کسب و کارمشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار گیلان

مشاوره کسب و کار گیلان

مشاوره راه ‌اندازی کسب ‌و کار چه کمکی می تواند به ما ‌کند؟ اکنون که مباحثی همچون کارآفرینی و کسب درآمد برای بسیاری اهمیت پیدا کرده است، مشاوره کسب و کار گیلان می تواند به افراد کمک کند تا در این زمینه به راهنمایی ها و اطلاعات لازم دست پیدا کنند. موضوعاتی همچون کارآفرینی در خانه، کسب درآمد از اینترنت، و کار تولیدی پرسود موضوعاتی هستند که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. گاه افراد ایده های نو و خوبی برای شروع یک کسب و کار دارند. اما فقط داشتن ایده‌ های جذاب برای کسب‌ و کار، نمی‌ تواند تضمین کننده ی موفقیت در یک کسب و کار باشد. در این راه نیاز است تا صاحبان کسب و کار از مشاوره ای مناسب جهت راه‌اندازی کسب ‌و کار استفاده کنند. خدماتی که یک مشاور کارآفرینی ارائه می ‌دهد می‌ تواند بسیار راه گشا باشد. این مشاوره باید بتواند در زمینه ی ارائه ی ایده‌ های کسب ‌و کار و به عمل در آوردن آنها مفید باشد. همچنین باید به تشریح فرصت‌ های بازار در جهت کسب درآمد بپردازد. به عنوان مثال، اگر کسی می خواهد در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ فعالیت کند، یک مشاور باید بتواند به او در زمینه ی ایده‌ های کسب‌ و کار اینترنتی راهنمایی های لازم را ارائه دهد. و به خوبی توضیح دهد که خلاء بازار در این حوزه در چه بخشی است. پس همان طور که گفتیم صرفا معرفی ایده ‌های کسب‌ و کار کافی نیست و بنابراین مشاوره جهت راه ‌اندازی کسب ‌و کار به نوعی در خصوص نحوه ی درآمدزایی از آن ایده نیز صحبت می کند.مشاوره کسب و کار گیلان

مشاوره راه ‌اندازی کسب ‌و کار جدید

مهمترین بخش راه ‌اندازی یک کسب‌ و کار تامین سرمایه یا جذب بودجه ی لازم برای شروع آن کسب و کار است. گاه افراد برای شروع کار سرمایه ی لازم را در اختیار دارند. اما برای آن دسته از افراد که سرمایه ی لازم را در اختیار ندارند، مشاوره کسب و کار گیلان می‌تواند آنها را با روش‌ های تامین مالی و جذب سرمایه آشنا سازد. در واقع یک مشاور خوب باید در خصوص مشاوره ی تامین مالی و سرمایه‌ گذاری آگاهی کافی داشته تا بتواند آن را در اختیار افراد قرار دهد. صاحبان کسب و کارها نیاز دارند تا با مشکلات پیش روی خود به خوبی آشنا باشند تا در مواقع مواجهه با آنها واکنش درست نشان دهند. ممکن است راه‌ اندازی یک کسب ‌و کار اینترنتی بسیار پرسود باشد اما افراد باید با توجه به توانایی های خود به انجام کاری اقدام کنند. به عبارت دیگر انجام هر کاری برای هر فردی مناسب نیست و این همان چیزی است که مشاور درباره ی آن به ما کمک می کند. بنابراین این وظیفه ی مشاور کسب‌ و کار این است که به ما بگوید چه چالش‌هایی برای راه ‌اندازی یک کسب ‌و کار پیش روی ماست و اصلا آیا ورود به این حوزه در توان ماهست یا خیر. گاهی برخی افراد با سرمایه ی شخصی خود یا به کمک وام قصد راه ‌اندازی یک کسب ‌و کار جدید را دارند. در حالی که پیش از آن ‌ در آن حوزه فعالیتی نداشته و تجربه ای ندارند. حتی گاه تا آن زمان یک کسب ‌و کار شخصی نیز نداشته اند. در چنین مواقعی مشاوره کسب و کار گیلان و مشاوره راه ‌اندازی کسب ‌و کار کمک می‌ کند تا فرصت ‌ها و ایده‌ های ایجاد کسب‌ و کار جدید به درستی شناخته شود و ایده های کسب و کار به بهترین نحو در عمل اجرایی شوند.

مشاوره کسب درآمد 

گاه نیز وضعیت به گونه ای است که صاحبان سرمایه نیازی به مشاوره ی راه‌ اندازی کسب ‌و کار جدید ندارند. بلکه تنها به دنبال کسب درآمد بیشتر از سرمایه و دارایی خود هستند. مشاوره کسب و کار گیلان در چنین مواقعی با ارائه ی مشاوره کسب درآمد می ‌تواند به آنها کمک کند تا به توسعه ی سرمایه ی خود بپردازند. به عنوان مثال گاه این دسته از افراد صاحب یک کسب ‌و کار سنتی هستند و به دنبال افزایش درآمد از طریق روش‌ های جدید می باشند. مهمترین ویژگی یک مشاور کسب و کار شاید این باشد که چنین فردی باید حداقل توانسته باشد یک کسب ‌و کار جدید و موفق را راه ‌اندازی کرده ، به ثبات رسانده و توسعه داده باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا