بهترین مشاور بازاریابی دنیا

بهترین مشاور بازاریابی دنیا – عنوانی که به نظر شخصی بنده هیچ متخصص و کارشناسی نمی تواند به خود اختصاص دهد. سوال این است:

 

بهترین مشاور بازاریابی دنیا در چه حوزه یا صنعتی؟ در کدام بازار؟

بازاریابی یعنی شناخت محصول Product Knowledge و شناخت بازار و مخاطب هدف در کنار رضایت مشتریان. رضایت مشتری Customer Satisfaction که می تواند از طریق نرم افزار ارتباط با مشتری CRM و نرم افزار های دیگر ثبت و بررسی شود منجر به وفاداری مشتریان Customer Loyalty به شرکت می شود. مشتریان وفادار Customer Retention برای شرکت باقی می مانند. و از طرفی رضایت مشتری باعث تبلیق دهان به دهان Word of Mouth و جذب مشتریان بیشتر Customer Attraction می شود. مشتریان شرکت می توانند عضو باشگاه مشتریان Customer Club شوند و با استفاد از تخفیفات ویژه و شرایط خاص تبدیل به مشتریان وفادارتر شوند.

بهترین مشاور بازاریابی دنیا، عنوانی نیست که فردی به راحتی بتواند مدعی آن باشد. شناخت بازار هدف، شناخت محصول، تسلط علمی و تجربی به بازاریابی در آن صنعت، و سوابق کاری عوامل مهمی هستند که تعیین کننده یک مشاور بازاریابی خوب برای یک شرکت است که همان مشاور ممکن است برای شرکت دیگر مناسب نباشد.

آیا تمام مشاوران می توانند به تمامی محصولات و یا خدمات آشنایی پیدا کنند؟ آیا بدون شناخت محصول و یا خدمت یک می توان راهکاری برای بازاریابی آن پیدا کرد و برنامه ریزی انجام داد؟ آیا در یک مشاور Marketing Consultant می تواند در یک مدت کوتاه می توان به اندازه یک متخصص آن حوزه به آن محصول یا خدمت، بازار هدف و آن صنعت آشنایی پیدا کند تا بعد بتواند برای بازاریابی آن برنامه جامع بازاریابی (مارکتینگ) تدوین Marketing Plan کند؟

 

تجربه و سوابق کاری یا تحصیلات مرتبط؟

برای یک مشاور بازاریابی که می خواهد در حوزه خود بهترین باشد. هر دو عامل مهم است. یک سری موارد تخصصی در حوزه بازاریابی است که دانش آموختگان مدیریت در سطح کارشناسی ارشد (مانند بنده) و یا دکتری می خوانند. مانند کتاب های مدیریت بازاریابی Marketing Management و بازاریابی بین الملل International Marketing و بازاریابی جهانی Global Marketing که بنده خواندم. اعتماد به نفس، علم و دانش، تجربه و سوابق کاری، تحصیلات دانشگاهی همگی موثر هستند در اینکه شما بهترین باشید.

ولیکن بازاریابی در چه صنعتی، در کدام بازار،  از کدام کانال، کدام محصول – نقش تعیین کننده ای دارد. در انتخاب مشاور بازاریابی دقت کنید که ترجیحا در حوزه کاری و صنعت فعالیت کسب و کار شما تجربه کافی داشته باشد. ترجیحا محصول و خدمت شما را بشناسد و با آن بیگانه نباشد هر جند که تکمیل شدن شناخت خدمات و محصولات و بازار شما – در سراسر دنیا برای مشاوران فروش بعد از توافق، اندکی زمان بر خواهد بود. حتی اگر از قبل آشنا به آن صنعت باشد هر کسب و کاری شرایط خود را دارد.

 

The Best Marketing Consultant in the World AKAM ATA Iran بهترین مشاور بازاریابی دنیا ایران

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی در حوزه مشاوره مدیریت فعالیت دارد. فروش و بازاریابی یکی از خدمات  شرکت می باشد. لطفا در صورت نیاز به استخدام و همکاری پروژه ای و یا ساعتی با یک مشاور و تمایل به استفاده از خدمات شرکت مقاله های زیر را مطالعه بفرمایید.

 

مشاور بازاریابی (مارکتینگ)

مشاور فروش

مشاور در تهران – کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

 

The Best Marketing Consultant in the World AKAM ATA Iran بهترین مشاور بازاریابی در دنیا ایران

نویسنده مقاله

دکتر یاشا سازمند
مشاور بازاریابی – مشاور عالی فروش و بازاریابی
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی – بازاریابی بین الملل
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره بازاریابی، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

بهترین مشاور بازاریابی دنیا کیست؟

تشخیص بهترین مشاور بازاریابی در سطح جهانی یک مسأله بسیار پیچیده است، زیرا این امر بستگی به معیارها، صنعت، نوع کسب و کار، و حتی موقعیت زمانی دارد. اما، برخی از افراد و شرکت‌ها که به عنوان برترین مشاوران بازاریابی در جهان شناخته می‌شوند عبارتند از:

سِت گادین: سِت گادین یکی از معروف‌ترین مشاوران بازاریابی و شرکت‌های مشاوره در دنیا است. این شرکت در زمینه استراتژی بازاریابی، برندینگ، تحقیقات بازار و تحلیل داده‌ها فعالیت می‌کند.
آرثر داود: آرثر داود یکی دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه مشاوره بازاریابی است که به عنوان یکی از بهترین مشاوران بازاریابی در جهان شناخته می‌شود. این شرکت به تحقیقات بازار، برندینگ و استراتژی بازاریابی متمرکز است.
بی‌بی‌دو: بی‌بی‌دو نیز یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره بازاریابی و تحقیقات بازار در دنیاست. این شرکت در زمینه‌های مختلفی از جمله تحلیل بازار، استراتژی بازاریابی و تحقیقات مشتری فعالیت دارد.
به هر حال، تعیین کسب‌وکار یا فرد به عنوان بهترین مشاور بازاریابی در جهان به موارد مختلفی نیاز دارد و باید با توجه به شرایط و نیازهای خاص هر کسب‌وکار، یک مشاور بازاریابی انتخاب شود.

5/5 - (1 امتیاز)