تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش

هزینه مشاوره صنعتی و بازاریابی

هزینه مشاوره بازاریابی و فروش

مشاوره ساعتی با مدیر عامل و یا یکی از مشاوران شرکت

 • مبلغ پایه مشاوره حضوری به مدت یک ساعت: ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
 • مبلغ پایه مشاوره تلفنی به مدت یک ساعت: ۶۰۰.۰۰۰ تومان
 • مبلغ پایه مشاوره تلفنی به مدت نیم ساعت: ۳۵۰.۰۰۰ تومان

هزینه مشاوره پروژه ای و مشاوره صنعتی

بر مبنای فاکتورهای مختلف نظیر، زمان، نیروی متخصص مورد نیاز، هزینه های جانبی، نوع پروژه و … بررسی، آنالیز، تحلیل شده و در نهایت اعلام می گردد.
لازم به ذکر است مشاوران شرکت یکی از دو شرایط زیر را دارا می باشند.

تیم مشاوران ارشد متخصص و با تجربه

۱- متخصصین دارای مدرک دکترای تخصصی (PhD) از اعضای هیئت علمی، اساتید و مدرسان دانشگاه

۲- مشاوران دارای مدرک دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) و کارشناسی ارشد دانشگاهی با حداقل ۱۰ سال تجارب کارشناسی و مدیریتی

۳- متخصصین دارای مدرک کارشناسی ارشد (MsC) با حداقل ۱۰ سال تجارب کارشناسی و مدیریتی

از مشاوره تا اجرا در کنار شما هستیم. خواهشمند است توضیحات درخواست خدمات را کامل ذکر نمایید. ذکر مواردی نظیر، نام کسب و کار، نام فرد متقاضی، سمت، شماره تماس و ایمیل، صنعت مورد نظر، بازارها، مخاطب ها و مشتریان خدمات و یا محصولات شما، رقبا، نوع کسب و کار، وبسایت شما، مشکلات و دغدغه های شما، هدف و برنامه ریزی کسب و کار ، می تواند به مشاوران و کارشناسان ما کمک نماید تا بهتر بتوانند راهنمایی های مورد نیاز شما و کسب و کارتان را ارائه دهند.

فرم درخواست مشاوره حرفه ای

بعد از تکمیل روند همکاران ما در سریعترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

هزینه مشاوره بازاریابی چگونه و بر چه اساسی تعیین می شود؟

هزینه مشاوره بازاریابی با توجه به فاکتورهای مختلف تعیین می شود. اینکه جلسات مشاوره بازاریابی چه مقدار به طول می انجامد و در چند جلسه برگزار می‌ شود، در محاسبه هزینه های مشاور بازاریابی تاثیرگذار است. همانطور که می دانید کسب و کارها چه به صورت فیزیکی و چه به صورت فروش اینترنتی برای موفقیت بیشتر و جذب مشتریان و مخاطبان، به جلسات مشاوره بازاریابی نیاز دارند. تفاوتی نمی کند که محدوده فعالیت یک کسب و کار محدود باشد یا گسترده؛ آن چه اهمیت دارد این است که تکنیک های مشاوره بازاریابی می تواند منجر به فروش و سودآوری بیشتر شود.

با توجه به اینکه عوامل مختلفی در محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی دخالت دارند، در ادامه این مبحث به این موارد خواهیم پرداخت. اگر تاکنون کسب و کار شما رشد اقتصادی و قابل توجهی نداشته است، حتماً به مشاوره بازاریابی نیاز دارید. در جلسات مشاوره خواهید فهمید که بازار هدف خود را چگونه پیدا کنید؛ محصولات و خدمات را چگونه ارائه دهید و از همه مهم تر، با چه ترفندهایی، مشتری را به سمت کسب و کار خود جلب کنید.

پیش از آغاز بحث محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی لازم است خاطرنشان کنیم که قیمت‌گذاری برای جلسات مشاوره فروش و بازاریابی، یک امر نسبی بوده و در شرکت ‌ها و مجموعه‌ های مختلف، متفاوت است. با توجه به این توضیح، یک عدد و رقم خاص را نمی توان برای این هزینه ها اعلام کرد. برای اطلاعات بیشتر از شما دعوت می‌کنیم تا پایان مطلب همچنان با ما همراه باشید.

چگونه می توان هزینه مشاوره بازاریابی را محاسبه کرد؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم عدد و رقم خاصی را برای هزینه مشاوره بازاریابی نمی‌توان اعلام کرد، چرا که کسب و کارها با هم متفاوت هستند و هر کدام یک استراتژی خاص را طلب می‌کنند. اگر چه این عدد و رقم برای مشاوره بازاریابی مشخص نیست، اما برخی از فاکتورها و ارزش ها وجود دارد که می‌توان با استناد و تکیه بر آنها، تعرفه دقیق جلسات مشاوره بازاریابی از آغاز تا پایان را محاسبه کرد.

 

به عنوان راهکار کلی و دسته بندی های کلیدی در محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی به موارد زیر دقت کنید:

 • منابع مشابه در مشاوره بازاریابی را ارزیابی کرده و اطلاعات کامل در مورد نحوه قیمت گذاری خدمات مشاوره را به دست آورید.
 • در نظر گرفتن ارزش جلسات مشاوره برای پیشرفت و ارتقای یک کسب و کار اهمیت دارد.
 • مشاغل مشابه را در یک یا چند حوزه بررسی کنید و ببینید که رقبای شما برای یک ساعت مشاوره بازاریابی، به طور میانگین چه هزینه ای را ارائه می دهند.
 • برای هر پروژه به صورت مجزا باید هزینه مشاوره بازاریابی را تعریف کنید.
 • مشخص کنید که جلسات مشاوره بازاریابی به صورت تک جلسه ای است یا مشتری شما قصد دارد به صورت مستمر، قرارداد یکساله یا چند ساله با شما داشته باشد.
 • برای مشتریان خود خدمات پشتیبانی برای مشاوره بازاریابی در نظر بگیرید و قیمت آن را یا به صورت رایگان ارائه دهید یا آن را از کل هزینه مشاوره بازاریابی مجزا کنید.
 • برای محاسبه دقیق تر هزینه مشاوره بازاریابی، مشتریان خود را در دسته های کلی قرار دهید و مشخص کنید که آنها به صورت پروژه ای و کوتاه مدت با شما کار می‌کنند یا به صورت بلند مدت و دائمی.
 • برای محاسبه هزینه مشاوره بازاریابی، احساسات و عواطف را دور نگه دارید. قیمت گذاری شما باید دقیق و صحیح باشد؛ به گونه‌ای که تفاوت فاحشی با رقبای شما مشاهده نشود. این عاملی است که مشتریان را به سمت خدمات مشاوره شما جذب می کند.

 

 منبع: مجله فاندر (بنیانگذار)

نرخ مشاوره ساعتی

نرخ مشاوره ساعتی 

پیش از پرداختن به موضوع نحوه محاسبه حقوق مشاور مدیریت، باید تعریفی از این موقعیت شغلی داشته باشیم. مشاور، یک نیروی متخصص در زمینه‌ای مشخص است که برای افراد حقیقی یا حقوقی و برای بهبود شرایط کاری‌شان فعالیت می‌کند. مشاورین فریلنس، در قالب قرارداد شخصی کار می‌کنند. این موضوع برای شرکت‌ها نیز سودمند است، زیرا آن‌ها از دانش یک متخصص بهره‌مند می‌شوند و با فریلنس بودن مشاور، دیگر شرکت وظیفه‌ای برای تامین بسیاری از نیازهای او ندارد. البته به‌ همین دلیل اگر مشاور از روش ساعتی حقوق دریافت کند، حقوق او از یک کارمند ثابت در شرکت بیشتر خواهد شد.

نرخ مشاوره ساعتی

قیمت گذاری پایین برای کسب‌ تجربه 

دریافت مبلغ کمتر هنگام شروع کار مشاوره برای جذب مشتریان بیشتر و به دست آوردن رزومه‌ای قوی‌تر، می‌تواند برای شما کارایی بیشتری داشته باشد. حتی ممکن است برای شروع بخواهید در مورد دستمزدی غیرنقدی با مشتری وارد مذاکره شوید. دستمزد غیرنقدی می‌تواند نوشتن یک نقد مثبت از سوی مشتری در وب‌سایت و فضای مجازی باشد. اما نکته تامل برانگیز این است که در طول زمان‌های مشخص بر قیمت‌گذاری خود نظارت کنید، چرا که ممکن است در بازار به عنوان مشاوری ارزان قیمت جا بیفتید.نرخ مشاوره ساعتی

هزینه مشاوره بازاریابی و فروش بر اساس پروژه 

اگر به‌صورت همزمان در حال مشاوره دادن به چند مشتری هستید، دریافت دستمزد بر اساس پروژه، یکی از مناسب‌ترین شیوه‌ها برای شماست. اگر در کار خود حرفه‌ای شده‌اید و کارها را با سرعت بیشتر انجام می‌دهید، دستمزد ساعتی به ضرر شما تمام خواهد شد. فرمول زیر، فرمولی مناسب برای دریافت حقوق به شیوه پروژه‌ای است:

ساعت کاری+ 20 درصد زمان بیشتر برای رویداد‌های پیش‌بینی شده× فی ساعت کاری= دستمزد پروژه

ساعات کاری تقریبی + ۲۰ درصد زمان بیشتر برای رویدادهای پیش‌بینی  برای مثال: نوشتن یک مارکتینگ‌پلن برای راه‌اندازی یک نرم‌افزار به ۱5۰ ساعت وقت نیاز دارد. به آن ۲۰ درصد زمان بیشتر، به‌عنوان زمانی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده اضافه کنید. در نتیجه ۱8۰ ساعت، زمان انجام کل پروژه است. فرض می‌کنیم، دستمزد ساعتی شما 8۰۰ هزار تومان است. این عدد را در ۱5۰ ضرب کنید. بنابراین برای نوشتن این پلن، حدود 145میلیون تومان دریافت خواهید کرد.

تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش

تعرفه مشاوره بازاریابی و فروش بین 1.200.000 الی 2.000.000 تومان در ساعت می باشد. دانستن نحوه محاسبه هزینه مشاوره مدیریت و نرخ مشاوره ساعتی ، نیمی از کار است. اکنون زمان آن رسیده یاد بگیرید چگونه نرخ‌های خود را با وضوح و اطمینان بیان کنید. گفتگو در مورد نرخ‌ها با هر مشتری اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات خوشایند است، گاهی اوقات ناخوشایند. در اینجا چند نکته برای تسهیل گفتگو با مشتری و هزینه خدمات مشاوره بیان خواهیم کرد.

به‌ یاد داشته باشید هر مشتری متفاوت است. برخی از مشتریان، مکالمه را با پیشنهاد نرخ استاندارد خود آغاز می‌کنند، در حالی‌ که برخی دیگر از شما می‌پرسند چقدر دستمزد دریافت می‌کنید. حتی برخی ممکن است ندانند از کجا شروع کنند. نیاز هر مشتری متفاوت است. آن‌ها نیازها، فرآیندها و انتظارات متفاوتی دارند. صبور باشید و از آن‌ها انتظار نداشته باشید که دقیقاً از همان ابتدا بدانند چه می‌خواهند. تحقیقات خود را انجام دهید. نرخ‌های خود را با روش‌هایی که در بالا توضیح دادیم، آماده کنید و برای ورود به هر مکالمه‌ای آماده باشید.

تعرفه مشاوره برندینگ و بازاریابی

تعیین هزینه‌های مشاوره و نرخ مشاوره ساعتی ، می‌تواند بهترین و بدترین قسمت کسب‌وکار مشاوره باشد. بهترین قسمت است، زیرا شما می‌توانید ارزش خود را تعیین کنید و بدترین قسمت است، زیرا احتمالاً از صحبت‌ کردن با مشتریان درباره پول متنفر هستید. با این حال تعیین نرخ مشاوره، نیاز به تجربه تخصصی ندارد که باعث بی‌خوابی شما شود؛ زیرا اگر آن را درست انجام دهید، هم برای شما و هم برای مشتری، به تجربه‌ای ارزشمند تبدیل می‌شود. تعرفه مشاوره برندینگ و بازاریابی حضوری ساعتی بین 1.200.000 تومان الی 2.000.000 تومان می باشد. تعرفه مشاوره برندینگ تلفنی ساعتی 750.000 تومان می باشد.

تعرفه خدمات مشاوره مدیریت

5/5 - (1 امتیاز)