بازاریابیبازاریابی و فروشکسب و کار

بازاریابی شرکت ها

بازاریابی شرکت ها

یکی از مهم ‌ترین کارهایی که برای داشتن یک فروش موفق در زمینه ی محصولات یا خدمات مختلف باید انجام داد بازاریابی است. اگر مراحل بازاریابی به ‌صورت اصولی انجام شوند و در صورت نیاز از کمک های مشاور بهره گرفته شود، احتمال فروش موفق محصول یا خدمت بیشتر می ‌شود. بازاریابی شرکت ها اگر اصولی انجام شود باعث می شود که شرکت ها در فروش خدمت یا محصولات خود بسیار موفق عمل کنند. بازاریابی در حقیقت کمک می ‌کند تا شرکت ها با مشتریان خود ارتباط موثر تری برقرار کنند. امروزه با وجود رشد فناوری ها و تغییرات گسترده، بازاریابی دیگر با شیوه‌ های قدیمی چندان راه گشا نیست. هر روزه روش ‌های جدیدتر و موثری مورد استفاده قرار می گیرند که شرکت‌ های بزرگ و کوچک از آن‌ها استفاده می ‌کنند تا بتوانند فروش بیشتری را برای محصولات و خدمات خود به‌ دست آورند. برای بازاریابی انواع مختلفی تعریف شده است و استراتژی های بازاریابی یکی از زمینه ‌هایی است که با سرعت در حال توسعه هستند. صاحبان کسب و کار می توانند با  گذراندن یک دوره‌ ی آموزشی در بازاریابی و کسب آگاهی بیشتر در این زمینه هر چه بهتر برای ارتقای برند خود در زمینه‌ های مختلف در اینترنت تلاش کنند. بازاریابی شرکت ها راهی برای ارتقای کسب و کار است.

تبلیغات و استفاده از اینترنت

در میان انواع بازاریابی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند بازاریابی الکترونیکی یکی از محبوب ‌ترین آن‌ ها می باشد. در دنیای بازاریابی، و بازاریابی شرکت ها هر روزه بیشتر شاهد استفاده از استراتژی‌ ها،‌ روش ‌ها و استانداردهایی هستیم که هدف از تمام آنها انجام بازاریابی الکترونیکی برای برندها در زمینه‌ های مختلف است. تبلیغات و استفاده از اینترنت امروزه بسیار رایج است. امروزه انواع مختلفی از بازاریابی وجود دارد، در حالی که در گذشته بازاریابی ‌ها تنها شامل ابزارهایی سنتی چون تلویزیون، روزنامه، مجله و تبلیغات خیابانی می شدند. این ابزارهای سنتی در گذشته مورد استفاده ی صاحبان مشاغل بودند اما امروزه کمتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه به دلیل تغییر گرایش مردم و استفاده ی آنها از اینترنت، استفاده کردن از موتورهای جستجو و استفاده از رسانه‌ های اجتماعی اینترنتی برای تبلیغات و کسب اطلاعات در مورد برندهای مختلف، دیجیتال مارکتینگ بهترین گزینه برای بازاریابی شرکت ها می باشد. بررسی ها نشان می دهد که فعالیت های بازاریابی در شرکت های کوچک شامل تلاش های متفاوتی می باشد. کسب و کارهای کوچک با توجه به محدودیت های گوناگون، شاید کمتر از شرکت های بزرگ به بازاریابی تمایل داشته باشند.

فعالیت های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

شاید کسب و کارهای کوچک دارای محدودیت های بسیاری باشند اما آنها برنامه های بازاریابی را از دستور کار خود خارج نمی کنند. برنامه های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک شامل  برنامه ریزی برای بازاریابی، مدیریت منابع برای حفظ مشتریان موجود، تلاش برای جذب مشتریان جدید،  جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان و رقبا، ومدیریت ارائه ی محصولات و قیمت گذاری می شود. بازاریابی شرکت ها بسته به میزان و حجم فعالیت های آنها متفاوت است. مطالعه، تحقیق و آنالیز بر روی فعالیت های شرکت های بزرگ جهان در حوزه‌ های مختلف نشان می دهد که چه چیزی این شرکت‌ ها را از سایرین متمایز می‌ کند. برخی از این شرکت‌ ها، با تکیه بر مدیریت قدرتمند به این موفقیت دست یافته اند. و برخی دیگر نیز به دلیل صرف بودجه‌ های کلان در امر تبلیغات و بازاریابی به این نقطه رسیده اند. برخی از عناصر فعالیت های بازاریابی در بین تمامی شرکت های بزرگ مشترک است. به عنوان مثال می توان گفت روشی که برندهای بزرگ خود را معرفی می ‌کنند، و روشی که این برندها به مشتریان خود پاسخ می ‌دهند تا حدود زیادی یکسان است. می توان گفت بازاریابی در کسب‌ و کارهای مختلف انواع گوناگونی دارد. بسته به نوع هر کسب و کار این شیوه ها می توانند کمی متفاوت باشند اما در کل این اصول به‌ صورت یکسان هستند. داشتن درک کلی از اصول بازاریابی می ‌تواند کمک زیادی به مدیران و کسب و کارها بکند. به این ترتیب می توانند مراحل توسعه ‌ی کسب و کار خود را سریع‌ تر و اصولی‌ تر دنبال نمایند. استفاده از این اصول کسب و کارها را به رشد سریع تری می رساند.

بازاریابی شرکت ها

بازاریابی شرکت ها – جهت معرفی خدمات مشاوره بازاریابی (مشاوره مارکتینگ) – لطفا مقاله زیر را مطالعه فرمایید. 

مشاوره بازاریابی (مارکتینگ) 

بازاریابی شرکت ها – شما می توانید از صفحه معرفی اعضای هئیت مدیره شرکت آکام آتا با مدیران مجموعه آشنا شوید.

 

مشاوره مدیریت در تهران – لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

– کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

 


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مشاور عالی بازاریابی (مارکتینگ) و فروش، مدیریت کسب و کار
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 5 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره بازاریابی و فروش – مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

[dt_gap height=”30″]

    مشاهده بیشتر

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه بازگشت به بالا