان صورت می­گیرد. مشتریان عموما دارای نیازهایی (Needs) هستند که برای به دست آوردن آنها، تمایل (Wants) و توان مالی کافی (Demands) برای پرداخت است. وقتی نیاز و تمایل و توان مالی برای خرید محصول ها و یا خدمات شرکت شما وجود دارد کسب و کار می تواند شکل گرفته و توسعه یابد.

بقا و ادامه حیات کسب و کار

بر اساس برخی نظریات کارشناسان حوزه کسب و کار، استارت آپ ها صرفا بر اساس مراوده تجاری و خرید و فروش شکل نمی­گیرد، بلکه تولد و راه ­اندازی استارت آپ (کسب و کار نو پا) منوط به تجدید و تکرار روند خرید و فروش می ­باشد. فارغ از تعاریف و نظریات موجود می­توان چنین نتیجه گرفت که روند کسب و کار در فروش کالا و یا عرضه خدمات در جهت کسب ارزش می­باشد.

برخورداری از سود معقول را می­توان مهمترین و قدرتمندترین محرک شکل­ گیری و توسعه استارت آپ (شرکت نوپا) دانست.  کسب و کار با خرید محصول و یا خدمات آغاز و با فروش، مبادله کالا، کسب سود و کسب ارزش برای محصول ادامه می ­یابد. شاید در برخی موارد کسب و کار با خلق یک ایده و یا تولید محصول آغاز گردد.

کار و کسب الزاما باید از دید اقتصادی دارای سود معقول و مناسبی برای صاحب کار و کسب باشد.همچنین از نظر اجتماعی؛ موضوع کسب و کار باید مورد تایید جامعه و مخاطبین قرار گیرد. تا بتواند روند رو به رشد و توسعه خود را ادامه دهد.

انواع کسب و کار

 

 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

بر اساس هدف و ایده، کار و کسب را می توان به انواع کسب و کارهای تجاری، خانگی، دولتی، خصوصی، دیجیتال، خانوادگی، روستایی، کوچک، بزرگ و … تقسیم بندی نمود. هر کار و کسب می تواند خود دارای زیر رده باشد. بطور مثال کار و کسب اینترنتی یا دیجیتال می تواند در زمینه خرید و فروش آنلاین محصولات و خدمات، ایجاد گروههای آنلاین، اجرای پروژه های تبلیغاتی و یا آموزش و … عمل نماید.

مفهوم کارآفرین

در مفهوم کلی به فرد یا افرادی که کار و کسب نوینی را برای اولین بار ایده پردازی و اجرا نموده اند و این کار و کسب توانسته است موجبات اشتغال افراد دیگری را مهیا نماید کارآفرین اطلاق می گردد. وجود عشق و انگیزه کافی و وافی در کارآفرین و نیز بهره مندی از مهارتهای فردی نظیر مدیریت ریسک و پول می تواند توفیق کسب و کار را تضمین نماید.

کارآفرینهای موفق همواره از انجام کار خود لذت می برند و اجرای برنامه های مربوط به کسب و کار را جدی می گیرند. برنامه ریزی و تعیین استراتژی کسب و کار از جمله موارد تمایز کارآفرینان موفق محسوب می گردد. کار و کسب موفق در دید مخاطبین خود همواره دارای تصویری مثبت است که به همت کارآفرین در ذهن مشتریان نیز ایجاد می گردد.

 

کسب و کار موفق و بیزینس پلن استارت آپ شرکت آکام آتا

کار و کسب موفق را افراد موفق شکل می دهند و این افراد علاوه بر داشتن مهارتهای فردی؛ همواره از فن آوریهای نوین برای ارتقای برند و کار و کسب خود استفاده می نمایند. مشارکتهای اجتماعی کارآفرینان در زمینه های مختلف و سرمایه گذاری بر روی خود از طریق دریافت آموزش مداوم از ویژگیهای منحصر به فرد کارآفرینان کسب و کارهای معتبر و بنام می باشد.

برای مشاوره مدیریت کسب و کار و تهیه و تدوین طرح تجاری کسب و کار  (Business Plan) برای کسب و کار خود در تهران یا استان گیلان می توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت آکام آتا تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا