مشاور کسب و کارمشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره شغل

مشاوره شغل

خدمات مشاوره شغل یا فعالیت های یک مشاور بیزینس می تواند بسیار گسترده باشد و در حوزه های کاری مختلف از آن استفاده شود. به این ترتیب افراد و صاحبان کسب و کارها می توانند در حوزه های مختلف کاری از مشاوران با تجربه کمک بگیرند. مشاوره شغل در دنیای پیچیده ی کسب و کارهای امروزی به افراد کمک می کند تا راحت تر و با ریسک کمتری شغل خود را انتخاب نمایند. مشاور بیزینس می داند که مشاغل امروزی نسبت به گذشته از گستردگی بیشتری برخوردارند و متنوع تر هستند. در نتیجه برای رسیدن به موفقیت شغلی باید در عرصه ی رقابت با قدرت حاضر شد و این کار نسبت به گذشته به مراتب سخت تر شده است. با استفاده از خدمات مشاوره می توان از رضایت شغلی برخوردار شد و این رضایت باعث می شود که کیفیت زندگی تا حد زیادی ارتقا یابد. برای پیش برد کسب و کار باید گام هایی اصولی و قوی برداشت و راه این مسئله استفاده از خدمات مشاوره است. شاید این برای عده ای سوال باشد که در چه مواقعی نیاز به مشاوره شغلی داریم. شاید عده ای فکر کنند که تنها برای کسب و کارهای نوپا نیاز به چنین مشاوره ای هست. اما در واقع در هر مرحله ای یک مشاوره می تواند کاری راهگشا باشد. برای کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و اطلاعات کاملی از اینکه چگونه می توانند کاری مناسب با شرایط خود پیدا کنند ندارند، و یا برای کسب و کارهای چند ساله ای دارند و با یک مانع مواجه شده اند مشاوره ی شغلی می تواند کارساز باشد.

مشاوره شغل مشاور بیزینس

مشاور بیزینس

گاه برخی از افراد که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و یا هنوز در حال تحصیل هستند، قصد دارند تا شخصیت شغلی خود را بهتر بشناسند. در این موارد نیز استفاده از مشاور بیزینس و مشاوره شغل می تواند به آنها کمک کند. با استفاده از مشاوره شغل می توانند شناخت بیشتری نسبت به خود پیدا کرده و در نتیجه با دید بازتری در جهت انتخاب شغل درست حرکت کنند. برای گروه دیگری نیز یک مشاوره ی شغلی خوب می تواند بسیار مفید باشد. این گروه افرادی هستند که یا از کار فعلی خود ناراضی هستند و در پی تغییر شغل خود هستند و یا در برهه ای از کار خود هستند که ب مشکلی مواجه شده اند و توان حل آن مشکل را ندارند. یک گروه دیگر می توانند افرادی باشند که تجربه ی حضور در یک مصاحبه ی شغلی را نداشته اند و می خواهند خود را برای این امر آماده کنند. مشاور می تواند اصول حرفه ای شرکت در یک مصاحبه ی کاری را به آنها بیاموزد. امروزه یکی از بزرگ ترین و مهم ترین دغدغه های افراد به خصوص در سنین پایین تر انتخاب شغل مناسب و پر درآمد است. طبیعی است که افراد کم تجربه تر در این موضوع با مشکلات بیشتری مواجه می شوند. پس بدین ترتیب می بینید که همه ی افراد در هر سن و زمینه ای به مشاوره ی انتخاب شغل مناسب نیاز دارند.

انتخاب مناسب ترین شغل با خدمات مشاوره شغل

مشاوره شغل کمک موثری برای درک درست بسیاری از مسائل در زمینه ی کسب و کار است. مشاور بیزینس نشان می دهد که عوامل بسیاری در انتخاب مناسب ترین شغل برای افراد مختلف موثر است. در واقع با یک مشاوره شغل می توان فهمید که باید به چه مسائلی توجه نمود و بی توجهی به آنها هزینه بردار خواهد بود. اگر تنها برای کسب درآمد یک شغل را انتخاب کنید که نه چیز چندانی از آن می دانید و نه مهارتی در آن زمینه دارید، به زودی با مشکلات جدی رو به رو خواهید شد. دلیل مشاوره برای انتخاب شغل به افراد کمک می کند که بهترین شغل را بر اساس روحیات و مهارت های خود و توقعات ناشی از نیاز مالی و ویژگی های شخصیتی خود انتخاب کنند. گاه بر اثر بحران های اقتصادی برخی از مشاغل در معرض خطر قرار می گیرند. این بحران ‌ها گاه گریبان گیر کسب و کارهای قدیمی می شوند و گاه برای کسب و کارهای نوپا مشکلاتی ایجاد می نمایند. مشاوره شغل برای کاهش آسیب ­های ناشی از این بحران­ ها به صاحبان کسب و کارها کمک می کند. مشاورین و افراد متخصص در این کار خبره هستند و برای گسترش کسب و کارها بر اساس مهارت ­های مراجعین خود راهنمایی های تخصصی ارائه می دهند. مشاور شغلی فردی است که در زمینه ی پیشرفت شغلی مهارت دارد و به افراد کمک می‌ کند تا مسیر شغلی خود را تعیین نمایند. افراد در زمینه های مختلفی همچون یافتن شغل جدید، تغییر شغل و یا تلاش در جهت ارتقای شغلی می توانند از مشاور شغلی کمک بگیرند.

انتخاب و پیشرفت شغلی

مشاوران شغلی در پیشرفت شغلی و تصمیم‌ گیری برای مواجهه با موانع و مشکلات کسب و کار به افراد کمک می کنند. مشاوره شغل در موارد بسیاری به افراد شما کمک می کند. یک مشاور بیزینس در روند مشاوره‌ ی شغلی می ‌تواند به ارزیابی اهداف و مسیر پیش روی یک کسب و کار بپردازد. در مشاوره شغل به ارزیابی مهارت‌ ها، کیفیت‌ ها و ویژگی ‌های فرد و کسب و کار پرداخته می شود. یک مشاور بیزینس اهداف خاصی را که افراد برای کسب و کار خود در نظر دارد، بررسی نموده و با ارائه ی مشاوره ی شغلی به آنها کمک می کند تا برای دستیابی به آنها برنامه ‌ریزی کنند. مشاوران شغلی همچنین می توانند در تهیه‌ و تنظیم رزومه‌ به افراد کمک کنند. آنها می‌ توانند برای تنظیم یک رزومه ی حرفه ای که شانس شما در کسب یک موقعیت افزایش دهد، به شما کمک کنند. علاوه بر این بر اساس تجربه ای که دارند نکات کاربردی را به شما متذکر شوند. تهیه ‌ی یک برنامه‌ ی کاربردی برای کسب و کارها یکی از مفیدترین کارهایی است که یک مشاور شغلی می ‌تواند انجام دهد و در بهبود روند کارها موثر باشد. در نهایت باید گفت استفاده از خدمات یک مشاور بیزینس برای هر حرفه ای مفید و کارساز است. طرح و برنامه ای که یک مشاوره شغل در اختیار افراد قرار می دهد همچون یکی از مفیدترین ابزارها برای دستیابی به اهداف شغلی خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا