آموزش زبان انگلیسیزبان انگلیسی تجارتزبان انگلیسی تجاریزبان تجارت بین الملل

چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

 

چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

 

[adrotate banner=”3″]

 چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟ این سوال متداول برخی از دوستان، همکاران، مدیران و کارمندان شرکت های بین المللی است.

 

 

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مدرس ارشد زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و کوالالامپور)
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی

 


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

مشاور مدیریت مارکتینگ در تهران – کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

انگلیسیم خوب نیست به انگلیسی، انگلیسیم خوب نیست به انگلیسی

انگلیسیم خوب نیست به انگلیسی My English is not Good انگلیسیم خوب نیست به انگلیسی

زبان تجاری چه زبانی است؟

زبان تجاری، زبانی است که از آن برای تجارت، بازاریابی و بازرگانی بین الملل استفاده می شود. این زبان ممکن است زبان مادری خودتان باشد یا یک زبان خارجی دیگر. به عقیده بسیاری از کارشناسان زبان انگلیسی – زبان تجاری محسوب می شود ولیکن گاهی شما برای امور تجاری خود نیاز دارید زبان دیگری مانند زبان عربی، روسی، چینی و یا سایر زبان ها را بلد باشید. البته یک مدیر می تواند از یک مترجم همراه نیز استفاده کند زیرا مسلما یادگیری همه زبان ها ممکن است مقدور نباشد.

بنابر مقاله هاروارد بیزینس ریویو Harvard Business Review (HBR) – Ideas and Advice for Leaders که یک مجله عمومی حوزه علم مدیریت است و متعلق به دانشگاه هاروارد.  “زبان انگلیسی زبان جهانی تجارت است.” هر روز بر تعداد شرکت های چند ملیتی (متشکل چند ملیت) که زبان انگلیسی را به عنوان زبان مشترک شرکتی خود معرفی می کنند اضافه می شود. برای مثال اگر یک شرکت چند ملیتی در آلمان یا فرانسه شعبه و دفتری دارد از کارمندان خود می خواهد که به زبان مشترک انگلیسی به عنوان زبان تجاری با هم صحبت کنند. دلیل این کار این است که درست است دفتر شعبه در فرانسه یا آلمان است – ولیکن شاید مشتریان آنها از استرالیا یا نیوزلند و یا کشور دیگری باشند که زبان آلمانی یا فرانسه را بلد نباشند.

اغلب شنیدید که خیلی‌ها به کلاس‌های زبان انگلیسی می‌روند اما خیلی یاد نمی‌گیرند! در اینجا ما چند نکته را به شما می‌آموزیم که در یادگیری زبان شما تأثیرگذار خواهد بود. برای یادگیری هر زبانی باید این را در نظر داشته باشید که چون فرار هستند باید قوانینی را در نظر بگیرید که زبان در ذهن شما ماندگار باشد و سریع از ذهن پاک نشود. در اینجا چند نکته‌ای را به شما می‌گوییم که چه روش‌هایی را پیش بگیرید و این سوال که چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ را پاسخ دهید.

 

How to improve my Business English Iran AKAM ATAچیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

 

۱- یادگیری به روش مناسب با مشورت متخصصین – چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

سعی نمایید در ابتدا جمله‌های کوتاه و متن‌های کوتاه را مطالعه کنید. برای اینکه بدونیم چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ باید بدونید که فقط حفظ لغت به تنهایی فایده‌ای ندارد. برای این کار شما باید لغت‌ها را در جمله‌ها به کار ببرید و نقش آن را در جمله بدانید. با خواندن جمله‌های کوتاه و دیدن لغت جدید هم جایگاه آن در جمله مشخص می‌شود و هم لغت جدیدی را می‌آموزید. با مدرسین با تجربه در آموزشگاه های زبان مشورت نمایید.

 

۲- یادگیری به روش ترکیبی با نظر مدرسان با تجربه – چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

در روش دیگر که چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ باید یادآور شویم که فقط یادگیری قواعد و گرامر را کنار بگذارید! از مدرسان متخصص مشورت و راهنمایی بخواهید. شاید از این جمله تعجب کنید اما باید بگویم که یادگیری قواعد و گرامر به تنهایی و  در یادگیری مکالمه شما تأثیر چندانی ندارند! اگر دقت نمایید وقتی که گرامر و قواعد را می‌آموزید برای صحبت کردن باز هم دچار مشکل هستید و جالب است بدانید که اکثر زبان آموزان بدون در نظر گرفتن قواعد و گرامر به راحتی به زبان مادری صحبت می‌کنند شما هم اگر در ابتدا صحبت کردن را یاد بگیرید بعد خود به خود قواعد و گرامر در آن می‌گنجانید و هر دو را به خوبی خواهید آموخت و بهتر در ذهن شما می‌ماند.

یک اصل مهم دیگر در اینکه چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ این است که بشنوید و جواب بدهید. برای این کار از داستان‌های کوتاه استفاده نمایید. در ابتدا یک داستان کوتاه را به خوبی گوش فرا دهید و بعد از آن نسبت به سوال‌هایی که از شما پرسیده می‌شود جواب دهید و این شنیدن و جواب دادن باعث می‌شود مکالمه، شنیداری، گرامر و جمله‌سازی به صورت یک چالش انجام شود و شما را در فراگیری زبان بسیار کمک می‌کند.

 

۳- تقویت مهارت شنیداری و گفتاری – چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

 

از قدیم گفتند که دو گوش شنوا! سعی کنید که بیشتر و با دقت گوش دهید. چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ برای رسیدن به این هدف باید شنیداری خود را تقویت کرده و به خوبی مانند یک بچه حرف‌ گوش‌کن! گوش دهید. اگر شنیداری خود را بالا ببرید و با دقت گوش دهید در یادگیری زبان شما بسیار مؤثر می‌باشد.

در اینجا به این سوال شما که چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ جواب می‌دهیم. یکی دیگر از قانون‌ها این است که سعی کنید داستان‌های کوتاه در زمان‌های مختلف سوم ‌شخص، اول شخص و به صورت قصه‌گویی گوش دهید و بخوانید این باعث می‌شود شما بدون اینکه فقط قواعد و گرامر را فرا بگیرید با قواعد و گرامر آشنا شوید و به خوبی آنها را درک نمایید و در ذهن شما بماند.

 

۴- تمرین و تکرار با خواندن و نوشتن

یکی از اصلی‌ترین و مهمترین قانون برای اینکه به این سوال خود که چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ این است که به طور عمیق یاد بگیرید. سریع خواندن و تندتند خواندن هیچ کمکی به شما نمی‌نماید. سعی نمایید آن را به طور عمیق فرا بگیرید. همانطور که می‌دانید در هنگام درس خواندن شاید شما خیلی سریع همه کتاب‌ها را بخوانید و در امتحان هم نمره خوبی بگیرید اما می‌بینید که بعد از مدت کوتاهی به زودی خیلی از نکات را به یاد نمی‌آورید.

باید به شما بگوییم که اگر می‌خواهید پیشنهاد می شود به طور عمیق یاد بگیرید نکته مهم تکرار و تکرار است. یک لغت در یک جمله، همان لغت در یک پاراگراف، آن پاراگراف به صورت فایل صوتی یا تصویری، همان لغت به صورت مکالمه و گفت و گو و این باعث تکرار و تکرار می‌شود و یادگیری عمیق را در بر دارد. تنها یک روش را در پیش نگیرید.

 

۵- استفاده از منابع معرفی شده توسط مدرسان

حالا یک روش دیگر برای اینکه چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ به شما می‌گویم و آن این است که دقت نمایید از منابع درست و صحیح استفاده نمایید. منظور از این قانون این است که اگر شما می‌خواهید زبانی را بیاموزید به گویش افراد بومی آن زبان توجه نمایید. سعی کنید بیشتر در مکالمات واقعی باشید زیرا با گویش‌ها و لهجه‌ها بیشتر آشنا می‌شوید و در یادگیری هرچه بهتر زبان شما مؤثرتر می‌باشد.

فیلم‌های با زبان اصلی را تماشا نمایید و از فایل‌های صوتی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید که گامی مؤثر در یادگیری خود برداشته باشید.

 

چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه Learning English Language Iran
چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

 

برای چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ از کجا شروع کنیم؟

خیلی از انسان‌ها برای رسیدن به هدف خود به جای اینکه کاری را انجام دهند فقط به آن فکر می‌کنند و مدام امروز و فردا می‌نمایند و در واقع با این کار هیچ قدمی برای انجام کار برنمی‌دارند و به آینده موکول می‌کنند و بهانه‌هایی مانند پولش نیست، وقتش نیست، حوصلش نیست! از فردا، از شنبه ! و این عمل مدام تکرار می‌شود و فکر می‌کنند برای هدف خود کاری کرده‌اند که سخت در اشتباهند و هیچ کاری انجام نداده‌اند.

برای اینکه به این سوال خود یعنی چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ جواب بدهید و به هدفتان نزدیک شوید و موفق باشید باید بگوییم که از همین حالا باید شروع کنید. اگر واقعاً می‌دانید که می‌خواهید چه کار کنید و هدف شما چیست عمل به آن مهم است. در یادگیری و اینکه چیکار کنم انگلیسیم خوب بشه؟ هیچ وقت دیر نیست همین الان تصمیم بگیرید و شروع کنید.

 

امروزه می توانید از نرم افزار های یادگیری زبان انگلیسی تجارت نیز استفاده نمایید. آموزش زبان انگلیسی آنلاین نیز از دیگر امکاناتی است که با وجود پیشرفت تکنولوژی و وجود اینترنت ممکن است برای شما یک گذینه مناسب باشد.

 

چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟ پاسخ این سوال دقیقا بستگی به این دارد که برای چه هدفی می خواهید زبان انگلیسی شما خوب و یا بهتر شود؟

 

می توانید مقاله های زیر (حوزه زبان انگلیسی تجارت) را مطالعه نمایید:

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

– چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

– چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

– چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

– چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

[dt_gap height=”30″]

  – چیکار کنم زبان انگلیسیم خوب بشه؟

   

   

   

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا