کسب و کارمشاوره کسب و کار

بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

در مهاجرت به استرالیا یکی از روش هایی که می توان برای دریافت اقامت استرالیا از آن استفاده کرد سرمایه گذاری است. برای درخواست ویزای استرالیا شرایطی وجود دارد که از جمله ی این شرایط داشتن بیزینس پلن است. به عبارت دیگر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، لازم است تا بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری داشته باشید. باید طرح تجاری یا بیزینس پلن متقاعد کننده ای بنویسید تا به این ترتیب احتمال پذیرش درخواست خود برای ویزا یا اقامت را بیشتر کنید. مشکلی که بسیاری از افراد در این زمینه با آن مواجه هستند این است که چگونه برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یک بیزینس پلن استاندارد بنویسند؟ ویزای های سرمایه گذاری و کارآفرینی و داشتن بیزینس پلن را از اسناد الزامی می باشند. حال می خواهیم با اهمیت بیزینس پلن در درخواست ویزا بیشتر آشنا شویم.بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

طرح تجاری یا بیزینس پلن چه اهمیتی دارد؟

شما در واقع با نوشتن یک طرح تجاری یا بیزینس پلن استاندارد برنامه های خود را در زمینه ی کسب و کار به دولت استرالیا اعلام می کنید. به این ترتیب تعیین می کنید که برنامه ای شفاف و جدی برای راه اندازی کسب و کار در استرالیا دارید؛ و می خواهید این سرمایه گذاری را با تحقیقات معتبر و درست در این کشور انجام دهید و در نهایت به این کشور مهاجرت کنید. بیزینس پلن باید شفاف باشد و بتواند اهداف تجاری شما را کاملا نشان دهد. برای رعایت فرمت استاندارد آن باید از صحبت درباره ی اطلاعات غیر ضروری و بیهوده در این سند پرهیز نمود. یکی از روش‌ های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کارآفرینی است؛ اصولا سرمایه گذاری در برخی از کشورها می تواند به کسب اقامت دائم منجر شود. ما در این نوشته بر آن هستیم که شرایط کارآفرینی در استرالیا و اقامت از طریق کارآفرینی را بررسی و تحلیل کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر به این قضیه بپردازیم. کارآفرینی یکی از روش ‌های سرمایه‌ گذاری در استرالیا است که با توجه به اقتصاد پویا و نرخ ناخالص تولید داخلی، متقاضیان زیادی دارد. در کارآفرینی، فرد خواهان مهاجرت علاوه ‌بر راه ‌اندازی کسب و کار برای خود، می ‌تواند با دیگر کشورها نیز تجارت کند و پس از گذشت حداقل ۴ سال برای اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. برای اقدام به مهاجرت از طریق کارآفرینی به استرالیا، باید ابتدا ایالت مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را تهیه نمود. در ادامه به مهمترین شروط کارآفرینی در استرالیا می ‌پردازیم.

[dt_vc_list dividers=”false”]

بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

افرادی که خواهان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی هستند باید قبل از هر گونه اقدامی، معیارهای اقتصادی و استاندارد‌های مهم این کشور را بررسی کنند. در ادامه به مهمترین این استاندارها برای سرمایه گذاری در استرالیا اشاره می کنیم:

 • نرخ مصادره ی اموال: یکی از معیارهای بسیار مهم برای سرمایه گذاری در هر کشوری نرخ مصادره ی اموال یا ریسک سرمایه گذاری در آن کشورها است. این نرخ نشان دهنده ی میزان خطر و ریسک ورود به بازارهای خارجی است. نرخ مصادره ی اموال هر ساله توسط بانک مرکزی اعلام می‌ گردد و عددی بین ۱ تا ۷ است. عدد ۱ به معنای کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری می باشد؛ و عدد ۷ نیز نشان دهنده ی بیشترین میزان این ریسک است. نرخ مصادره ی اموال در استرالیا عدد ۱ است و در نتیجه به این معنی است که سرمایه گذاری در استرالیا کمترین ریسک را برای افراد خارجی به همراه خواهد داشت.
 • نرخ مالیات : نرخ مالیات نیز عامل مهمی به شمار می آید. این نرخ در کشور استرالیا نسبت به کشورهای اروپایی بیشتر است و در سال ۲۰۲۰ به ۴۵% رسیده است.
 • نرخ بیکاری:  نرخ بیکاری در کشور استرالیا تا پیش از سال ۲۰۲۰ کمتر از ۵٫۵% درصد بوده؛ اما از نیمه ی سال ۲۰۲۰ به ۶٫۲% افزایش یافته است.

تهیه ی بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی پس از آشنایی با این موارد صورت می گیرد.[/dt_vc_list]

بیزینس پلن برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
[dt_vc_list dividers=”false”]

مهاجرت به استرالیا و کسب  اقامت دائم استرالیا از طریق کارآفرینی

حال بهتر است به این نکته دقت کنید که با دریافت ویزای کارآفرینی در استرالیا می ‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. پس از ۲گذشت مدتی مشخص از این فعالیت اقتصادی به صورت مستمر، اگر دارای شرایط زیر باشید آن گاه می‌ توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید:

 • شما باید مالیات کسب و کار خود را به موقع پرداخت کنید و در پرداخت آن تاخیری نداشته باشید.
 • به هیچ وجه در این مدت از اقامت خود در استرالیا مرتکب جرمی نشوید.
 • شما باید حداقل دو شهروند استرالیایی را استخدام کنید.
 • باید در طی یک سال مبلغی بیش از ۳۰۰ هزار دلار استرالیا برای این کشور درآمدزایی کنید.
 • و در یک سال گذشته مبلغی به میزان حداقلی ۲۰۰ هزار دلار استرالیا، در این کشور سرمایه گذاری کرده باشید.
[/dt_vc_list]
[dt_vc_list dividers=”false”]

کارآفرینی در استرالیا و دریافت اقامت استرالیا از این طریق چه مزایایی دارد؟

 • امکان دریافت اقامت دائم استرالیا پس از ۴ سال کارآفرینی در این کشور
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان
 • امکان تحصیل فرزندان فرد کارآفرین به صورت رایگان در مدارس استرالیا
 • عدم الزام به ارائه ی مدرک تسلط به زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به ارائه ی ودیعه برای کارآفرینی در ایالت‌ های مختلف استرالیا
 • امکان برقراری روابط تجاری با دیگر کشورهای پیشرفته با ریسک پایین
 • ریسک سرمایه گذاری پایین و راه ‌اندازی کسب و کار در محیطی امن
 • امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی مانند یک شهروند استرالیایی
 • اجازه ورود و خروج از استرالیا به دفعات
[/dt_vc_list]
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا