بازاریابی

بازاریابی و بهترین استراتژی های آن در سال ۲۰۲۰

استراتژی های بازاریابی

بازاریابی و بهترین استراتژی های آن در سال ۲۰۲۰

در این نوشتار به بررسی بهترین استراتژی های بازاریابی که در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار می گیرد می پرازیم. تجربه نشان داده است که جستجوی استراتژی های موفق بازاریابی یکی از بهترین شیوه های موفقیت در این راه است.۱. محتوای آموزشی تولید کنید.

مدت هاست که تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. در حقیقت در بازاریابی محتوایی، بازاریابان اغلب از سرمایه های آموزشی خود بهره می برند تا اعتماد مخاطبین خود را جلب کنند. برای این کار می توانید از وبلاگ های حاوی اطلاعات استفاده کنید. برندها باید محتوایی تولید کنند که مرتبط، منسجم، اثرگذار و البته آموزشی باشد.

۲. پیام های بازاریابی خود را اختصاصی کنید.

بازاریابان باید تمام پیام های بازاریابی خود را اختصاصی و منحصر به فرد کنند. آنها باید برای رسیدن به این منظور از تحلیل ها، آمار و نمودارهای موجود درباره ی بازار استفاده کنند. معنای این اختصاصی سازی فقط افزودن نام تان به ای میل ها نیست؛ بلکه شما باید ذهن مخاطب خود را بخوانید و با ترس ها، نیازها و خواسته های آنها آشنا شوید. مشتریان با دریافت پیام های شما باید احساس کنند که ویژه هستند.اختصاصی سازی موثر حاصل ارزیابی درست رفتار مشتری هاست. با در نظر گرفتن عادات خرید مشتری ها، نوع اولین خرید آنها، خرید های تکراری و نکته هایی از این دست، می توان به این ارزیابی درست رسید.

۳. بگذارید داده ها، نوآوری ایجاد کنند.

درگاه هایی همچون گوگل و فیس بوک روز به روز بیشتر در تاثیرگذاری بر مخاطبین هدف پیشرفت می کنند. الگوریتم ها و نمودارهای داده در آنها به تشخیص نوع محتواهایی که بهترین بازخورد را در بازاریابی دارند،  کمک می کنند. با استفاده از تحلیل داده ها می توانید مشکلات موجود را بررسی کنید و به ایجاد نوآوری های جدید برای رفع آن مشکلات بپردازید.

رسانه ها

 

۴. بر روی تحقیقات بکر و نو سرمایه گذاری کنید.

در سال ۲۰۱۰ یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی پرداختن به تحقیقات بکر و نو بود. این تحقیقات موثر بود زیرا چیزی جدید را ارائه می کرد. ارائه ی اطلاعات جدید باعث جلب توجه مردم می شد و افراد این اطلاعات نو را با اشتیاق به اشتراک می گذاشتند. این شیوه هنوز موثر است زیرا مردم همیشه نیاز دارند تا داستان مورد توجه خود را از زاویه ای جدید ببینند.

۵. محتوای خود را به روز کنید.

هرگز محتوایی را که پیش از این منتشر کرده اید فراموش نکنید. همیشه مطالب خود را به روز رسانی کنید؛ حتی مقالاتی که در گذشته رتبه ی خوبی دریافت کرده اند و باعث افزایش بازدید شده اند. به راحتی می توانید آنها را اصلاح کنید و به روز رسانی کنید و با تغییر تاریخ انتشار جدیدترین نسخه از اطلاعات خود را ارائه دهید. و به این ترتیب باز هم رتبه ی خود را بالا ببرید و بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

۶. فرصت هایی برای حضور نویسندگان مهمان فراهم کنید.

یک راه دیگر برای تولید محتوای موثر استفاده از نویسندگان مهمان است؛ فراهم کردن فرصت هایی برای مشتری های یک برند که در تولید محتوا مشارکت کنند. این نوع استراتژی هم برای برند و هم برای مشتری جذاب است. زیرا مشتری ها می توانند جایی برای ارائه ی معلومات و تخصص خود پیدا کنند. و صاحبان برند نیز می توانند به رایگان از این دانش بهره ببرند. جالب است بدانید مقالات نوشته شده توسط مشتری ها اغلب پر بازدید می شوند.

۷. از ویدئوهای بیشتری استفاده کنید.

استفاده از ویدئو همچنان یک استراتژی پرمخاطب است. یک ویدئوی خوب با برقراری ارتباطی قوی، تاثیر زیادی بر تصمیم مشتری ها برای خرید کردن می گذارد. ویدئوهایی شامل تصاویر پشت صحنه، تشریح محصولات و ویدئوهای آموزشی. برخی از برندها با ارائه ی ویدئوهایی جذاب باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان می شوند؛ و همچنین به این ترتیب میزان قرار گرفتن خود در نتایج جستجوی کاربران را بالا می برند.

۸. استفاده از ویدئوی زنده برای بازاریابی

استفاده از ویدئوی زنده در سال های اخیر رایج شده است؛ و همچنان در حال افزایش اثرگذاری به عنوان یک ابزار بازاریابی قوی در جذب مخاطب است. زیرا استفاده از این امکان رایگان است و تنها زمان اندکی زمان می برد؛ طیف گسترده تری از مخاطبین را جذب می کند و تاثیرگذاری قدرتمندی بر مخاطب دارد. در کل می توان گفت محتوای زنده اثرات بیشتری نسبت به محتوای پست شده در سایت بر مخاطب می گذارد.

۹. از ویدئوهای شرح و توضیح استفاده کنید.

یک گزینه ی دیگر در استفاده از ویدئو، ویدئوهای شرح و توضیح است. این ویدئوها مطالب پیچیده را برای مخاطبین ساده تر می کند. نمودارهای تحلیلی گوگل نشان می دهد که سایت های شامل ویدئو محبوب تر هستند. میزان بازدید از این سایت ها بیشتر است زیرا ویدئو همیشه برای مخاطب جذاب تر است. پس استفاده از ویدئو نتایج بهتری در سئو برای سایت ها به وجود می آورد و قدرت بازاریابی را بالا می برد.

محتوای تصویری

 

 

۱۰. یک پادکست بسازید و یا مهمان پادکست های تثبیت شده باشید.

بازاریابان می توانند پادکست خود را بسازند یا در پادکست هایی که پیش از این مخاطبین خود را جلب کرده اند به عنوان مهمان حاضر شوند. که در هر دو حالت مزایایی بسیار و نقاط ضعف اندکی وجود دارد. بازاریابی با پادکست شیوه ای بسیار عالی برای جذب مخاطبین ثابت و همیشگی است که می توانید هر هفته با آنها ارتباط برقرار کنید؛ بدون اینکه مجبور باشید روبه روی دوربین قرار بگیرید. همچنین فرصتی خوب برای تکرار محتوایی است که پیش از این به صورت کتبی منتشر کرده اید. عده ای بر این باورند که حضور در پادکست ها یکی از راه های افزایش بازدیدکنندگان، و بالابردن آگاهی مردم از برند است.

پادکست ها معمولا مخاطبین علاقه مندی دارند که از ارتباط نزدیک با صاحبان برند لذت می برند. با مهمان شدن در یک پادکست پرمخاطب و انجام مصاحبه با آنها، می توانید با استفاده از اعتماد مخاطبین آنها برای خود تایید و اعتبار کسب کنید. و احتمالا مخاطبین این پادکست ها علاقه مند می شوند تا خودشان شخصا در مورد شما اطلاعات جمع آوری کنند.

۱۱. برای بازاریابی سئوی محلی را در اولویت قرار دهید.

یکی از استراتژی های موثر در بازاریابی نوین، بهینه سازی موتور جستجو است. با این عمل برند شما شانس بیشتری برای حضور در صدر نتایج جستجوی گوگل در زمینه ی فعالیت های شما خواهد داشت. با بهینه سازی موتور جستجو آگاهی مردم از برند بالا می رود و نام برند بیشتردر معرض توجه مخاطبین قرا می گیرد. با تولید پیوسته ی محتوا و پست و به روز رسانی مداوم در واقع تلاش می کنید تا موفقیت خود در گوگل را بالا ببرید. و این فعالیت ها تنها باعث ارتقای سئوی محلی شما نمی شود بلکه در جستجوی نام برند نیز تاثیرات مثبتی دارد.

۱۲. برای تکنولوژی جستجوی صوتی در جهت بازاریابی آماده شوید.

استفاده از تکنولوژی جستجوی صوتی فرصت های بازاریابی و تبلیغات را افزایش می دهد. صاحبان برندها با فراهم آوردن محتوای صوتی مناسب می توانند خود را در رقابت جستجوی صوتی بالا بکشند؛ و به این ترتیب میزان بازدیدکنندگان خود را افزایش دهند.

۱۳. تکنولوژی واقعیت افزوده (  augmented reality ) را استفاده کنید.

این تکنولوژی یک ابزار ارتباطی با مشتری است که به آنها این امکان را می دهد که پیش نمایشی از یک محصول را پیش از خرید داشته باشند. یکی از دلایل اقبال به این استراتژی بازاریابی: مشتری ها می توانند پیش از خرید یک محصول تصوری از قرار گرفتن آن در منزل خود داشته باشند. یا در زمینه ی محصولات آرایشی، تصمیم بگیرند که آیا برای چهره شان مناسب است یا خیر.

شیوه های ذکر شده در این مقاله مواردی هستند که در دنیای تجارت امروز مورد استفاده قرار می گیرند. این شیوه ها به عنوان بهترین استراتژی های بازاریابی شناخته می شوند. حال بهتر است دوباره به مرور آنها بپردازید و در آینده ی سیاست های کسب و کار خود تجدید نظرهای لازم را انجام دهید.

منبع:

https://www.wordstream.com/blog/ws/2020/01/07/best-marketing-strategies

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا