تبلیغات پزشکی

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام

امروزه پزشکان نیز در شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می کنند. این فعالیت اگر بخواهد مثمر ثمر بوده و موجب رونق کار آنها باشد، باید با تبلیغات همراه شود و از تبلیغات پزشکی در اینستاگرام استفاده کنند. به این صورت تعداد دنبال کننده‌ های آنان روز به روز افزایش یافته و کسب و کارشان پر رونق تر خواهد شد. این تبلیغات برای پزشکان در محیط اینستاگرام شرایطی را فراهم می کند که افراد بیشتری با کار آنها آشنا شده و از خدمات آنها آگاهی یابند. معمولا برای انجام تبلیغ در اینستاگرام باید عکس ها و ویدئوهای تبلیغاتی خود را با کمک پیج‌ هایی که دارای دنبال کننده‌ های زیاد هستند، هر چه بیشتر انتشار داد. وقتی افراد با این تبلیغات مواجه می شوند در صورت نیاز به صفحات تبلیغ شده می پیوندند. برخی شرکت های تبلیغاتی در این زمینه مشاوره هایی ارائه می دهند و برای برندسازی و تبلیغات پزشکی در اینستاگرام برای پزشکان خدمات رسانی می کنند. در واقع یکی از کم هزینه ‌ترین روش‌ های بازاریابی در اینستاگرام که بازده خوبی نیز دارد، تبلیغ در پیج های تبلیغاتی می باشد. یک راه دیگر نیز ارائه ی تبلیغات خود در پیج سلبریتی‌ ها، بلاگرها و افرادی از این دست می باشد که عموما دنبال کننده های زیادی از اقشار مختلف دارند. برای انجام تبلیغات در پیج های تبلیغاتی، شما معمولا با صاحب اصلی پیج هیچ گونه آشنایی ندارید. اما وقتی انجام تبلیغ خود را به یک سلبریتی یا یک بلاگر می ‌سپارید، وضعیت متفاوت است و شما می دانید چه کسی تبلیغ را انجام خواهد داد. اما سلبریتی ‌ها و بلاگرها چه کسانی هستند؟ در تعریف سلبریتی باید گفت وی فردی است که در میان مردم شناخته شده و معروف است. این افراد شامل هنرپیشه ‌ها، ورزشکاران و خواننده‌ ها هستند که عموم مردم با آنها آشنایی دارند. بلاگرها نیز افرادی هستند که به طور مستمر در زمینه‌ های تخصصی خود به تولید محتوا در پیج اینستاگرامی خود می‌ پردازد. و با پرداخت هزینه ی تبلیغ در پیج سلبریتی‌ ها و بلاگرها می توان از این روش تبلیغی استفاده نمود.

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام

عکس‌ ها و ویدئوهای تبلیغاتی

شیوه ی فعالیت در اینستاگرام برای جذب مخاطب بیشتر اصولی دارد. پس اگر پزشکی می خواهد که با فعالیت در اینستاگرام تعداد فالوئرهای خود را افزایش دهد نیاز دارد تا از تبلیغات پزشکی در اینستاگرام استفاده کند. همانطور که گفته شد برای تبلیغات پزشکی در اینستاگرام می توان عکس ‌ها یا ویدئو تبلیغاتی خود را در اختیار یک پیج اینستاگرام که مخاطبان و فالوئرهای زیادی دارد قرار داد. این گونه پیج ها با دریافت مبلغ مشخصی تبلیغات مورد نظر شما را در قالب پست یا استوری برای مدت محدودی در صفحه اینستاگرام خود قرار می دهند. به این ترتیب تعداد بالایی از افراد که مخاطب این صفحات هستند این تبلیغ را می بینند، و در صورت نیاز یا تمایل پیج شما را دنبال می ‌کنند. پس می بینید که تبلیغات باعث می شود تا گروهی از افراد که پیش از این شما را نمی شناختند با شما آشنا شوند. در این صفحات معمولا ساختار مشخصی برای قیمت‌ گذاری تبلیغات وجود ندارد. در نتیجه هرکسی می ‌تواند هر قیمتی که دوست داشت بابت تبلیغات در پیج خود مشخص کند. پس پیش از اینکه برای تبلیغ در فضای اینستاگرام هزینه کنید شاید بهتر باشد با قیمت های تبلیغاتی در صفحه های مختلف آشنا شوید و بعد تصمیم بگیرید. انواع روش ‌های تبلیغات در اینستاگرام شامل تبلیغ در پیج ‌های تبلیغاتی، تبلیغ در صفحات سلبریتی‌ ها اینفلوئنسرها و بلاگرها، تبلیغات پاپ آپ، تبلیغات در صفحات پرمخاطب و شرکت در مسابقات اینستاگرامی می باشد. یکی از کم‌ هزینه ‌ترین و کم‌ خطر ترین روش های تبلیغ در اینستاگرام، تبلیغ در پیج‌ های تبلیغاتی است. این پیج ‌ها که معمولا در یک زمینه ی خاص مطلب می ‌گذارند مخاطبان زیادی دارند و درزمینه های مختلفی چون ورزش، آشپزی، تغذیه، اخبار هنرمندان، سرگرمی و یا هر چیز دیگری مطلب دارند.

تعرفه های تبلیغاتی

برای تبلیغات پزشکی در اینستاگرام تعرفه های تبلیغاتی وجود دارد. رایج‌ ترین روش تبلیغ برای تبلیغات پزشکی در اینستاگرام استفاده از صفحات تبلیغی پرمخاطب است. تعرفه های تبلیغاتی در این پیج ها چندان بالا نیست و اگر به ‌صورت مناسب انجام شود بازدهی بسیار خوبی در جذب مخاطب خواهد داشت. امروزه متاسفانه اطلاعات نادرست بسیاری در زمینه های مختلف پزشکی در اینترنت وجود دارد. بسیاری از افراد غیر متخصص به خود اجازه می دهند که در مورد هر موضوعی مانند روش های لاغری، روش های جوانسازی پوست، روانشناسی و تربیت کودک، روش های سفید کردن دندان صحبت کرده و راه حل ارائه دهند. در نتیجه پزشکان متخصص می توانند با تولید محتوای علمی و درست در صفحات شخصی خود در اینستاگرام مخاطبان را جذب نمایند. مطالب علمی معتبر باعث ایجاد اعتماد در مخاطب می شود و این می تواند خود به نوعی تبلیغ بوده و مخاطبان صفحه را بالا ببرد. با به اشتراک گذاری محتواهای علمی و به روز در پیج های اینستاگرام پزشکی، محتوای مورد نظر به صورت ارگانیک تبلیغ می شود و وقتی مخاطب یک محتوای آموزشی رایگان مشاهده می کند که بدون هیچ گونه تبلیغی آن را دریافت کرده است و یا از طریق سرچ یا اکسپلور اینستاگرام به آن رسیده است، حس اعتماد بیشتری به آن محتوا دارد. به این ترتیب احتمال بیشتری دارد که آن مخاطب به مراجعه کننده یا بیمار شما تبدیل شود. برای تبلیغات پزشکی در اینستاگرام باید اصولی را در نظر گرفت. اساس کار هر کار تبلیغی جلب توجه و اعتماد مخاطبین و متقاعد کردن آنها به انجام کاری است. نکته کلیدی تبلیغات برقراری ارتباط موثر با مخاطب است. هدف از تبلیغات اینستاگرام این است که مشتریان هدف به اندازه کافی آگاه شوند که ما در زمینه ی مورد نیاز آنها چه خدماتی را و به چه نحوی ارائه می دهیم. در نتیجه طراحی یک پیام تبلیغاتی موثر، با ساختار اصولی که جملات و گرافیک جذاب و متقاعد کننده ای داشته باشد مهمترین و اصلی ترین بخش تبلیغ است. این پیام باید به گونه طراحی شود که برای مخاطب هدف جذابیت و گیرایی کافی داشته و در برابر سایر رقبای حرفه ای، حرفی برای گفتن داشته باشد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا