کسب و کار

نمونه اسم برند؛ انتخاب نام برند ( نام تجاری ) کولر اسپلیت

نمونه اسم برند

نحوه انتخاب نمونه اسم برند

نمونه اسم برند باید با توجه به موارد زیر تعیین گردد که یک پروژه تخصصی و البته سلیقه موسسان و مالکان است. 1. داستان برند
 2. هویت برند
 3. شخصیت برند
 4. استرتژی برند

نام برند معمولا در دفترچه برند که شامل هویت بصری برند (کد رنگ های دیجیتال RGB  و کد رنگ های چاپی CMYK – اوراق اداری، طرح بسته بندی، بارکد پکیجینگ، کارت ویزیت، لوگو، تایپوگرافی، فونت های برند به زبان انگلیسی و فارسی، بیلبورد، استرابورد و تبلیغات محلی و محیطی، نحوه عکاسی و گایدلاین تهیه تصاویر) نیز هست.

[dt_vc_list dividers=”false”]

نوع انتخاب و ثبت

انتخاب نام برند (کار تخصصی مشاور برند و البته سلیقه ای) + ثبت ثبت نام برند (کار حقوقی)

 1. نام‌های توصیفی
 2. مخفف‌سازی
 3. ساخته شده
 4. استعاره ای
 5. لغت واقعی
 6. نام موسس یا بنیانگذار
 7. استعلام قابلیت ثبت نام برند
[/dt_vc_list]

نام های کولر گازی مطرح موجود در ایرانگری (Gree) سامسونگ SAMSUNG هیتاچی میدیا (Midea)
زانتی ال جی LG آی فادر اورینت (Orient)
جنرال ایران رادیاتور دایکین ایساتیس
اوجنرال Ogeneral گرین ماتسو پلاس (Matsu plus) ایوولی (evvoli)
بامین تهویه امرسان مدیا استار بوش (Bosch)
فامکو سوزوکی آکس تکامسه (Tecamseh)
اینورتر وست پویت تراست تی سی ال (TCL)
هایسنس (Hisense) متا انرژی تی سی ال سوپرانو

 

نام های پیشنهادی برای نمونه اسم برند

AC Breeze

اسی بریز

AC  مخففAir Conditioning  تهویه هوا

Breeze

بریز یعنی نسیم, بادملایم, روح, باد شمال یا شمال شرقی – مستر بریز Mr Breeze   یک برند کولر در هند است

HCB اچ سی بی
مخفف  Heat and Cool Breeze
Breeze Heating & Cooling

مخفف  BHC بی اچ سی

Zephyr زفر

باد صبا, نسیم, باختر باد, باد مغرب, نسیم باد مغرب


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

 

Gale

باد شدید – طوفان

Chill

چیل به معنی سرما – چیل ایرکان در انگلستان موجوده

Power

پاور

Apadana آپادانا ایست پویتEast Point
ATAC  آتاسی
آتا به ترکی یعنی پدر – پدر تهویه مطبوع کولر ( اگر علاقه به برند های ترکیه دارید) در ذهن می ماند قزوین و زنجان و گیلان و آذربایجان شرقی و غربی و سایر نقاظ کشور آذری زیاد داریم ضمنا سن ایچ هم ترکی است یعنی ( تو بنوش )
هیتاسی HeatAC

 

هیت  Heat یعنی گرما AC  هم که برای کولر است Air Conditioning

Gibson  گیبسون – گیبسان
فردی معروف در نیروی هوایی سلطنتی انگلستامن
Gunnerگانر 
Kavalier کاوالیر  Gryffin گریفین
Aires

 

Airo
Aira  اسم ارمنی Airamisاسم فرانسوی

 

  Accas

 

[dt_vc_list dividers=”false”]

نتیجه گیری مهم

 1. نام تجاری شما محصول یا کسب و کار شما را معروف و برند نمی کند
 2. نام تجاری شما بدون بازاریابی و تبلیغات ناشناخته و بدون معنی باقی می ماند.
 3. نام تجاری سلیقه ای است و نمی توان گفت یک نام منتخب حتما بهترین است
 4. دفترچه برند و سایر المان ها و مشخصات برند و نحوه تبلیغات و بازاریابی بسیار مهم تر از نام تجاری است.
 5. هیچ نام تجاری از ابتدا معروف نبوده است بنابراین انتخاب نام تجاری اولین قدم است مثال برند اپل Apple به معنی سیب
 6. این شما هستید که نام تجاری خود را معروف می کنید و در انتها آن را تبدیل به نام برند می کنید نه نام تجاری شما.
[/dt_vc_list]

نمونه اسم برند

انتخاب نمونه اسم برند کاری فراتر از انتخاب صرفا یک نام تجاری و طراحی لوگو است. برای برندینگ موفق باید مسیری را پیمود که در نهایت ما را به نامی جذاب و تاثیرگذار برساند. اسم برند علاوه بر اینکه باید جذاب و گیرا باشد بایستی به گونه ای انتخاب شود که مشتری ها بتوانند با آن ارتباط خوبی برقرار کنند؛ اینکه به خاطر سپردن اسم برند برای عموم مردم راحت باشد بسیار اهمیت دارد. در نتیجه هر اسمی به صرف جذاب بودن نمی تواند مناسب برند ما باشد و لزوما اسم مناسبی برای برند نیست. پس به این ترتیب انتخاب اسم برند می‌ تواند یک فرآیند سخت و پیچیده به نظر بیاید. در ضمن نکته ی مهمی که درباره ی اسم برند وجود دارد این است که نام انتخابی ما برای برند توسط دامنه‌ ی اینترنتی و اکانت ‌های شبکه ‌های اجتماعی از پیش اشغال نشده باشد.

اسم برند باید منحصربه ‌فرد باشد. و لازم است که تا حد امکان متفاوت از نام برند سایر رقبا در یک زمینه ی کاری باشد. به ویژه اگر یک شرکت تازه کار هستید به هیچ وجه نباید یک اسم نزدیک و مشابه به یک نام تجاری مشهور و بزرگ انتخاب کنید. زیرا این کار باعث می ‌شود از همان ابتدا به دلیل کپی برداری حس عدم اعتماد را در مخاطبان خود ایجاد نمایید. در ضمن شرکت‌ های بزرگ تیم حقوقی ویژه ی خود را دارند و در این امور به هیچ وجه کوتاه نمی آیند. در نتیجه با کپی برداری از نام برندهای مشهور فقط برای کسب و کار خود ایجاد دردسر می نمایید.

تعریف هویت برند

پیش از شروع فرآیند انتخاب نمونه اسم برند باید به روشنی تعیین نمایید که شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد و هدف شما رسیدن به مرحله ای است؟ با تعیین این موارد در حقیقت شما به تعریف هویت برند خود می پردازید. هویت برند شامل چشم ‌انداز کاری، ماموریت و ارزش‌ های مد نظر شما می شود. تعیین اینکه آینده‌ ی کاری مد نظر شما برای برند چیست و برند شما بر اساس چه ارزش هایی عمل می کند هویت برند شما را تشکیل می دهد. این عوامل اهداف یک شرکت را به تصویر می ‌کشند و تمام فعالیت های آن را دارید تحت تاثیر قرار می‌ دهند و در نتیجه در انتخاب اسم برند هم موثر هستند. هنگامی که هویت برند خود را روشن ساختید، می توانید با تجزیه‌ و تحلیل رقبا متوجه شوید که چه نقاط اشتراک و تفاوتی نسبت به رقبای خود دارید. گاه شناخت این وجوه اشتراک و تفاوت ها در برابر رقبا می‌ تواند در انتخاب اسم برند راهگشا باشد.

چگونه اسم برند بسازیم؟

در انتخاب نام برند می توانید ابتدا با کمک تمام همکاران و حتی اطرافیان و دوستان خود یک لیست از اسامی پیشنهادی برای برند خود تهیه کنید. علاوه بر این پیشنهادات می توانید از لیست اسامی خاص برای برند، اسامی لوکس، اسم های خاص هنری خارجی، اسامی خاص در لغت نامه دهخدا و صفت‌ هایی که می ‌توانند خدمات شرکت شما را بیان کنند استفاده نمایید. در واقع این صفت ها باید بیان کننده ی آن کیفیتی باشند که دوست دارید مشتری های شما با استفاده از خدمات و یا محصولات شرکت شما درک کنند. پس ابتدا مجموعه ‌ای از کلماتی که به نوعی به کسب‌ و کار شما مربوط هستند را تهیه کرده و سپس سعی کنید از میان این مجموعه و از کلمات و توصیفات جمع آوری شده اسم مناسبی را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که در مراحل انتخاب نمونه اسم برند قوانین نام گذاری برند را نیز در نظر بگیرید.

فرآیند نام گذاری برند یا همان انتخاب اسم برای برند، یکی از انتخاب های اساسی در برندسازی به شمار می آید زیرا این همان اسم برند است که می تواند تداعی کننده ی محصول و یا خدمات آن برند در ذهن مخاطبان باشد. پس نام گذاری برند باید در عین مفید ومختصر بودن بسیار قدرتمند انجام گیرد زیرا باید بتواند جایگاه ویژه ای در ذهن مخاطب پیدا کند.

اسامی خلاقانه برای برند

نام یک برند در تمامی فعالیت ‌های بازاریابی نقشی اساسی دارد؛ از همین رو در رسیدن به فروش و سودآوری بیشتر، مهمترین بخش از برنامه ی فروش محصولات به شمار می ‌آید. اما باید توجه کنید که نام برند شما در واقع تنها بخشی از برند شما است. نام برند در مجموع در کنار لوگو، تایپوگرافی، طراحی گرافیکی، شعارها، آگهی‌ ها، رویدادها، شبکه ‌ی فروش و دیگر موارد، برند شما را می‌ سازند. در نتیجه تنها تمرکز ر روی نمونه اسم برند کافی نیست و باید روی تک‌ تک این موارد دقت داشت تا با کسب موفقیت در همه ی این بخش‌ ها به موفقیتی کلی و بزرگتر رسید. اگر در این زمینه بودجه‌ ی کافی در اختیار داشته باشید، می ‌توانید با بهره مندی از یک مشاور حرفه ‌ای و استفاده از راهنمایی ‌های او در انتخاب نام برند تلاش کنید. اما اگر نمی توانید در این زمینه سرمایه ای را اختصاص دهید خود نیز با اندکی تلاش بیشتر می توانید نتیجه ی خوبی کسب کنید.

یک نام نامناسب، غیر جذاب و تکراری لزوما شانس موفقیت یک برند را از بین نمی برد؛ اما قطعا باعث می شود میزان موفقیت آن به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. در انتخاب اسامی خاص و زیبا باید دقت کرد که آیا نامی که انتخاب کرده اید صرفا زیباست یا مناسب نیز هست؟ به این منظور باید خود را به جای مشتری های خود بگذارید و از دید آنها به نامی که انتخاب کرده اید نگاه کنید. اگر در این جا حس کنید که به نظر خودتان نیز غیر جذاب است در این صورت باید به فکر تغییر آن باشید. البته این کار زمان بر خواهد بود، اما پس از یک انتخاب مناسب شما این فرصت را خواهید داشت که نظر ها را به سوی خود جلب کنید. در مجموع وقتی از تلاش های خود نتیجه ی خوبی می گیرید متوجه این خواهید شد که تمام زمان صرف شده برای این کار ارزشش را داشته است. پیدا کردن یک نام مناسب اندکی دشوار خواهد بود اما در ادامه به شناساندن کسب و کار شما کمک های شایانی خواهد کرد.

اسامی خاص برای برندسازی ، اسم برند خرما ، چگونه اسم هنری انتخاب کنیم ، انتخاب اسم برند هنری ، اسامی خاص در انگلیسی ، لیست اسامی خاص برای برند لباس ، انتخاب اسم برند هنری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا