بازاریابی

هزینه مشاوره بازاریابی چگونه و بر چه اساسی تعیین می شود؟

مشاور بازاریابی

هزینه مشاوره بازاریابی

هزینه مشاوره بازاریابی با توجه به فاکتورهای مختلف تعیین می شود. اینکه جلسات مشاوره بازاریابی چه مقدار به طول می انجامد و در چند جلسه برگزار می‌ شود، در محاسبه هزینه های مشاور بازاریابی تاثیرگذار است. کسب و کارها چه به صورت فیزیکی و چه به صورت فروش اینترنتی برای موفقیت بیشتر و جذب مشتریان و مخاطبان، به جلسات مشاوره بازاریابی نیاز دارند. تفاوتی نمی کند که محدوده فعالیت یک کسب و کار محدود باشد یا گسترده؛ آن چه اهمیت دارد این است که تکنیک های مشاوره بازاریابی می تواند منجر به فروش و سودآوری بیشتر شود.با توجه به اینکه عوامل مختلفی در محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی دخالت دارند، در ادامه این مبحث به این موارد خواهیم پرداخت. اگر تاکنون کسب و کار شما رشد اقتصادی و قابل توجهی نداشته است، حتماً به مشاوره بازاریابی نیاز دارید. در جلسات مشاوره خواهید فهمید که بازار هدف خود را چگونه پیدا کنید؛ محصولات و خدمات را چگونه ارائه دهید؛ و از همه مهم تر، با چه ترفندهایی، مشتری را به سمت کسب و کار خود جلب کنید.

پیش از آغاز بحث محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی: لازم است خاطرنشان کنیم که قیمت‌گذاری برای جلسات مشاوره فروش و بازاریابی، یک امر نسبی است؛ این امر در شرکت ‌ها و مجموعه‌ های مختلف، متفاوت است. با توجه به این توضیح، یک عدد و رقم خاص را نمی توان برای این هزینه ها اعلام کرد. برای اطلاعات بیشتر از شما دعوت می‌کنیم تا پایان مطلب همچنان با ما همراه باشید.چگونه می توان این هزینه را محاسبه کرد؟

 همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم عدد و رقم خاصی را برای این هزینه  نمی‌توان اعلام کرد. زیرا کسب و کارها با هم متفاوت هستند و هر کدام یک استراتژی خاص را طلب می‌کنند. اگر چه این عدد و رقم برای مشاوره بازاریابی مشخص نیست، اما برخی از فاکتورها و ارزش ها وجود دارد. می‌توان با استناد و تکیه بر این فاکتورها، تعرفه دقیق جلسات مشاوره بازاریابی از آغاز تا پایان را محاسبه کرد.

به عنوان راهکار کلی و دسته بندی های کلیدی در محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی به موارد زیر دقت کنید:

  • منابع مشابه در مشاوره بازاریابی را ارزیابی کنید؛ اطلاعات کامل در مورد نحوه قیمت گذاری خدمات مشاوره را به دست آورید.
  • در نظر گرفتن ارزش جلسات مشاوره برای پیشرفت و ارتقای یک کسب و کار اهمیت دارد.
  • مشاغل مشابه را در یک یا چند حوزه بررسی کنید. ببینید که رقبای شما برای یک ساعت مشاوره بازاریابی، به طور میانگین چه هزینه ای را ارائه می دهند.
  • برای هر پروژه به صورت مجزا باید این هزینه را تعریف کنید.
  • مشخص کنید که جلسات مشاوره بازاریابی به صورت تک جلسه ای است؛ یا مشتری شما قصد دارد به صورت مستمر، قرارداد یکساله یا چند ساله با شما داشته باشد.
  • برای مشتریان خود خدمات پشتیبانی برای مشاوره بازاریابی در نظر بگیرید. قیمت آن را یا به صورت رایگان ارائه دهید یا آن را از کل هزینه مشاوره بازاریابی مجزا کنید.
  • برای محاسبه دقیق تراین هزینه، مشتریان خود را در دسته های کلی قرار دهید. مشخص کنید که آنها به صورت پروژه ای و کوتاه مدت با شما کار می‌کنند یا به صورت بلند مدت و دائمی.
  • برای محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی، احساسات و عواطف را دور نگه دارید. قیمت گذاری شما باید دقیق و صحیح باشد؛ به گونه‌ای که تفاوت فاحشی با رقبای شما مشاهده نشود. این عاملی است که مشتریان را به سمت خدمات مشاوره شما جذب می کند.

 منبع:

 

https://foundr.com/how-much-to-charge-for-consulting#:~:text=To%20calculate%20your%20consulting%20hourly,by%2025%20to%2050%20percent.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا