بازاریابی اینترنتیدیجیتال مارکتینگمشاور SEOمشاور دیجیتال مارکتینگمشاور سئو

مشاور بازاریابی اینترنتی یاشا سازمند

یک مشاور بازاریابی اینترنتی در واقع کسی است که وظیفه تبلیغ و بازاریابی خدمات و محصولات شرکت شما در اینترنت و فضای مجازی را دارد.  او این کار را از طریق کانال های مختلف بازاریابی آنلاین برای شما انجام می دهد.

مشاور بازاریابی اینترنتی کیست؟

یک مشاور بازاریابی اینترنتی در واقع کسی است که وظیفه تبلیغ و بازاریابی خدمات و محصولات شرکت شما در اینترنت و فضای مجازی را دارد.  او این کار را از طریق کانال های مختلف بازاریابی آنلاین برای شما انجام می دهد. مهم ترین کاری که یک مشاور بازاریابی آنلاین انجام میدهد این است که استراتژی های بازاریابی دیجیتال را که به منظور معرفی بیشتر برند شما و شناساندن محصولات و خدمات شما به مشتریان جدید است طراحی و تدوین کرده و بر آن نظارت کامل دارد. محصولات و خدماتی که برند ها و کسب و کارهای مختلف قصد فروش آنها را دارند برای اینکه بتوانند در سبد خرید مردم جایگاه بهترین کسب کنند نیاز به بازاریابی اینترنتی دارند به فردی که مهارت و تخصص لازم را در خصوص شناساندن از بهترین محصولات و خدمات به مردم دارند مشاور.بازاریابی اینترنتی گفته می شود در واقع مشاور بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ به شخصی گفته می شود که در زمینه فروش و تبلیغات آنلاین محصولات مختلف و مهارتها و تخصص لازم را دارد و می‌تواند به تبلیغات آنلاین آنها در فضای مجازی اقدام کند. در واقع کسب و کارها برای این که بتوانند با استفاده از این روش بهره بالاتری ببرند بهتر است که به تخصص و مهارت مشاور.بازاریابی اینترنتی که استخدام می کنند توجه داشته باشند. چون این روز ها هر کسی خود را جای یک مشاور دیجیتال مارکتینگ جا می زند چه بسا این که مهارت و تخصص لازم را ندارد. با راهنمایی ها و مشاوره هایی که از یک مشاور دریافت می کنید شما می توانید با سرعت بیشتری به سمت هدف سازمان و یا کسب و کار خود حرکت کرده و برای کسب و کار خود یک شرایط ایده آل و منحصر به فرد فراهم آورید.

مشاور بازاریابی اینترنتی

مشاور بازاریابی اینترنتی چه کار می کند؟ • یک مشاور بازاریابی اینترنتی می تواند با استفاده از برنامه ریزی های دقیق و اصولی به تبلیغ محصولات و خدمات شما در رسانه های آنلاین بپردازد. او شیوه درست تبلیغ و بازاریابی را می داند و می تواند بازدهی بسیار بالایی را از این طریق نصیب کسب و کار شما کند. یک مشاور بازاریابی اینترنتی که دارای مهارت و تجربه کافی باشد می تواند هزینه های انجام کار بازاریابی و رسیدن به هدف را برای شما تخمین بزند. بنابراین شما قادر خواهید بود نسبت به آینده کسب و کار خود یک چشم انداز کلی به دست آورید و با صرف هزینه ای مقرون به صرفه به اهدافی که در زمینه معرفی برند و فروش بیشتر محصولات و خدمات خود دارید برسید.
 • برای کسب و کارهایی که می خواهند در این دنیای پر رقابت از رقبای خود پیش بیفتند بهترین توصیه این است که از یک مشاور.بازاریابی اینترنتی متخصص و حرفه ای کمک بگیرند. باز دهی کسب و کارهایی که از یک مشاور خوب برای بازاریابی اینترنتی استفاده می کنند به نسبت سایر کسب و کارها چندین برابر است.
 • مشاور.بازاریابی اینترنتی از فن آوری های پیشرفته دیجیتال کمک می گیرد تا راه های درست تبلیغات و بازاریابی خدمات و محصولات شما را پیدا کرده و به معرفی برند و کسب و کار شما بپردازد. همچنین چنین فردی قادر است که استراتژی های بازاریابی اینترنتی سفارشی را توسعه دهد. همچنین کار دیگری که می کند این است که اگر شرکت شما دارای استراتژی بازاریابی اینترنتی باشد آن را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت استراتژی بازاریابی شرکت شما را شناسایی می کند. او همچنین به رفع استراتژی های بازاریابی موجود شما می پردازد و مواردی که نیاز به اصلاح دارند را اصلاح کرده تا شما را به سمت یک نتیجه بهتر سوق دهد. همچنین کاری که یک مشاور.بازاریابی اینترنتی می کند افزایش فرصت های تعامل شما با مشتریان است. در ادامه با مهم ترین کارهایی که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای بهبود کسب و کار شما انجام می دهد آشنا می شویم.
  • مناسب ترین مدل تجاری برای کسب و کار شما را تعیین می کند.
  • بر اساس مدل های تجاری مشتری استراتژی های بازاریابی اینترنتی را توسعه می دهد.
  • مشتریان هدف شما را شناسایی کرده تا بتواند بهترین کانال ارتباط با آن ها را پیدا کرده و فرصت های عالی برای جذب مشتری را پیدا کند.
  • میزان هزینه ای که نیاز است تا کسب و کار شما برای رسیدن به موفقیت در زمینه بازاریابی اینترنتی هزینه کند را تخمین می زند.
  • به ارزیابی استراتژی های فعلی دیجیتال مارکتینگ شما می پردازد و برای بهبود آن ها پیشنهاد های لازم را ارائه می دهد.
  • وضعیت برند شما را بهبود می بخشد.
  • کمپین های خلاقانه ای را به منظور ارتقا تعامل و ارتباط بهتر با مشتریان در رسانه های مختلف راه اندازی می کند.
  • از روند پیشرفت کار گزارش تهیه می کند.
  • به تجزیه و تحلیل رفتار مشتری می پردازد.
  • به تجزیه تحلیل روش های رقبا با روند بازار می پردازد.
  • اهداف بازاریابی را با اهداف کسب و کار شما انطباق می دهد.
مشاور بازاریابی اینترنتی

مهارت های لازم برای یک مشاور بازاریابی اینترنتی چیست؟

مشاور بازاریابی اینترنتی برای این که بتواند به توسعه و معرفی برند و خدمات و محصولات کسب و کار شما در فضای آنلاین بپردازد نیاز است که از مهارت ها و تخصص های لازم در این زمینه برخوردار باشد.  برای این که تجارت موفقی داشته باشیم باید ارتباط بین مشاور و مشتری بر اساس صداقت و شفافیت باشد. یک مشاور خوب کسی است که از این مهارت برخوردار باشد. او باید بتواند تمامی مشکلات و موانعی که در فرآیند تبلیغات ممکن است به وجود بیایند ارزیابی کند. باید بتواند در شرایط مختلف و حساس تصمیم درست بگیرد. در ادامه با مهارت های مهمی که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید داشته باشد آشنا می شویم.

–  شناخت بازار

اولین مهارت و تخصص لازم که یک مشاور.بازاریابی اینترنتی باید داشته باشد این است که مهارت های لازم را در خصوص شناخت بازار هدف داشته باشد. او باید در این زمینه از تجربه کافی برخوردار باشد. برای شناخت بازار تنها داشتن تجربه کافی نیست بلکه باید به تجزیه و تحلیل رفتار رقبا در بازار ، تجزیه و تحلیل داده ها و همچنین برند در بازار بپردازد.– شناخت مشتری مشاور بازاریابی اینترنتی

مهارت دیگر شناخت مشتری است. شناخت مشتری یعنی این که باید بتواند شخصیت مشتری را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند. او همچنین باید مهارت تقسیم بندی مشتری و استخراج الگوها را داشته باشد.

– تفکر استراتژیک

برای توسعه استراتژی بازاریابی اینترنتی، اولین گام این است که  یک مشاور بازاریابی اینترنتی باید دارای تفکر استراتژیک بوده و افکار او با  اهداف تجاری شرکت همسو باشد . زمانی یک مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند استراتژی موفقی را طراحی کند که توانایی طراحی تاکتیک های بازاریابی مناسب را داشته باشد.

– تسلط بر کانال های بازاریابی مشاور بازاریابی اینترنتی

استفاده از کانال های بازاریابی مختلف و پیشرفته می تواند در رسیدن به موفقیت نقش بسزایی داشته باشد. یک مشاور خوب بازاریابی اینترنتی فردی است که بتواند بر ضروری ترین کانال ها تسلط داشته باشد. از رسانه های اجتماعی گرفته تا کانال های مربوط به خدماتی مانند سئو و همچنین بازاریابی محتوا و کانال های مربوط به ppc و … شامل این کانال ها می شوند. همچنین بر بازاریابی از طریق ایمیل ، بازاریابی ویدیویی و پادکست و … نیز تسلط کافی داشته باشد.

– تسلط بر فناوری مشاور بازاریابی اینترنتی

یک مشاور بازاریابی اینترنتی خوب کسی است که بتواند بر فناوری های مختلف تسلط کافی داشته باشد تا بتوانند به کمک این فناوری ها به تجزیه و تحلیل دقیق و همچنین جستجوی سریع  در انواع فناوری ها و رسانه های اجتماعی بپردازد. مشاور. بازاریابی اینترنتی باید بتواند بر نرم افزارها و سیستم های مختلف تسلط داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن داده های مختلف را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج آن را در سیستم های مختلف تست کند.

 

مشاور بازاریابی اینترنتی

ویژگی های یک مشاور بازاریابی اینترنتی خوب چیست؟

یک مشاور بازاریابی اینترنتی خوب کسی است که دارای ویژگی های مثبتی باشد تا بتواند در انجام وظایف خود موفق تر عمل کند. در ادامه با ویژگی های یک مشاور بازاریابی خوب بیشتر آشنا می شویم.

تجربه

داشتن تجربه برای انجام هر کاری بسیار مهم است. در شرایط مختلف مشاوری که دارای تجربه کافی باشد می تواند عملکرد بسیار بهتری از خود نشان دهد. چه بسا مسائل و مشکلاتی در فرآیند بازاریابی به وجود می آید که نمی توان با هیچ مهارت و یا تخصصی آن را برطرف کرد و تنها تجربه است که در این زمان به کار یک مشاور خواهد آمد.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

مهارت

برای این که پروژه بازاریابی آنلاین به نحو احسن اجرا شود نیاز است که مشاور بازاریابی آنلاین از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد. مهارت های مختلفی که یک مشاور باید کسب کند اعم از آشنایی با فناوری ها و ابزارهای روز در زمینه بازاریابی اینترنتی تا توانایی ارتباط خوب با مشتری می توانند در رسیدن به موفقیت کمک موثری کنند.

استقلال

یک مشاور خوب کسی است که از استقلال لازم در تصمیم گیری و پیگیری استراتژی خود برخوردار باشد. بنابراین یک مشاور که دارای استقلال است می تواند برنامه شخصی خود را با نظم و دقت بیشتری اجرا کند.

خلاقیت

داشتن خلاقیت از دیگر ویژگی های یک مشاور بازاریابی اینترنتی خوب به شمار می رود. کسی که بتواند با حوصله و با خلاقیت کارها را پیش ببرد می تواند سرعت رسیدن به موفقیت شرکت و کسب و کار شما را افزایش دهد.

مشاور بازاریابی اینترنتی

آشنایی با حرفه مشاور بازاریابی اینترنتی

یک مشاور بازاریابی اینترنتی باید با بهره گیری از جدیدترین ابزارها؛ فناوری ها و روندهای بازاریابی، به کسب و کارهای مختلف با هر شکل و اندازه ای، کمک کند تا به طور موثرتری به مشتریان بالقوه و احتمالی خود خدمات رسانی کنند. در جهانی که روز به روز شاهد ظهور برندهای قدرتمندی در بازار تجارت هستیم، نیاز به بازاریابی اینترنتی موثر و مشاور بازاریابی.اینترنتی متخصص، در بالاترین حد خود قرار دارد. یک مشاور. بازاریابی دیجیتالی یا مشاور دیجیتال مارکتینگ، باید در طیف وسیعی از روش های بازاریابی آنلاین، از رسانه های اجتماعی گرفته تا نمایش تبلیغات، ماهر و باتجربه باشد.

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی دیجیتالی چیست؟

بازاریابی اینترنتی؛ بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ، یک اصطلاح کاربردی برای توصیف اشکال مختلف بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام می شود. این نوع بازاریابی شامل: طراحی و توسعه وب؛ جئوفنسینگ (Geofencing) یا همان نمایش نمونه‌ای مجازی از یک مختصات جغرافیایی واقعی؛ بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و رسانه های پولی مانند Google Adwords؛ تبلیغات فیس بوک/اینستاگرام و تبلیغات ویدئویی (YouTube) است. البته، بازاریابی اینترنتی محدود به این چند مورد نمی شود. بازاریابی دیجیتالی به مشاغل اجازه می دهد تا با استفاده از کانالهای آنلاین مختلف، مشتریان بالقوه و احتمالی خود را بهتر هدف بگیرند. هر کانال برای مخاطبان مختلف طراحی شده است و روش های مختلف هدف گیری مشتری را ارائه می دهد. به عنوان مثال، تبلیغات در فیس بوک با هدف جمع آوری اطلاعات روانشناسی و رفتارهای کاربران آنلاین، توانایی هدف قرار دادن افراد را فراهم می کند.

وظایف یک مشاور بازاریابی اینترنتی چیست؟

 • یک مشاور بازاریابی اینترنتی، با ایجاد پیوند به وبسایت های دیگر؛ توسعه محتوای سایت یا خدمات جدید؛ ایجاد برنامه های بازاریابی مستقیم از طریق ایمیل و طراحی برنامه های تبلیغاتی وب، موجب افزایش بازدید وب سایت و در نتیجه، افزایش فروش خواهد شد.
 • یک مشاور بازاریابی دیجیتال، باید در لینک ها؛ بنرها؛ برنامه های وابسته و سایر نکات مناسب ناوبری (نویگیشن) و تبلیغات اینترنتی، تجربه کافی داشته باشد.
 • یک مشاور دیجیتال اینترنتی، باید استعدادهای تبلیغاتی و بازاریابی سنتی داشته باشد تا بتواند با مهارت منحصر به فرد خود در بستر اینترنت و فضای آنلاین، وبسایت مشتریان خود را جذاب و پربازدید نماید.
 • او به عنوان یک مشاور، موظف است به صاحبان مشاغل کمک کند تا ایده های خود در مورد تجارتشان را به واقعیت تبدیل کنند.
 • مشاور بازاریابی اینترنتی باید فرصت های جدیدی برای تجارت مورد نظر پیدا کند تا آن تجارت، با مشتریان موجود، به خوبی ارتباط برقرار کرده و مشتریان جدیدی را نیز جذب کند. این فرصت های جدید شامل بهره گیری از رسانه های اجتماعی؛ سئو؛ بازاریابی از طریق ایمیل و استفاده از آنها برای ایجاد روش های بازاریابی موثرتر است.
 • یک مشاور بازاریابی اینترنتی باتجربه، برند تجاری را بهبود بخشیده تا نام شرکت، در ذهن مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی بهتر طنین انداز شود.
 • یک مشاور بازاریابی اینترنتی با استفاده از ابزارهایی عالی مانند کمپین های رسانه های اجتماعی، تعامل و ارتباط با مشتریان را بهبود بخشیده، که این خود می تواند سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی (پولی و ارگانیک) را درگیر کند.
 • یک مشاور دیجیتال مارکتینگ، باید با انجام تست A/B، سئو و نرخ تبدیل وبسایت را افزایش دهد.
 • یک مشاور بازاریابی دیجیتال، فرد یا سازمانی است که با برنامه ریزی و تحقیق، استراتژی بازاریابی اینترنتی مناسب یک شرکت را به مدیر توصیه می کند. به عنوان یک مشاور، هدف اصلی آنها به حداکثر رساندن هدایت و تبدیل شما است و در نتیجه رشد و درآمد بیشتری برای کسب و کار شما به وجود می آورند.
 • مشاور بازاریابی دیجیتال، عملکرد کمپین مشتری را از طریق Google Analytics، بازبینی می کند.
 • او باید حضور آنلاین مشتری، از وب سایت وی گرفته تا حساب های رسانه های اجتماعی او را پیگیری و حسابرسی می کند.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا