کسب و کارمشاوره کسب و کار

مشاوره تلفنی کسب و کار: راهکاری برای عصر جدید

مشاوره تلفنی کسب و کار

 همه ی افراد، دانش و توانایی انجام همه ی کارها را ندارند؛ این یکی از دلایلی که نشان می دهد کسب و کارها به انجام مشاوره نیاز دارند. پس اگر می خواهید در کسب و کار خود، به موفقیت، رشد و پیشرفت برسید، بهتر است از خدمات مشاوره ای بهره بگیرید. استفاده از مشاوره تلفنی کسب و کار می تواند یکی از راه های بهره بردن از مشاوره باشد.

اگر شما به دریافت یک مشاوره علاقه مند هستید اما به دلیل دوری محل سکونت یا مشغله ی زیاد امکان حضور فیزیکی در جلسات مشاوره ی کسب و کار را ندارید؛ می‌توانید از مشاوره‌ تلفنی کسب و کار و یا مشاوره های تصویری در زمینه ی شغل و یا کسب و کار خود استفاده کنید.یکی دیگر از دلایل ضرورت استفاده از خدمات مشاوره ای در کسب و کار: پیدا کردن و شناسایی مسائل، دشواری ها و چالش های پیش رو است. مشاوره تلفنی کسب و کار، همچون مشاوره حضوری می تواند فایده های بسیاری داشته باشد. یک مشاور به دلیل مهارت و تجربه ای که پیش از این کسب کرده است، می تواند به آسانی مشکلات به وجود آمده در کسب و کار را شناسایی و ریشه یابی کند. ریشه یابی درست و به موقع مشکلات، می تواند آن مشکلات را به درستی از میان بردارد و برطرف نماید.

چرا یک کسب و کار به خدمات مشاوره ای نیاز دارد؟

 

مشاوره تلفنی کسب و کار، با ارائه ی کمک و راهنمایی می تواند روند پیشرفت کسب و کار را سرعت ببخشد. مشاوران کسب و کار، به دلیل تجربه های فراوانی که در کار و حرفه ی خود کسب و کرده اند، راه های رسیدن به موفقیت و توصیه هایی برای پیشرفت را در مسیر کاری صاحبان مشاغل قرار خواهند داد. به این ترتیب مراجعان با صرف هزینه ی کمتر و در زمانی کوتاه تر، می توانند به موفقیت مد نظر خود برسند.

مشاوران، می توانند به پرسنل و کارمندان آموزش های لازم را بدهند. یکی از مزایای مشاوره تلفنی کسب و کار برداشتن محدودیت مکانی است. یکی از نیازهایی که باعث می شود، حضور یک مشاور در کسب و کار ضروری باشد، این است که آموزش کارمندان و پرسنل توسط مشاور، می تواند آنها را با مهارت هایی که برای پیشرفت و موفقیت خود در کار نیاز دارند، آشنا کند.

یک مشاوره خوب در زمینه ی کسب و کار می تواند نشاط و انگیزه را به کسب و کار شخصی شما و یا به شرکت شما بازگرداند. مشاوره با ارائه ی ایده هایی جدید و خلاق، و نشان دادن راه های بیرون رفتن از مشکلات، هر کسب و کاری را در مسیر کاری خود، به سمت موفقیت بیشتر هدایت می کند.

مشکلات و نیاز به مشاوره

 

یکی از معضلاتی که می تواند باعث آسیب به هر کسب و کاری شود، وجود کارمندان و پرسنلی ناکارآمد است. یک مشاوره خوب در کسب و کار به شما کمک می کند تا کارمندانی را که بازده کافی ندارند شناسایی کنید؛ همچنین برای انگیزه بخشیدن به دیگر کارمندان و تشویق آنها به سوی موفقیت در کار کمک شما خواهد بود.

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، مشاوران کسب و کار در شروع یک کسب و کار، با ارائه ی ایده های خلاقانه به شما کمک خواهند کرد. بدیهی است این امر در مسیر پیشرفت و موفقیت کسب و کار شما مفید خواهد بود. با توجه به وضع اقتصادی فعلی و مشکلات دنیای کنونی، بسیاری از مشاغل در معرض خطر قرار گرفته‌اند. این بحران‌ها، هم به کسب و کارهای قدیمی آسیب رسانده است و هم به کسب و کارهای نوپا. این آسیب ها باعث شده که روند موفقیت در کسب و کارها کند یا متوقف شود.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

شاید شما بتوانید بدون استفاده از مشاور کسب و کار نیز، به موفقیت برسید؛ اما باید بپذیرید که به این ترتیب ریسک بالایی متوجه کسب و کار شما خواهد شد. استفاده از راهنمایی و اطلاعات فردی حرفه ای و با تجربه، که از بیرون به کسب و کار شما نگاه می کند، قطعا موفقیت و پیشرفت بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت.

حال سوال اینجاست که چطور از این بحران‎‌ها و آسیب ها نجات بیابیم؛ و از فرصت های پیش روی خود بیشترین بهره‌برداری را انجام دهیم. همچنین با کمترین ریسک بیشترین میزان درآمد را داشته باشیم؟

مشاوره تلفنی کسب و کار و مشاوره حضوری

 

امور مربوط به کسب و کارها به گونه ای هستند که برخی از آنها به صورت تلفنی و برخی دیگر نیز ضرورتا به صورت جلسات حضوری قابل حل است. همچنین تحولات سریع عرصه ی اقتصاد باعث شده تا افراد و شرکت‌ها در مسائل بسیاری نیاز به دریافت مشاوره فوری داشته باشند. به این ترتیب نمی‌توانند زمان خود را برای فرآیندهای پیچیده و زمانبر دریافت مشاوره صرف کنند.

طی سال های اخیر پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا راه‌هایی نوین برای ارائه ی خدمات مشاوره‌ ی کسب و کار به صورت‌های مختلف ایجاد شود. یکی از آنها استفاده از مشاوره تلفنی کسب و کار می باشد است. همچنین استفاده از اپلیکیشن های تلفن هوشمند نیز یکی دیگر از این راه هاست.

مشاوره تلفنی کسب و کار، هم هزینه ی کمتری برای متقاضیان این مشاوره در پی دارد؛ و هم فرآیند انجام آن کوتاه تر و آسان تر است. این نکته نیز وجود دارد که دسترسی به مشاوران کسب و کار به صورت حضوری همیشه ممکن نیست.

در این موارد مشاوره تلفنی به افراد کمک می‌کند تا در هر شهر و هر مکانی که باشند بتوانند با مشاوران باتجربه به صورت تلفنی مشکلات خود را مطرح نمایند. به عنوان مثال، شما هم اکنون می‌توانید در هر جایی از ایران که هستید از خدمات مشاوره تلفنی کسب و کاری که در شهرهای دیگری همچون تهران، اصفهان، تبریز یا هر شهر دیگر برگزار می شود، بهره ببرید.

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی کسب و کار در زمینه های مختلف

 

حضور یک مشاور خوب و حرفه ای در هر کسب و کاری، می تواند به کارمندان انگیزه ی بیشتری دهد. زمانی که در سیستم کسب و کار خود یک مشاور داشته باشید، همیشه به وجود او دلگرم هستید. زیرا همواره اطمینان دارید در هر زمان که با مشکل یا چالشی جدید مواجه شوید، می توانید از آن مشاور کمک لازم را دریافت کنید. حال اگر به هر دلیل امکان حضوری او در محل کار میسر نبود می توانید به گزینه ی مشاوره تلفنی کسب و کار دلگرم باشید.

یکی از مواردی است که نمی توان اهمیت آن را انکار کرد، یافتن مکانی مناسب برای شروع یک کسب و کار است. پس ارائه ی مشاوره در خصوص مکان فیزیکی و فضای محیط کار یکی از مسائل مهمی است که مشاوران کسب و کار می توانند در راه اندازی یک کار به صاحبان مشاغل کمک کنند. به عنوان مثال اگر قصد راه اندازی یک دفتر کاری را دارید، بهتر است از یکی مشاور کسب و کار کمک بگیرید.

مزایا و خدمات مشاوره کسب و کار

 

دریافت مشاوره تلفنی کسب و کار به اندازه ی مشاوره حضوری برای شما مفید خواهد بود. این مشاوره به شما کمک می کند که با قوانین مربوط به کار خود آشنا شوید؛ دررسیدن به اهداف خود راه درست و مناسب را بپیمایید؛ و از سر نا آگاهی دچار اشتباهی نشوید که مشکلات قانونی در پی داشته باشد.

مشاوران کسب و کار، در زمینه ی حقوقی می توانند شما را با نحوه ی پرداخت مالیات و عوارض دولتی آشنا کنند. و به شما راهنمایی و مشاوره های لازم را در این زمینه ارائه دهند.

یکی دیگر از خدمات مشاوره تلفنی کسب و کار، راهنمایی در زمینه ی استخدام است. مشاوران کسب و کار می توانند در استخدام نیروی متعهد و با تجربه به شما راهنمایی لازم را ارائه کرده و در این زمینه به شما مشاوره دهند. به عنوان مثال یکی از مسائل مهمی که در استخدام نیروی کار در کسب و کار خود باید به آن توجه داشت: بستن  یک قرارداد درست و حساب شده با کارمندان است.

مشاوره تلفنی کسب و کار

فواید استفاده از مهارت مشاوران

 

وجود یک مشاور کسب و کار- چه حضوری و چه تلفنی- می تواند در زمان تنظیم قرارداد و اجرای آن کمک های اصولی و مهمی را به شما ارائه دهد. به این ترتیب کسب و کار شما در آینده، قطعا با چالش های کمتری مواجه می شود.

گاه تصوری غلط در خصوص استفاده از مشاوره تلفنی کسب و کار وجود دارد؛ و آن اینکه هزینه ی استخدام یک مشاور کسب و کار، ممکن است بیشتر از کارمندان معمولی باشد. به خصوص در مورد مشاوره تلفنی که از راه دور انجام می شود و گاهی برخی افراد آن را به رسمیت نمی شناسند.

اما باید این نکته را در نظر بگیرید که یک مشاور دارای مهارت و تجربه ای است که کمک زیادی به سودآوری و پیشرفت کسب و کار شما خواهد کرد. دلیل دیگری که می توان ذکر کرد این است که گاه مشکلات موجود در یک کسب و کار، تنها توسط کارشناسان و افراد ماهر در این حوزه، قابل شناسایی است. پس برای پیشگیری از بروز این دست مشکلات، استخدام یک مشاور کسب و کار ضروری است.

دریافت مشاوره و کسب اطلاعات از افراد باتجربه  همواره می تواند مفید باشد و از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری کند. مشاوره تلفنی به شما کمک می کند در هر مکانی که ترجیح می دهید از این خدمات استفاده کنید؛ و به این ترتیب از خطراتی که برای موفقیت شما تهدیدی محسوب می شود پیشگیری کنید.

مشاوره کسب و کار در چه مواردی می تواند به شما کمک کند؟

[dt_vc_list dividers=”false”]
 • آشنایی با قوانین و مقررات در حوزه ی مشاغل مختلف
 • ارائه ی راهنمایی درباره ی فضای کلی کسب و کار کشور.
 • تشریح استفاده ی درست از شیوه های بازاریابی.
 • یافتن مکان های مناسب برای تبلیغات و تشریح میزان اهمیت تبلیغات برای کسب و کار.
 • ارائه ی برنامه های مفید به منظور پیشگیری از هزینه های اولیه ی بالا.
 • ارائه ی راهنمایی و شیوه های افزایش درآمد.
 • ارائه ی راهنمایی و مشاوره در خصوص کاربرد صحیح شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ.
 • ارائه ی طرح‌های اقتصادی زودبازده و سودآور به مشتری ها و کمک به آنها در راه‌اندازی این طرح ها.
[/dt_vc_list]
[dt_vc_list dividers=”false”]
 • شناسایی و معرفی بهترین و سودآورترین ایده ها و فرصت‌های اقتصادی.
 • توصیه هایی برای فعالیت و یا سرمایه‌گذاری در زمینه های مورد نظر مشتری.
 • ارائه ی راهنمایی در این زمینه که چگونه و با استفاده از چه شیوه هایی می توانید بر رقبای خود پیروز شوید.
 • توصیه هایی برای انتخاب استراتژی هایی که بتواند سهم بازار را به نفع کسب و کار شما افزایش دهد.
 • ارائه ی شیوه هایی که بتواند در مشتری های شما وفاداری ایجاد کند.
 • آموزش نحوه ی افزایش اعتبار برند.
 • تشریح درست و کامل ضررهای احتمالی و شناسایی هزینه‌های غیرضروری یک کسب‌ و کار.
[/dt_vc_list]
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا