مشاوره کسب و کارموفقیت

برایان تریسی نویسنده ی کتاب های موفقیت

برایان تریسی

برایان تریسی یکی از تواناترین و معروف ‌ترین سخنرانان دنیا است. موضوع سخنرانی ها و ارائه‌ های او شامل هدایت و رهبری، فروش، مدیریت و استراتژی های کسب و کار است. وی فردی موفق است که در زندگی خود مسیری پر فراز و نشیب را پیموده است و می ‌تواند برای هر فردی الهام بخش باشد. تریسی نویسنده‌ خلاقی است که در زندگی خود مسیرهای دشواری را پیموده و تجربه‌ های زیادی کسب کرده است. از پرفروش ‌ترین و مشهورترین آثار وی می ‌توان به کتاب قورباغه ات را قورت بده اشاره کرد. سخنرانی ‌های انگیزشی تریسی در باره ی کشف استعدادها و تقویت پتانسیل ‌های شخصی، الهام بخش هزاران نفر در نقاط مختلف جهان بوده است. سخنرانی ها و کتاب‌ های او در خصوص موضوعاتی مانند تقویت انگیزه، تعیین اهداف، تمرکز ذهن و مدیریت زمان برای کسب موفقیت بیشتر متمرکز شده ‌اند. با مطالعه‌ زندگی شخصی و حرفه ‌ای این نویسنده، تاجر و سخنران موفق می‌ توان با ابعاد شخصیت او بیشتر آشنا شد. برایان تریسی در سال ۱۹۴۴ در ونکوور کانادا و در خانواده‌ ای فقیر به دنیا آمد. والدینش که به اصول اخلاقی پایبند بودند به شدت در فقر به سر می ‌بردند. برایان تریسی به یاد می ‌آورد که همواره برایش سوال بوده که چرا خانواده‌ های دیگر زندگی مرفه تر و راحت تری دارند اما آنها همواره با مشکلات در گیر هستند. او به دلیل همین فقر و دلایل دیگر ناچار شد زود از مدرسه کناره ‌گیری کند.

برایان تریسی

برایان تریسیتجربه ی انجام کارهای مختلف

برایان تریسی مدتی به کارگری پرداخت و مدتی نیز مشغول به شستن ظرف‌ ها در یک هتل کوچک بود. کارهای دیگری نیز برای گذران زندگی انجام داد. به عنوان مثال مدتی به شستن اتومبیل ‌ها و مدت دیگری نیز به شستن کف سالن‌ های رستوران ها می پرداخت. او حتی تجربه ی کار در مزارع و کارخانه‌ ها را نیز دارد. او به صورت کارگر زراعی در زمان برداشت محصول کار می ‌کرد. در انبار روی کاه‌ ها می ‌خوابید و با خانواده ی کشاورزان غذا می ‌خورد.اما پس از پایان برداشت محصول دوباره بیکار می شد. به این ترتیب او اصلا با محیط‌ های کاری و تجربه های متفاوت بیگانه نیست. و در واقع همین آشنایی واقعی با کار کردن از کودکی است که باعث شده مشاوره‌ های کسب و کار برایان تریسی به این اندازه کامل و کاربردی باشد. برایان تریسی به عنوان فروشنده نیز کار کرد. او برای موفقیت در فروش‌، هرآنچه را که در توان داشت، به کار می گرفت. او در این مسیر برای کسب موفقیت بیشتر با افراد موفق بسیاری مشورت کرد و پیوسته سعی می کرد تا در این زمینه به مطالعه بپردازد. در نهایت پس از زمان کوتاهی درآمد حاصل از فروشش به میزان قابل توجهی افزایش یافت. و در نهایت توانست عنوان بهترین مدیر فروش را کسب کند. تسلط بالا در امر فروش و تجربه ای که در این زمینه به دست آورده بود، او را به سمت مشاغل دیگری همچون توسعه‌ املاک، تجارت و بازاریابی سوق داد. در نهایت تمام تلاش های برایان در این مسیر او را به منصب مدیرعاملی یک شرکت توسعه با دارایی ۲۶۵ میلیون دلار  و فروش سالیانه ۷۵ میلیون دلار رساند.

بهره‌مندی از تجارب افراد موفق

برایان تریسی چکیده‌ ی تجربیات خود در زمینه ی‌ فروش را در اولین کتاب خود با عنوان روانشناسی فروش به چاپ رساند. او در این کتاب به شرح و بیان مجموعه ‌ای از ایده ‌ها و استراتژی‌ ها برای صاحبان مشاغل می پردازد تا به کمک آنها بتوانند فروش خود را بهبود دهند. کتاب ۲۱ رمز موفقیت میلیونرهای خود ساخته، از جمله کتاب‌ های موفق او است. این کتاب در ۲۱ فصل نوشته شده و مجموعه ‌ای از ایده‌ های انگیزشی، سوالات و تمرینات مرتبط را برای خوانندگان فراهم نموده است. در همان سال کتاب قورباغه را قورت بده منتشر شد. این کتاب نیز به زبان های بسیاری ترجمه شده است و از پرطرفدارترین کتاب‌ های روانشناسی موفقیت محسوب می‌شود. این کتاب هم دارای ۲۱ فصل است که در هر فصل تکنیک خاصی برای عکس العمل در وضعیت ‌های مختلف را ارائه می ‌دهد. کتاب دیگری از این سخنران موفقیت در سال ۲۰۰۳ با نام اهداف به چاپ رسیده است. در این کتاب به معرفی هفت عنصر اصلی تعیین هدف پرداخته شده و ۱۲ مرحله برای انجام این عناصر را بیان شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا