دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ به زبان ساده، دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) تبلیغ محصولات یا برندهای تجاری با استفاده از دستگاه های الکترونیکی یا اینترنت است. بازاریابی دیجیتال گنجینه ای از فرصت ها، برای پیشرفت نحوه دستیابی و تعامل با مشتری را در اختیار شما قرار می دهد. بازاریابی دیجیتال با استفاده از روشها و کانالهای دیجیتال متعدد، برای ارتباط با مشتریانی که بیشتر اوقات خود را به صورت آنلاین می گذرانند تعریف می شود. رایج ترین روش های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

دیجیتال مارکتینگ چیست
[dt_vc_list dividers=”false”]
 • بهینه سازی موتور جستجوی سئو(SEO)
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • پرداخت به ازای هر کلیک(PPC)
 • اتوماسیون بازاریابی
 • بازاریابی ایمیل
 • روابط عمومی آنلاین
 • بازاریابی وابسته
[/dt_vc_list]

مزایای دیجیتال مارکتینگ

 مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟ چندین مزیت در بازاریابی دیجیتال وجود دارد که به شما امکان می دهد از برند خود آگاهی کسب کرده و فروش را افزایش دهید.

[dt_vc_list dividers=”false”]
 • به شما امکان می دهد به راحتی به مخاطبان دسترسی پیدا کنید

با دیجیتال مارکتینگ می توانید در مقیاس جهانی به مخاطبان دسترسی پیدا کنید. شما می توانید محصولات و خدمات خود را به صورت محلی، ملی یا بین المللی در مقایسه با ابزارهای سنتی بازاریابی به بازار عرضه کنید و بازار خود را گسترش دهید.

در این روش، می توانید خریداران ایده آل خود را بر اساس سن، جنس، شغل، درآمد، علایق و رفتارها تعریف کرده و محتوایی ایجاد کنید که مورد توجه مخاطبان شما قرار گیرد.

 • به شما امکان می دهد تجربه مخاطب خود را شخصی سازی کنید

دیجیتال مارکتینگ شما را قادر می سازد تا محتوای شخصی سازی شده ای ایجاد کنید که به منافع مخاطبان شما توجه کند و به رفع نیاز آنها بپردازد. دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 • می توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، فرصت های زیادی برای ایجاد ارتباط و تعامل با مخاطبان خود دارید. بازاریابی از طریق ایمیل یکی از بهترین روش ها برای برقراری ارتباط با مخاطبان شماست. می توانید اطلاعات و معاملات مورد علاقه آنها را برایشان ارسال کنید و محصولات و خدمات خود را به آنها یادآوری کنید. روش های دیگر عبارتند از وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی و غیره.

 • بیشتر مشتری محور است

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک تکنیک بازاریابی دیجیتال است که محتوای شما را بهینه می کند، بنابراین رتبه شما در نتایج موتور جستجو بالاتر می رود. وقتی افراد اطلاعات مربوط به صنعت شما را جستجو می کنند، کسب و کار شما را پیدا می کنند.

از آنجا که بازاریابی دیجیتال کاملاً روی ارائه اطلاعات مفید تمرکز دارد، مخاطبان شما می دانند که شما بیشتر از اینکه روی محصولات خود تأکید کنید، به ایجاد روابط بیشتر اهمیت می دهید. دیجیتال مارکتینگ چیست

 • رقابت راحت تر است

با دیجیتال مارکتینگ، فضای تبلیغاتی بیشتر و فرصت های بیشتری برای بازاریابی مخاطبان شما فراهم می شود. و همچنین  به کوچکترین شرکتهای نوپا نیز امکان رقابت موفقیت آمیز در برابر بزرگترین شرکتها را می دهد.[/dt_vc_list]

دیجیتال مارکتینگ چیست
[dt_vc_list dividers=”false”]
 • نرخ تبدیل بالایی دارد

بازاریابی دیجیتال فرآیند تبدیل یکپارچه را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. کاربران در اینترنت معمولاً خرید اینترنتی را آسان تر، سریعتر از رسانه های سنتی می دانند، این بدان معناست که با بازاریابی دیجیتال، نرخ تبدیل بالاتری خواهید داشت.

 • مقرون به صرفه است

هزینه های بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بسیاری از استراتژی های سنتی بازاریابی بسیار کمتر است. اما به طور کلی، اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه تر از رسانه های سنتی است. دیجیتال مارکتینگ چیست

 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند
 • به راحتی می توانید نتایج را ردیابی و ارزیابی کنید

هنگامی که شما در دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری می کنید، می توانید نتایج کمپین خود را به راحتی ردیابی و ارزیابی کنید. علاوه بر این، شما می توانید استراتژی خود را در صورت لزوم، سازگار و بهینه کنید. با ردیابی نتایج خود، می توانید سریعاً بفهمید چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی نه، که به شما امکان می دهد در صورت نیاز آن را تغییر دهید.[/dt_vc_list]

معنی دیجیتال مارکتینگ – سایت دیجیتال مارکتینگ – انواع دیجیتال مارکتینگ – مقاله دیجیتال مارکتینگ – آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا