تعیین ارزش یا قیمت سایت

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت- بهترین تعرفه نگهداری سایت

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

اگر می خواهید در مورد هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت اطلاعات کاملی را به دست آورید، با ما در این مقاله همراه باشید. ما قصد داریم در این مطلب، در مورد تعرفه پشتیبانی سایت اطلاعاتی ارائه دهیم و به عوامل تاثیر گذار و مرتبط با آن نیز اشاره ای داشته باشیم.

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت چیست؟

قبل از پرداختن به هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت و صحبت در مورد تعرفه های آن لازم است که اشاره ی کنیم به خود پشتیبانی سایت و ببینیم که اصلا پشتیبانی سایت چیست و به چه منظوری انجام می‌شود.داشتن یک وب سایت،اقدامی یکباره نیست، که یک سایت  را طراحی کنید و کار برای شما تمام شود. طراحی و داشتن سایت، کاری است که نقطه پایانی ندارد و در جایی تمام نمی شود.

با طراحی سایت، در حقیقت یک مرحله جدیدی از کار برای شما آغاز می شود. یعنی زمانی که خودتان و یا شخص دیگری سایتی را طراحی می کنید. تازه شروع کار است. این مرحله با نام پشتیبانی سایت شناخته می‌شود.پشتیبانی سایت فرآیندی است که با نگهداری وب سایت همراه است. این کار با موفقیت شما و فروش و میزان درآمد سایتتان گره خورده است .بدین معنا که هر چه سایت از پشتیبانی بهتری برخوردار باشد، بازدید کننده بیشتری را نیز به سمت خود جذب می‌کند، در نتیجه میزان فروش و درآمد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

از این رو پشتیبانی سایت بسیار حائز اهمیت بوده و باید به آن توجه زیادی داشت. البته این توجه باید همراه با طراحی حرفه‌ای سایت باشد، تا موفقیت شما تضمین گردد.

طراحی و پشتیبانی سایت مکمل یکدیگر هستند؛ نمی‌توان از یکی از آنها صرف نظر کرد و یا یکی را بی اهمیت‌‌تر جلوه داد. هر دو به یک اندازه مهم بوده و مانند دو بال یک هواپیما هستند که برای حرکت باید به درستی کار کنند و هیچ ایرادی نداشته باشند.

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت چه مواردی را در بر می گیرد؟

حالا که از اهمیت پشتیبانی سایت اطلاع پیدا کردیم و با نقش آن در موفقیت کسب و کارهای آنلاین آشنا شدیم، باید ببینیم که پشتیبانی سایت چه مواردی را شامل می شود و چه اقداماتی برای آن باید انجام گردد.

همچنین لازم است که بدانیم آیا برای پشتیبانی سایت باید از افراد متخصص کمک گرفته شود و یا اینکه خود شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی می توانید از عهده انجام آن برآیید؟

فرآیند پشتیبانی سایت شامل همه اقداماتی می‌شود؛ که باید روی سایت انجام گیرد، تا سایت در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. این اقدامات در قالب سئو شناخته می شود.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

به عبارتی تمام کارهایی که باید بر روی بخش های مختلف داخلی و خارجی سایت انجام گیرد، تا در موتورهای جستجو گوگل ایندکس شود.

برای مثال بهینه سازی سرعت سایت، تولید محتوای هدفمند مطابق با قوانین گوگل و نیازهای کاربران، بهینه سازی کدنویسی سایت، بهینه کردن گرافیک و رابط کاربری سایت، و اقداماتی در خارج از سیاست مثل بک لینک و لینک سازی برای افزایش ترافیک ورودی سایت و اقدامات دیگر اینچنینی. همه این موارد جز پشتیبانی سایت به شمار می‌روند از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

این اقدامات برای افزایش بازدید سایت، امری کاملا تخصصی است که نیازمند دانش، مهارت و تجربه بالایی می‌باشد.
برای انجام آن باید از افراد متخصص کمک گرفته شود. هر چقدر پشتیبانی سایت اصولی‌ترو درست‌تر انجام گیرد، احتمال موفقیت شما نیز بالاتر می‌رود.
اگر می خواهید بازدید سایت شما افزایش پیدا کند و به درآمدهای میلیونی و میلیاردی برسید، لازم است که از این بخش غافل نشده و آن را به افرادی که در کار خود متخصص هستند، بسپارید.

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت چگونه محاسبه می شود؟

همان طور گفتیم برای پشتیبانی سایت باید به اشخاص متخصص مراجعه کنیم. اما سوال مهم و قابل طرح در اینجا مربوط می شود به تعرفه ماهیانه پشتیبانی سایت. اینکه قیمت آن چگونه محاسبه می شود؟ آیا برای همه سایت ها هزینه یکسان در نظر گرفته می‌شود؟ یا اینکه به صورت جداگانه برای هر سایت محاسبه می شود؟

اینها مواردی است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت به صورت جداگانه برای سایت ها محاسبه می شود. زیرا سایت ها از نظر تعداد بازدید کننده و همچنین حوزه کاری با یکدیگر یکسان نیستند، که قیمت یکسانی را بتوان برای آنها در نظر گرفت.

از این رو قیمت ها با توجه به عوامل متعددی تعیین شده و می تواند از اختلاف زیادی نیر برخوردار باشد.

بدون شک تعرفه پشتیبانی سایت فروشگاهی که محصولات خیلی زیادی را برای فروش دارد با یک سایت مجله‌ای و یا شرکتی تفاوت خواهد داشت. یا اینکه یک وب سایت خبری که باید روزانه پست های زیادی و خبرهای جدید را منتشر کند با یک سایت شخصی که در هفته دو یا سه بار مطالب جدید منتشر می‌کند، متفاوت خواهد بود.

هزینه پشتیبانی سایت علاوه بر اینکه در گروه های مختلف سایت‌ها، متفاوت است، در یک گروه سایت نیز یکسان نخواهد بود.
برای مثال تمامی سایت‌ها از نوع فروشگاهی نمی توانند قیمت یکسانی داشته باشند. به طوری که برخی از سایت های فروشگاهی بزرگ از قیمت پشتیبانی بسیار بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند.

سایت های فروشگاهی با توجه به اینکه در کدام کلمات کلیدی می خواهند در نتایج جستجوی گوگل بالا آیند. تعداد صفحات سایت آنها چقدر است. چند نوع و چه تعداد محصول برای فروش دارند و بسیاری عوامل دیگر، از هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت متفاوتی برخوردار خواهند بود. در حقیقت با توجه به میزان کاری که برای سایت باید انجام شود هزینه‌های متفاوتی نیز در نظر گرفته می‌شود.

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت

حرف آخر

هزینه ماهیانه پشتیبانی سایت، چیزی نیست که بتوان برای آن قیمت مشخصی در نظر گرفت، برای تعیین قیمت باید در ابتدا سایت و کارهایی که لازم است که روی آن انجام گیرد مشخص شود.  سپس با توجه به این موارد قیمت تعیین شود. در کنار تمام موارد گفته شده، مسئله دیگری به نام هزینه تمدید هاست و دامنه را نیز باید به قیمت پشتیبانی سایت اضافه کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا