مشاور کسب و کار و تجارت

شرکت مشاور آکام آتا (سهامی خاص)  –   تاسیس ۱۳۹۸

شرکت مشاور آکام آتا مشاور تبلیغات و برندینگ یاشا سازمند مشاوره
دکتر یاشا سازمند مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت
مشاوره کسب و کار مشاوره استارتاپ مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی شرکت مشاور آکام آتا شرکت آکام آتا سهامی خاص شرکت مشاور مدیریت کشب و کار و تجارت

مشاور تبلیغات ، راهی در جهت توسعه صنعتی و تجاری شرکت ها در دنیا.
شرکت مشاور آکام آتا (سهامی خاص) - تاسیس 1398

مشاوره کسب و کار مشاوره استارتاپ مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی شرکت مشاور آکام آتا شرکت آکام آتا سهامی خاص شرکت مشاور مدیریت کشب و کار و تجارت

مشاور تبلیغات ، راهی در جهت توسعه صنعتی و تجاری شرکت ها در دنیا.
شرکت مشاور آکام آتا (سهامی خاص) - تاسیس 1398

مشاوره کسب و کار و تجارت

مشاوره کسب و کار برای استارت آپ ها

اگر بگوییم امروزه، سخت ترین کار، راه اندازی یک استارت آپ ایده آل با درآمد بالا و زود بازده بدون مشاور مدیریت کسب و کار است دروغ نگفته ایم! مشاوره مدیریت به زبان انگلیسی Management Consulting و به مشاور مدیریت به انگلیسی Management Consultant می گویند. مشاور مدیریت یک تیم، می تواند یک شرکت و یا یک فرد باشد. مشاوران کسب و کار، از طریق شرکت های مشاوره کسب و کار و یا سایت مشاوره کسب و کار فعایت می نماید. یک سایت مشاوره کسب و کار می تواند مشاوره به صورت آنلاین ارائه نماید.

فهرست مطالب عنوان شده در این بخش:

چگونه می توان مشاور مدیریت شد؟

اولین چیزی که باید بدانید، تعریف مشاور مدیریت است. اینکه مشاور مدیریت کیست؟ شرکت های مشاوره کسب و کار چه کاری انجام می دهند؟ مشاوره کسی است که روش‌های حل مشکل یا همان راهکارهای سازمانی را جلوی مدیران می‌گذارد. این مدیر می‌تواند عالی رتبه یا میانی باشد. در واقع مشاور مدیریت زمانی کار خود را آغاز می‌کند که مشکل عمیقی در سازمان یا شرکت وجود داشته و تصمیم‌ گیری را برای مدیران سخت کرده است.مشاور مدیریت در شرکت های مشاوره کسب و کار، کار راحتی نیست. تبدیل شدن به بهترین مشاور کسب و کار نیز کار ساده ای نیست! مسئولیت مشاور در شرکت های مشاوره کسب و کار خیلی بیشتر از کسی است که توصیه‌ های او را انجام می‌ دهد؛ به ویژه اینکه نتیجه برعکس آنچه انتظار می‌رفت، حاصل شود. در این صورت، همه چیز سر مشاور خراب می‌شود. برای همین کسی که مشاور مدیریت شرکت می‌ شود، چه در فعالیت حضوری در شرکت های مشاوره کسب و کار و چه در فعالیت آنلاین از طریق سایت مشاوره کسب و کار باید خیلی حساب شده قدم بردارد. این مشاوران از طریق سایت مشاوره کسب و کار نیز می توانند فعالیت کنند.

مشاوره مدیریت دادن یک شغل است و به کسی که در این حوزه تخصص دارد مشاور مدیریت می گویند که می تواند در شرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت نماید. امروزه این مشاوران بیشتر از طریق کار در شرکت های مشاوره کسب و کار و یا فعالیت در سایت مشاوره کسب و کار فعالیت می کنند. هرکسی که وارد این شغل می‌ شود، باید نسبت به حوزه تخصصی خودش، تجربه و دانش بالایی داشته باشد. سوابق کاری قبلی مدیریتی برای مشاور مدیریت شدن بسیار مهم است. به عنوان مثال بهترین مشاور کسب و کار در تهران حتما از سابقه ی خوبی برخوردار است تا بتواند در شرکت های مشاوره کسب و کار خوشنام فعالیت داشته باشد.

افراد کم تجربه و تازه فارغ التحصیلان راه بسیار طولانی و سخت دارند که مدیران یک شرکت را متقاعد کنند که توانایی مشاور مدیریت شدن در یک شرکت و کار در شرکت های مشاوره کسب و کار را دارند. اگر قبلا سال ها کارشناس و مدیر شرکت های مختلف بوده اید، حالا می توانید به مشاور مدیریت شدن فکر کنید و حتی با تلاش زیاد، تبدیل به بهترین مشاور کسب و کار در  محل زندگی خودتان شوید. یک مدیر عامل و یا تیم مدیریتی یک شرکت در انتخاب مشاور مدیریت شرکت خود بسیار دقت می کنند. به هرحال برای کسی که قصد مشاور مدیریت شدن را دارد، باید اصولی را بداند و رعایت کند. البته همه قصد مشاور مدیریت شدن به عنوان شغل را ندارند، بلکه خود آن‌ها مدیر مجموعه‌ای بوده و برای هدایت تیم خود، به دنبال اصول یادگیری اصول مشاوره هستند. آن ها می توانند از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار نیز این آگاهی را کسب نمایند.

چه کارهایی که در حیطه مشاوره مدیریت است؟

مشاوره مدیریت با ارائه راه کارهای تخصصی برای حل مشکلات، با حرفه های مختلف کار می کند تا عملکرد خود را نیز بهبود بخشد. آن ها با مشاغل در طیف وسیعی از بخش های مختلف، از جمله استراتژی تجارت، امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی و فروش همکاری می کنند. در اصطلاحات مدیریتی، نقش مشاوره مدیریت این است که به مشتری خود توصیه هایی برای بهبود کسب و کار خود و یک برنامه عملی برای اجرای آن طرح ارائه دهد. آنها قادر هستند تا از طریق یک پست مشورتی وارد شوند تا به مدیریت ارشد آن سازمان در مورد ساختار و عملکرد یک پروژه خاص مشاوره دهند. مشاوره مدیریت  اغلب برای پر کردن شکاف مهارت هایی که یک کسب و کار دارد و به عنوان تکمیل کننده کار، فعالیت می کند. احتمالاً یک مشاور در یک حوزه خاص تخصص دارد که ممکن است درون آن کسب و کار وجود نداشته باشد. مشاوره در مورد آنچه ارائه می دهد متفاوت است، بنگاه های بزرگ تر راه حل های انتهایی را ارائه می دهند در حالی که دیگران ممکن است تخصص خود را بر یک حوزه خاص متمرکز کنند. شرکت های مشاوره کسب و کار و سایت مشاوره کسب و کار می تواند در حوزه های مختلفی کار کند.

پروژه مشاوره مدیریت چگونه کار می کند؟

از آنجایی که معمولاً مشاوره مدیریت در مورد یک موضوع و حوزه تخصصی خاص انجام می شود، یک مشاور تمایل به تجزیه و تحلیل داده های زیادی دارد. پیاده سازی یک پروژه غالبا شامل مواردی از قبیل تعریف، مشکل، رویکرد، جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها، مشاوره و اجرا است. مشاوران کسب و کار به هنگام کار با سایت مشاوره کسب و کار و یا در شرکت های مشاوره کسب و کار باید به تمام این مراحل مسلط باشد.

چگونه می توانیم یک مشاوره مدیریتی دریافت کنیم؟

شرکت های مشاوره کسب و کار غالباً خارج از برنامه های استخدامی اقدام به جذب مشاور می کنند، بنابراین انجام تحقیقات در مورد نوع بنگاهی که به آن علاقه مند هستید، اولین قدم عالی است. چنانچه به نحوه کار یک تجاری و استراتژی، ساختار، مدیریت و عملیات آن علاقه دارید، حرفه مشاوره مدیریت ممکن است برای شما مناسب باشد و بتوانید با تلاش و پشتکار به بهترین مشاور کسب و کار در محل زندگیتان تبدیل شوید. شما حتی می توانید از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار فعالیت خود را آغاز کنید. مشاوران مدیریت با حل مشکلات و یافتن راه های جدید و بهتر انجام امور به کسب و کار ها کمک می کنند تا عملکرد خود را بهبود بخشند و رشد کنند. در دنیا، این فقط در بخش خصوصی نیست بلکه بسیاری از شرکت ها با سازمان های بخش دولتی همکاری می کنند تا به توسعه خدمات خود کمک کنند و در صورت لزوم، هزینه ها را کاهش داده و پس انداز کنند. 

مشاوره مدیریت چیزی بیشتر از توصیه است.

 خیلی از افراد و تازه فارغ التحصیلان ممکن است اینطور فکر کنند که تخصص اصلی مشاور مدیریت، توصیه کردن است و یک مشاور کسب و کار همین که یک جلسه با تمامی اعضای شرکت تشکیل دهد و چند توصیه جهت بهبود کسب و کار شرکت بیان کند، کافی است. این کار یک مشاور مدیریت نیست. چنین مواردی را هم می‌ توان از یک فرد باتجربه پرسید و یا از یک سایت مشاوره کسب و کار کسب اطلاع کرد. مشاور مدیریت شرکت کسی است که در تمامی فرآیندها از جمله حل مشکل، تدوین استراتژی، تشکیل جلسات، خرید و فروش، بازاریابی و غیره شرکت دارد. او فقط توصیه نمی‌کند بلکه گاهی خودش باید سررشته بسیاری از کارها در دست بگیرد. در واقع وظیفه اصلی یک مشاور مدیریت شرکت یا سازمان در شرکت های مشاوره کسب و کار این است که بتواند با ارائه راهکارهایی، نیازهای مشتریان کسب‌وکاری را برطرف کند. به این صورت شرکت به سوددهی خواهد رسید. پس شناخت کسب‌وکار و مشتریان آن، اولین قدمی است که باید یک مشاور مدیریت به درستی انجام شود. در واقع کسی که قصد ورود به حوزه مشاور مدیریت شرکت ها و سازمان ها شدن را دارد، فکر توصیه کردن را باید از سر خود بیرون کند. بیان نکات اولین بخش ورود به این کار است. وظایفی وجود دارد که مشاور همه آن‌ها را به خوبی دانسته و مسلط باشد تا بتواند در شرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت خوبی داشته باشد.

چرا باید به دنبال مشاور مدیریت باشید؟

منبع درآمد بالای یک مشاور مدیریت که حاصل سالها تلاش و تجربه و تحصیل و اعتبار است، اولین عاملی است که جوانان را به سمت چنین رشته‌ای می‌ کشاند. چیزی شبیه به رشته‌های پزشکی، حقوق، روانشناسی و مهندسی کامپیوتر در ایران که بیشترین انتخاب را در هنگام ورود به دانشگاه دارند. به هرحال درآمد می‌تواند انگیزه خوبی باشد؛ اما به شرطی است که بتوانید وظیفه خود را در شرکت های مشاوره کسب و کار به درستی انجام دهید.

دانشجویانی که در رشته‌های MBA، مدیریت و مهندسی صنایع تحصیل می‌کنند، به دنبال دو هدف در آینده شغلی خود هستند؛ ایجاد بیزینس شخصی و یا گرفتن پست مدیریت و سمت مشاور مدیریت در یک سازمان بزرگ. البته درصد گروه دوم به هرحال بیشتر است. برای اینکه در یک سازمان، بنیانگذار یک نفر است؛ اما برای بخش‌های مربوطه نیاز به مشاور مدیریت و مشاوره تخصصی دارد.

به هر حال اینکه شما به دنبال شغل مشاوره مدیریت باشید و یا بخواهید از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار و یا شرکت های مشاوره کسب و کار فعالیت کنید، چند دلیل می‌تواند داشته باشد:

 • درآمد مشاور مدیریت مناسب خیلی بیشتر از بقیه پست‌ها است؛
 • مشاور مدیریت شرکت ها هر روز در حال یادگیری هستید؛
 • دایره ارتباطی مشاور مدیریت با آشنا شدن با دیگر متخصصان گسترش پیدا می‌کند؛
 • مشاور مدیریت هر روز با چالش جدیدی روبرو هستید که این می‌تواند لذت بخش باشد.

همچنین شما مشاور مدیریت می‌شوید تا با کار در شرکت های مشاوره کسب و کار و یا یک سایت مشاوره کسب و کار بتوانید:

 • سیستم جدیدی را در شرکت به طور مناسب پیاده سازی کنید؛
 • راهکار مناسبی برای معرفی محصولات و خدمات ارائه دهید؛
 • مسائل و مشکلات شرکت را درک و برای حل آن‌ها روش مناسبی پیدا کنید؛
 • تغییراتی را در جهت بهبود شرکت دنبال کنید.

راهنمای مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت پس از فارغ التحصیلی دانشگاه مقصدی محبوب برای دانشجویان است. با حقوق خوب، آموزش های تخصصی و فرصت هایی که به سرعت باعث پیشرفت می شود. پس می توان به راحتی دلیل آن را درک کرد. سایت مشاوره کسب و کار نیز امکانی است که آنها می توانند کار خود را از آنجا شروع کنند. بهترین مشاور کسب و کار در تهران نیز روزی به عنوان یک مشاور ساده کار خود را شروع کرده است.

مشاوران مدیریت، کارشناسانی هستند که برای حل مشکلات پیچیده، تبیین راهبردهای ارزشمند و بهبود سلامت مالی و عملیاتی سازمان و مشتریان خود آموزش دیده اند. بیشتر مشاوران مدیریت به مشتریان خود در حل مسئله ای خاص یاری می رسانند. این برخلاف مشاوران استراتژی است که برای بهبود شکایات مزمن و مشکلات دائمی استراتژی های بلند مدت خدماتی ارائه می‌کنند. بیشتر شرکت ها مشاوره مدیریت را برای بینش صنعت، توانایی حل مسئله و عینیت منطقی استخدام می کنند. ابزار های در دسترس مشاوران مدیریت شامل تحقیقات، تجزیه و تحلیل داده های داخلی، مصاحبه با افراد و تهیه و ارائه گزارش می باشد. مشاوران مدیریت در دنیا اغلب حداقل ساعت های بسیاری را در طول هفته کار می کنند و وقت خود را صرف توسعه روابط تجاری مفید با مشتری و سایر متخصصان می کنند. 

مشاور مدیریت چه کاری انجام می‌دهد؟

وقتی شما مشاور مدیریت سازمانی یا حتی کسب‌ و کار خود از طریق ایجاد یک سایت مشاوره کسب و کار می‌ شوید، ممکن است که تک نفر نباشید. در بیشتر سازمان‌ های بزرگ اتاق فکری وجود دارد که میز کار مشاوران در آنجا است. حالا اینکه چه تعداد باشد، به نوع سازمان و دیگر عوامل بستگی دارد. نکته مهم اینکه همه آن‌ها باید یک هدف را دنبال کنند: کمک به شرکت برای رشد و رسیدن به سوددهی. 

مسلماً برای انجام این کار شما باید اول از همه با خود کسب‌ و کار آشنا شوید؛ صفر تا صد. از شناخت اصلی، هدف، بازار، رقبا، محصولات و از همه مهم‌تر نیازهای کاربران را بدانید. مشاور کسی است که در تدوین استراتژی‌ها بیشتر درصد مشارکت را دارد. زمانی می‌تواند این هدف خود را دنبال کند که به خوبی مشتریان و نیازهای آن‌ها را تحلیل کرده باشد؛ حتی بیشتر از مدیر بازاریابی. کار یا همان وظایف شما که در ادامه به آن اشاره می کنیم، در گرو همین مسئله است.

یک مشاور مدیریت چه وظایفی بر عهده دارد؟

در شرکت های مشاوره کسب و کار مشاوره مدیریت فقط توصیه کننده نیست. برخی فکر می‌کنند که این حوزه فعالیت اجرایی ندارد، در صورتی که تعداد عملیاتی که او باید انجام بدهد، نسبت به بقیه تیم‌ها بسیار بیشتر است. یک مشاور کسب و کار خوب باید با همه اتفاقات و وظایف افراد سازمان آشنا باشد و بتواند از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار نیز فعالیت نماید. برای تبدیل شدن به یک مشاور کسب و کار خوب، باید این موارد را در نظر داشته باشید. در یک سازمان، شما به عنوان مشاور مدیریت وظایف زیر را بر عهده خواهید داشت:

 • شناخت کامل کسب‌ و کار یا سازمان و مشتریان و همچنین رقبای آن‌ها
 • جمع‌آوری اطلاعات و سازماندهی آن‌ها برای برطرف کردن مشکل یا برآورده کردن نیاز
 • جلسه با تک‌ تک افراد سازمان و بررسی بخش‌های مختلف برای تدوین استراتژی آن‌ها
 • جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات مالی شامل درآمد، هزینه، دارایی، بدهی و غیره
 • افزایش دانش و مطالعه در خصوص کسب‌ وکار
 • ارائه راه‌حل‌هایی به منظور خارج شدن شرکت از بحران 
 • بررسی نقاط قوت و ضعف شرکت و تدوین استراتژی برای بهبود و تقویت آن‌ها
 • پیشنهاد سیستم یا روش‌هایی به منظور بهینه سازی ساختار داخلی شرکت
 • مشورت با مدیران ارشد و میانی برای کمک به آن‌ها
 • ارائه گزارش از عملکردهای سازمان و پیشنهاد روش‌هایی برای بهبود آن‌ها به صورت مکتوب و شفاهی
 • بررسی نیازهای شرکت و مشتریان و ارائه راهکارهای برای برآورده کردن آن‌ها
 • تجزیه و تحلیل داده‌های بازار و رقبا
 • بیان ایده‌های کسب‌وکار و فعالیت به منظور تدوین کمپین تبلیغاتی
 • رصد کردن تمامی فعالیت‌های شرکت و ارائه گزارش از عملکرد آن‌ها
 • ارائه برنامه‌هایی برای برخورد مؤثر با مشتری

آیا مشاور مدیریت کار بازاریابی هم می‌کند؟

اینکه بازاریابی چیست و یک بازاریاب چه فعالیتی انجام می‌دهد، نیاز به نوشتن مقاله‌ای جداگانه دارد؛ اما باید گفت که بازاریابی با مشاور مدیریت متفاوت است. بازاریابی شخصی است که وظیفه معرفی محصول یا خدمات شرکت را بر عهده دارد. وظیفه او فقط در این حوزه می‌چرخد؛ اما مشاور کسی است که بر این روندها نظارت داشته و توصیه‌ها و برنامه‌هایی برای بهبود عملکرد بازاریاب ارائه می‌دهد. این توصیه ها از طریق سایت مشاوره کسب و کار نیز ارائه می شوند.

یک مشاور مدیریت باید چه دانشی داشته باشد؟

یک مشاور مدیریت باید چندین دانش و توانایی را در کنار هم داشته باشد. مسلماً اول از همه شما که قصد ورود به این حوزه را دارید، باید بتوانید اطلاعات لازم را به خوبی جمع‌آوری و تحلیل کنید. سپس آن‌ها در قالب یک برنامه توصیه‌ای به اعضای تیم بدهید. مشکل از همین‌جا شروع می‌شود. بسیاری از افراد سازمان در برابر هرگونه و تغییرات ناشی از آن مقاومت می‌کنند. ممکن است که این فکر در آن‌ها به وجود بیاید که کارشان تا اینجا بد بوده و اعتماد به نفسشان را پایین بیاورد.

با اینکه هدف مشاور مدیریت شرکت یا سازمان در نهایت به تأمین خواسته‌های مشتریان می‌ رسد، اما قبل از آن باید اعضای تیم را در راستای هرگونه تغییر مجاب کند. برای همین مشاور باید بتواند تا بیان صحبت و مذاکره با خود اعضای شرکت و گوش کردن به مشکلات آن‌ها، بهترین شیوه را انتخاب کند. فن بیان و خوب شنیدن اولین مهارتی است که مشاور باید داشته باشد. 

توانایی که شما به عنوان یک مشاور مدیریت برای ورود به این حوزه باید داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • شما باید توانایی برقراری ارتباط مؤثر و خوب را با مشتریان و کارمندان و مدیران داشته باشید. این ارتباط نه باید خیلی دوستانه و نه خیلی با تحکم باشد. شما باید به صورتی رفتار کنید که آن‌ها شما را امین خود بدانند. کسی که به دنبال پیشرفت یا تأمین خواسته‌های شما است.
 • بتوانید تکنیک‌های پرسشگری و مصاحبه را به خوبی اجرا تا به نیازهای واقعی دست پیدا کنید. قدم اول برای مشاور آشنایی با کسب‌ و کار و مشتریان است. یک مشاور برای رسیدن به جایگاه بهترین مشاور کسب و کار در تهران باید بسیار تلاش کند.
 • باید شنونده خوب و صبر و حوصله بالایی داشته باشید. شنونده خوب بودن فقط برای مشتریان نیست، بلکه اول از همه خواسته‌ها و مشکلات شرکت و اعضای تیم را بشنوید. همچنین در دریافت مشکلات باید صبور باشید. خیلی از کارمندان و افراد تمایل دارند تا برای خواسته‌های خود داستان‌سرایی کنند. قطع حرف آن‌ها می‌تواند به منزله نوعی توهین و مخدوش شدن اعتبار شما تلقی شود.
 • اطلاعات خود را کامل کنید. باید با تمامی بخش‌های شرکت ارتباط مؤثر داشته تا بتوانید خواسته و مشکلات آن‌ها را به خوبی دریافت کنید. همچنین هرچه اطلاعات و دانش تکمیل‌تر باشد، بهتر می‌توانید برنامه‌ای متناسب با اهداف شرکت تنظیم کنید. بهترین مشاور کسب و کار در تهران به اطلاعات زیادی نیاز دارد.
 • قدرت بیان قوی داشته باشید. باید بتوانید با استفاده از کلمات، انگیزه مناسب را در جهت تغییر به وجود بیاورید.
 • توانایی برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی را داشته باشید. این برنامه‌ریزی نیاز به داشتن اطلاعات کامل از اهداف شرکت را دارد.
 • توانایی کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری مورد نیاز را داشته باشید. باید بتوانید با ساختن اسلایدهای مناسب اعضای تیم به ویژه مدیران را مجاب به گوش کردن و تغییر کنید.
 • باید بتوانید به خوبی اطلاعات را تحلیل کنید. دانش ریاضی به ویژه آمار در اینجا خیلی مهم است.
 • توانایی حل مسئله داشته باشید. هرچه این توانایی قوی‌تر باشد، بهتر می‌توانید با چالش‌ها و مشکلات شرکت روبرو شده و برای بهبود آن‌ها، راهکارهای مناسب‌تری بدهید.
 • اعتماد به نفس، لازمه قوی پیش رفتن کار شما است. شما نه تنها باید خودتان اعتماد به نفس در انجام وظایف داشته باشید، بلکه باید این حس را در خود افراد ایجاد کنید.
 • مدیریت زمان خیلی مهم است. تمامی برنامه‌ریزی شما باید به صورتی پیش برود که در زمان تعیین شده، همه چیز به خوبی انجام شود.
 • ایده پرداز باشید. البته ایده داشتن به منظور گفتن روش‌های جدید نیست، بلکه باید بتوانید با بهترین تکنیک، حتی موارد قدیمی، مشکلات شرکت را به بهترین شکل ممکن حل کنید.
 • استراتژی انواع بازاریابی را به خوبی بدانید و آن‌ها را با کمک تیم اجرایی پیاده سازی کنید.
 • باید توانایی ارزیابی از کارها و پیش رفتن آن‌ها مطابق با نیاز مشتریان را داشته باشید. به عبارتی، با انواع تست‌های ممکن آشنا شوید.
 • قیمت‌گذاری مسئله مهمی برای شرکت‌های عرضه کننده خدمات و محصولات است. توانایی قیمت‌گذاری نیاز به شناخت کامل از بازار را دارد.
 • توانایی متقاعد کردن را داشته باشید. اینکه بتوانید مدیران شرکت را مجاب کنید تا بر اساس برنامه شما پیش بروند. به هر حال این نیازمند فن بیان قوی است.
 • انعطاف‌پذیر باشید. تحکم سرسخت روی مسئله‌ای می‌تواند باعث نابودی و دور شدن افراد از شما شود. به هرحال باید شرایط هرگونه پیشنهاد را هم در نظر بگیرید.

یعنی برای مشاوره مدیریت دادن یا انجام فعالیت مشاوره از طریق سایت مشاوره کسب و کار کسی از شما مدرک تحصیلی نمی‌خواهد؛ اما به آن صورت هم نیست که شما با مدرک غیرمرتبط بتوانید در این حوزه قوی کار کنید. کسی که قصد مشاوره در یک حوزه خاصی را دارد، باید تحصیلات مرتبط با آن هم داشته باشد. علاوه بر این دانش‌های مدیریتی را بداند. افرادی که در رشته‌های MBA یا انواع مدیریت دیگر و همچنین رشته‌هایی مهندسی مانند صنایع تحصیل می‌کنند، ممکن است بهتر از بقیه قادر به برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی کنند.

یک مشاور مدیریت علاوه بر این باید دانش اقتصاد، روانشناسی، حسابداری و بازاریابی داشته باشد. البته تأکید می‌کنم که لازم نیست، مشاور در این حوزه‌ها متخصص بوده و کار اجرایی انجام دهد؛ اما باید بتواند برای سیستم تحلیل خود، با چنین مواردی به خوبی آشنا باشد. مسلماً هرچه تجربه او بیشتر شود، بهتر می‌تواند در این حوزه کار کند. حتی می تواند از طریق یک سایت مشاوره کسب و کار نیز فعالیت کند.

البته فقط دانش فنی مهم نیست، بلکه باید ویژگی‌های اخلاقی هم شمای مشاور مدیریت داشته باشید:

 • صبور بودن مشاور مدیریت؛
 • مؤدب بودن مشاور مدیریت در برابر مدیران؛
 • آرام بودن مشاور مدیریت به ویژه در صحبت با کارمندان؛
 • مرتب بودن و داشتن فایل هایی برای مستند کردن تمامی اطلاعات توسط مشاور مدیریت.

چگونه مشاور مدیریت شویم؟

حالا به سراغ اصل مطلب می‌رویم. اینکه چه روش‌هایی را باید برای مشاور مدیریت شدن سپری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که توقع همیشه از یک مشاورمدیریت شرکت بالا است. در نگاه اولین مشاور مدیریت کسی است که خود باید تجربه بالایی در آن حوزه داشته باشد. با چالش‌های آن آشنا بوده و در واقع خاک خورده روزگار باشد.

۱- همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، مشاور مدیریت بهتر است در رشته‌های مرتبط مانند MBA تحصیل کند. تحصیل در این رشته‌ها به شما در برنامه‌ریزی و دیگر موارد مورد نیاز کمک زیادی خواهد کرد. پس در قدم اول باید دانش خود را افزایش دهید و مدارک لازم مدیریتی را کسب کنید. بهتر است که این تجربه به صورت آکادمیک از خود دانشگاه شروع شود.

۲- در گروه‌ها و انجمن‌های مرتبط مشاوره مدیریت از همان دانشجویی عضو شوید. شرکت در چنین انجمن‌هایی علاوه بر آموزش و کسب تجربه، باعث می‌شود تا شما با افراد حوزه کاری به ویژه استادان آشنا شده و دایره کاری خود را افزایش دهید.  فعالیت در یک سایت مشاوره کسب و کار نیز تجربه ی خوبی است

۳- فکر نکنید که با اتمام تحصیلات، مشاور مدیریت کسب و کار شده‌اید. عاملی که باعث مشاوره شدن شما می‌شود، تجربه است. هرچقدر هم که دانش داشته باشید، نبود تجربه و مواجه شدن با چالش‌ها می‌تواند شما را گاهی تا مرز سقوط پیش ببرد.

شرکت در دوره‌های کارآموزی بهترین شیوه برای قوی‌تر شدن در حوزه مشاوره مدیریت است. شاید حدود ده سال طول بکشد تا شما به یک مشاور مدیریت تبدیل شوید؛ اما خوب شروع کردن در این حوزه خیلی مهم‌تر از شروع سریع و بدون برنامه است. 

چگونه با کمک از یک مشاور کسب و کار، شغل جدیدی را راه اندازی کنیم؟

در مشاوره کسب و کار می­توان ده مرحله برای راه اندازی موفقیت آمیز کار جدید در نظر گرفت. در هر مرحله یک قدم بردارید، تا در مسیر خود مالک یک کسب و کار کوچک موفق شوید. همواره سایت مشاوره کسب و کار نیز یکی از امکانات خوب است.

۱- تحقیقات خود را انجام دهید.

به احتمال زیاد یک ایده تجاری در ذهن شما وجود داشته و حالا تصمیم به راه اندازی و تبدیل  آن به واقعیت گرفته اید. برای آنکه بدانید ایده شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر، قبل از هرگونه اقدام، توصیه می شود از طریق مشاوره کسب و کار چه به صورت حضوری و چه استفاده از خدمات سایت مشاوره کسب و کار ، ایده تجاری خود را راستی آزمایی کنید. یک کسب و کار کوچک وقتی موفق خواهد بود که بتواند یک مشکل را حل کند، یک نیاز را برآورده سازد یا چیزی را که بازار می­خواهد ارائه دهد. با استفاده از خدمات یک سایت مشاوره کسب و کار کوچک نیز در شرکت های مشاوره کسب و کار می توان راهنمایی های لازم را دریافت کرد.

۲- با کمک مشاوره مدیریت برنامه ریزی کنید.

شما نیاز به یک برنامه ریزی دارید تا ایده تجاری خود را به واقعیت تبدیل نمایید. این برنامه ای است که با نظر مشاوره کسب و کار، راهنمایی حرفه شما را از مرحله شروع تا ایجاد و در نهایت رشد تجارت، برعهده دارد و برای راه اندازی همه مشاغل جدید یک امر ضروری است.

۳- با کمک مشاوره مدیریت امور مالی خود را برنامه ریزی کنید.

شروع یک کسب و کار کوچک پول زیادی نمی­خواهد، اما قبل از سوددهی، مقداری برای سرمایه گذاری اولیه و مقداری برای پرداخت هزینه های جاری لازم است. در یک صفحه اکسل هزینه های شروع کار را برای کسب و کار خود با هم جمع کنید که شامل مواردی از جمله جوازها و مجوزها، تجهیزات، هزینه های قانونی، بیمه، برندسازی، تحقیقات بازار، فراگیر کردن علائم تجاری در اینترنت، جشن بزرگ افتتاح و اجاره ملک می ­باشد. مطابق با آنچه مشاوره کسب و کار پیش بینی می­کند شما باید بتوانید حداقل ۱۲ ماه کار خود را سر پا نگهدارید تا به مرحله سود دهی برسد البته ممکن است خیلی زودتر یا دیرتر به سود برسید. در این حوزه نیز با مشاوران کسب و کار و متخصصین این حوزه مانند یک سایت مشاوره کسب و کار حتما مشورت نمایید.

۴- با کمک مشاوره مدیریت یک ساختار تجاری را انتخاب کنید.

کسب و کار کوچک شما می­تواند یک شرکت خصوصی، فروشگاه و یا یک شرکت خدماتی باشد. نهاد تجاری که شما انتخاب می­کنید، را توصیه می شود با یک مشاور مدیریت کسب و کار مشورت نمایید و یا با چند مشاور کسب و کار مشورت نمایید. از متخصصین حوزه کاری خود کمک بخواهید تا در تصمیم گیری در کنار شما باشد. مشورت کردن با کارشناسان حوزه کاری شما احتمال شکست شما را کم کرده و به موفقیت نزدیک می شوید. حتی سایت مشاوره کسب و کار نیز خود یک نوع کسب و کار است.

۵- با کمک مشاور مدیریت نام کسب و کار خود را انتخاب و ثبت کنید.

نام کسب و کار شما نقش مهمی برای جنبه­ های مختلف حرفه شما بازی می­کند، بنابراین باید نام مناسبی را انتخاب کنید. طبق مشاوره کسب و کار، وقتی گزینه های خود را جستجو می­کنید تا نام کسب و کار خود را انتخاب کنید، مطمئن شوید که تمام پتانسیل کار شما را در برمی­گیرد.

۶- دریافت جواز کسب و مجوزها با مشورت مشاور مدیریت

وقتی می­خواهید کار خود را شروع کنید دریافت پروانه کسب و مجوزها بخشی از روند کار است. بسته به نوع حرفه ای که می­خواهید شروع ­کنید و یا اینکه در چه ناحیه ای قرار دارید، انواع جوازهای کسب ممکن است برای شما نیاز باشد. شما باید درمورد فرآیند دریافت جوازهای مربوط به تجارت خود از مشاوره کسب و کار راهنمایی بگیرید.

۷- سیستم حسابداری خود را با کمک یک مشاور مدیریت مالی و حسابداری انتخاب کنید.

وجود سیستم ها در راه اندازی کسب و کارهای کوچک مؤثر است. سیستم حسابداری یکی از سیستم هایی است که برای اداره یک کسب و کار کوچک، بسیار مهم است.

۸- موقعیت مکانی کسب و کار خود را  با کمک مشاوران متخصص در این حوزه انتخاب کنید.

انتخاب محل کار برای راه‌ اندازی کسب و کار ها اهمیت دارد، خواه کار شما به صورت دفتری، اداری، خصوصی یا مغازه خرده فروشی باشد.

۹- با کمک مشاوره مدیریت، تیم خود را آماده کنید.

اگر شما نیاز دارید کارمندانی استخدام کنید، اکنون زمان شروع روند استخدام است. از مشاوره کسب و کار برای استخدام اولین کارمند خود که برای صاحبان مشاغل کوچک مفید است، راهنمایی بگیرید. برای پر کردن مسئولیت های شغلی با اشخاص متناسب، وقت بگذارید.

۱۰-  کسب و کار کوچک خود را ارتقا دهید.

پس از راه اندازی کارتان، باید جذب ارباب رجوع و مشتری را شروع کنید. اینکار را از اصول اولیه با نوشتن پروپوزال منحصر به فرد و ایجاد یک برنامه بازاریابی شروع کنید. سپس با مشاوره کسب و کار و الهام از نوآوری های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک می­توانید تصمیم گیری کنید که چگونه شغل خود را به گونه ای مؤثر ارتقا بخشید.

شما از طریق پر کردن فرم درخواست روبرو می توانید درخواست خود را مبنی بر رزرو وقت مشاوره ارسال نمایید.

پس از ارسال درخواست توسط شما، در کمتر از ۲۴ ساعت با شما تماس خواهیم گرفت و  هماهنگی های لازم را به عمل خواهیم آورد.

شرکت مشاور آکام آتا مشاوره کسب و کار تبلیغات بازاریابی فروش برندینگ
5/5 - (14 امتیاز)