دیجیتال مارکتینگدیجیتال مارکتینگ و کرونا

بهترین پکیج تبلیغات دیجیتال

بهترین پکیج تبلیغات دیجیتال

در گذشته های نه چندان دور داشتن یک مغازه با ویترین پر زرق و برق می توانست مشتریان زیادی جذب کند. با صنعتی شدن جهان و گسترش شهرنشینی مردم دیگر مجال کمی برای خرید پیدا می کنند بنابراین زرق و برق یک مغازه سبب جلب مشتری نمی شود. ضیق وقت، طولانی بودن مسافت ها، تنوع بالای محصولات، رقابت بالا بین فروشگاه ها و … سبب شده است که همه مردم به آسانترین راه یعنی خرید اینترنتی رو بیاورند. آمارهای منتشر شده نشان می دهند که مردم هر ساله نسبت به خرید اینترنتی گرایش بیشتری پیدا می کنند و همین امر عامل اهمیت یافتن بازارهای دیجیتال یا اینترنتی شده است. بدون شک هدف هر فروشنده ای افزایش فروش است اما این امر محقق نمی شود مگر با یک پکیج تبلیغات دیجیتال.

تبلیغات دیجیتال در واقع نوعی اطلاع رسانی در فضای اینترنتی است. شاید تفاوت عمده این تبلیغات با تبلیغات حضوری در هدفمند بودن آن است زیرا الگوریتم های فعال در دنیای اینترنت قابلیت شناسایی نیازهای مشتری بر اساس جستجوهای آنها را دارد و این امر کمک می کند که تبلیغات هدفمند صورت گیرد.پکیج تبلیغات دیجیتال چیست؟

جهت انجام تبلیغات در فضای دیجیتال یک سری اقدامات لازم است که به یکدیگر وابسته هستند که به آن پکیج تبلیغات گفته می شود.  پکیج تبلیغات هدفی جز افزایش فروش های اینترنتی و رونق بخشیدن به کسب و کار ندارد. اما برای بسیاری سوال است که این پکیج چه زیر مجموعه هایی دارد، در زیر به معرفی زیر مجموعه های یک پکیج تبلیغات دیجیتال موفق می پردازیم.

 ایجاد فروشگاه اینترنتی:

اولین قدم جهت داشتن یک پکیج تبلیغات دیجیتال موفق ایجاد یک فروشگاه اینترنتی است. فروشگاه اینترنتی مکانی برای عرضه کالا، خدمات، اپلیکیشن ها، برنامه ها و … است. فروشگاه اینترنتی دارای مزایای بی شماری است که از جمله آن می توان به ارزانی و عدم نیاز به سرمایه کلان اولیه اشاره کرد و همین امر سبب شده است که بسیاری از افراد متخصص دنیای دیجیتال، کسب و کار خود را از این مکان آغاز کنند. عدم محدودیت زمانی و مکانی برای عرضه محصولات از جمله محاسن دیگر این نوع از فروشگاه ها است. در نتیجه در گام اول باید سایتی جهت فروش تعریف کرد.

 

برند سازی در فضای مجازی یا دیجیتال برندینگ:

برند هویت یک کالا، خدمت، شخص، مجموعه یا سازمان است. در تبلیغات دیجیتال برند سازی حرف اول را می زند زیرا آشنایی کاربران با نام یک برند کمک می کند در هر زمان و مکانی به راحتی اقدام به تبلیغات کرد. در واقع برند نوعی تضمین کیفیت کالا به حساب می آید پس می توان گفت نام یک برند موفق سبب ایجاد اطمینان خاطر در خریداران می شود. بسیاری وقتی از یک برند راضی باشند دوباره در هنگام خرید آن برند را انتخاب می کنند و به دیگران نیز پیشنهاد می دهند که نوعی تبلیغ دهان به دهان به حساب می آید. پس طراحی لوگو و انتخاب نام مناسب برای برند، در تبلیغات دیجیتال امری ضروریست و باید توجه داشت باید به گونه ای برندسازی کرد که در ذهن کاربران شکل بگیرد و ماندگار شود.

 

بهینه سازی سایت:

یکی از نکات حائز اهمیت در سایت ها، سئو SEO است. سئو یعنی محتواسازی و طراحی سایت به گونه ای که در موتورهای جستجوگر سایت بنا به کلما و عبارت کلیدی خاص در ده جستجوی اول و یا در صفحه ها و رتبه های بالاتری قرار بگیرد. بهینه سازی سایت امری اصولی و تخصصی است و لازم است برای موفقیت در آن با الگوریتم های گوگل آشنا بود زیرا در صورتی که این الگوریتم ها سایت را نامعتبر تشخیص دهند امکان جبران آن بسیار مشکل خواهد بود. یکی دیگر از نکات مهم در بهینه سازی سایت افزایش نرخ تبدیل است یعنی تبدیل کردن کاربر به خریدار و این امر تنها با تبلیغات امکانپذیر است. البته لازم به ذکر است تبلیغات فقط یکی از ه ها و صدها کاری است که باید رعایت کنید و اصولی اجرا شود.

 


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

تولید محتوا:

برای انجام تبلیغات موفق لازم است محتوایی جامع و روان تهیه شود. یعنی با توجه به آنچه که سایت عرضه می کند اقدام به معرفی کالا و خدمات کرد. نکته بسیار مهم در این زمینه همخوانی محتوا با سایت است یعنی تبلیغات باید هم راستا با اهداف سایت باشد و در صورت عدم همخوانی الگوریتم های گوگل سایت را نامعتبر اعلام می کنند.

 

شبکه های اجتماعی در پکیج تبلیغات دیجیتال:

شبکه های اجتماعی امروزه به رسانه هایی همه گیر تبدیل شده اند و بسیاری حتی برای خرید ابتدا به این فضا مراجعه می کنند. دسترسی آسان به این شبکه ها سبب شده است که در بین تمامی نسل ها به محبوبیت برسند. بدون شک یکی از راه های تبلیغات دیجیتال استفاده از شبکه های اجتماعی است. ایجاد پروفایل در این شبکه ها بسیار آسان است و جهت موفق شدن کافی است در تمامی شبکه های اجتماعی رایج همچون اینستاگرام، تلگرام و … حضور فعال داشت.

 

تبلیغات ایمیلی و پکیج تبلیغات دیجیتال:

یکی از روش های مرسوم تبلیغات ارسال ایمیل برای ایمیل های فعال و معتبر است. برنامه هایی وجود دارد که به شناسایی ایمیل ها کمک می کند و می توان با استفاده از آنها اقدام به تبلیغات ایمیلی کرد.

 

ریتارگیتینگ:

ریتارگیتینگ یک روش تبلیغات آنلاین است که با قرار دادن کد جاوا اسکریپت در بخش سورس کدهای سایت این امکان فراهم می شود که عملکرد کسانی که به سایت مراجعه کرده اند ارزیابی شود و مطابق با جستجوهای آنها اقدام به تبلیغات کرد. حسن این روش هدفمند بودن آن است زیرا تبلیغات فقط برای کسانی نمایش داده می شود که در جستجوی آن بوده اند. همچنین می توان از دکمه فراخوان یا CTA جهت پیشنهادات ویژه استفاده کرد و به وسیله آن می توان انواع حراجی ها و تخفیفات را به کاربران و خریداران ارائه داد.

در نهایت می توان گفت که تبلیغات دیجیتال برای دامنه وسیع تری از افراد به نمایش در می آید پس مخاطبان بیشتری دارد. همچنین این نوع از تبلیغات به دلیل ارزانی بسیار محبوب و مورد توجه است. در نتیجه می توان با توجه به دنیای وسیع اینترنتی با تکیه بر تبلیغات دیجیتال به بازار کسب و کار رونق داد. در مطالب دیگر به شما توضیح خواهیم داد بهترین پکیج تبلیغات دیجیتال چه ویژگی هایی دارد. به خاطر داشته باشیم بهترین پکیج تبلیغات دیجیتال در واقع در راستای کمپین تخصصی است که برای یک کسب و کار توسط مشاوران کسب و کار تهیه، تدوین و اجرا می گردد.

شرکت آکام آتا (سهامی خاص) | شرکت مشاور مدیریت کسب و کار  Business Management Consulting Firm

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا