بازرگانی چیست؟

بازرگانی یعنی فرآیند مبادله کالا که می تواند بازرگانی خارجی یا بازرگانی داخلی باشد. شرکت آکام آتا با اخذ مجوز صادرات و واردات از سازمان منطقه آزاد میتواند به عنوان یک شرکت بازرگانی خارجی فعالیت نماید. بازرگانی به طور کلی شامل تمامی فعالیت های می باشد که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم مبادله ها را در برمی گیرد. بازرگانی در حقیقت شاخه ای از تجارت می باشد. بازرگانی شامل فرآیند توزیع محصولات از تولید کنندگان به مشتریان می باشد. به عبارت دیگر، بازرگانی به مبادله کالاها و خدمات به ویژه در مقیاس بزرگ گفته می شود. تمامی مبادله های تجاری از جمله خرید یک ژاکت جدید، فروش یک ماشین جدید، فروش چای و غیره نوعی فرآیند بازرگانی هستند.

بازرگانی در یک کلام به مجموعه ای از کنش­های مربوط به داد و ستد کالا و خدمات اعم از تولید و تامین مواد خام یا نیمه آماده و فرآوری شده یا محصولات تولیدی و یا انواع خدمات تا زمانی که به دست مشتری برسد گفته می شود. در این میان تنها خرید و فروش کالا یا خدمات مطرح نیست. هر چه دامنه­ ساز و کار های مرتبط با داد و ستدها گسترده تر شد، مفاهیم دانشگاهی، کسب و کارهای مرتبط، راه­ها، ساز و کارهای ارتباطی و اعتباری، ابزارها و راه کارهای انتقال پول، کالا، تعهدات حقوقی افراد و دولت ها به یکدیگر، همچنین خدمات پس از فروش در یک گستره­ی جهانی به عنوان فعالیت های بازرگانی به حساب آمدند. بازرگانی و تجارت کالاهای مجاز از جمله فعالیت های شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی است.

 

بازرگانی آکام آتا شرکت

به دنیای بازرگانی خوش آمدید!

با توجه به فراگیر شدن موضوع بازرگانی حتما میدانید که بازرگانی فقط به خرید و فروش محدود نمی شود و به کلیه اقدامات مرتبط به خرید یا فروش اعم از تامین مواد، عوامل تولید و سایر خدمات مربوط به آن برای به انجام فعالیت های تولیدی یا خدماتی و رساندن کالاهای تهیه شده به دست مصرف کنندگان اطلاق می گردد. بیشتر اعضای شرکت آکام آتا از دانش آموختگان کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و بازاریابی می باشند. سوابق کاری در حوزه مدیریت – بازاریابی و بازرگانی به عنوان یک ارزش برای این شرکت فعال در حوزه بازرگانی می باشد.

 

آیا فعالیت های تجاری داخلی یک کشور نیز بازرگانی به شمارمی آیند؟

هر چند هر وقت نام بازرگانی را می شنویم به یاد صادرات و واردات می افتیم اما حقیقت این است که کلیه امور به خرید و فروش کالا و خدمات داخلی و خارجی در زیرمجموعه بازرگانی به شمار می آیند. شرکت آکام آتا با نام کامل آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص) مجوز صادرات و واردات دارد بنابر این بجز فعالیت های بازرگانی داخلی می تواند به بازرگانی بین الملل نیز بپردازد.

 

دامنه بازرگانی در دنیای تجارت

در دنیای امروز حتی کارگزاران بورس که در زمینه خرید و فروش سهام شرکت ها فعالیت دارند نیز در زمره بازرگانی به حساب می آیند. به جرات می توان گفت هر گونه محصول همچون مواد غذایی، پوشاک، قطعات یدکی، نفت، گاز و تولیدات پتروشیمی، جواهرات، سهام، ارز و… در بازار بین المللی قابل دستیافت است. خدمات نیز به عنوان رکن مهمی در بازرگانی، نقش درآمدزایی دارند؛ همچون جهانگردی، اموربانکی، مشاوره و حمل و نقل. محصول یا خدمتی که از طرف یک شرکت یا یک کشور به بازار جهانی فروخته می شود، صادرات نامیده می شود. محصولی که از بازارجهانی خریداری می شود، واردات نام دارد. جالب است که بدانیم همه ی خرید و فروش منجر صادرات و واردات شرکت های بازرگانی و تاجران یک کشور، هر چه باشد با هدایت اتاق های بازرگانی و نظارت وزارت خانه مربوطه در تراز تجاری آن کشور محاسبه می شود. شرکت آکام آتا در حوزه بازرگانی می کوشد تا با ایجاد اشتغال مولد و سالم و ارایه خدمات مشاوره و همکاری با سایر شرکت های بازرگانی نقش مفیدی و موثر در حوزه تجارت داخلی و بین الملل ایفا نماید.

 

اهمیت بازرگانی

اهمیت بازرگانی امکان یک انتخاب است و قلمرو این انتخاب به لطف فعالیت های بازرگانی مرزها را در می نوردد. امروز در هر جای جهان می توان از هر و به هر جای دیگر هر کالا و خدمتی را چه با هدف استفاده شخصی و چه در مقدار کلان برای وارد کردن به بازار خرید یا فروخت . البته مسلما باید آنها کالاهای مجاز بازرگانی باشند و بعد از کسب مجوز های لازم اقدام به این کار صورت گیرد. باید همه ی محدودیت ها یا تسهیلات آن نیز برپایه ی قوانین و تفاهم کشورها، به صرفه بودن معامله کالا و خدمت برای خریدار یا فروشنده هستند. در نتیجه ی بازرگانی بین المللی، بازار ها امکان رقابت بیشتر یافته اند و توانایی و تخصص، در اختیار داشتن تیم های خبره تبلیغات و بازاریابی و ارایه خدمات متنوع و قیمت گذاری های رقابتی نظر خریداران را جلب می کند.

از سوی دیگر بازرگانی نه تنها امکان تامین مواد اولیه یا ماشین آلات مورد نیاز یک کشور را ایجاد می کند که از طریق فروش مواد اولیه، کالا ها و خدمات مورد نیاز دیگران در دیگر کشور ها امکان رفاه اجتماعی، ایجاد شغل و توسعه اجتماعی را برای کشورهای صادرکننده فراهم می سازد. یکی از فعالیت های شرکت آکام آتا بازرگانی است.

شرکت آکام آتا بازرگانی

شاخه های بازرگانی

تجارت

یکی از مهمترین شاخه های بازرگانی تجارت می باشد. تجارت در حقیقت یک کانال می باشد که از طریق آن تولید کنندگان محصولات خود را به مشتریان خود ارائه می دهند. تجارت فرآیند ارائه محصولات به مشتریان نهایی می باشد. این فرآیند شامل خرید و فروش کالاها می باشد. شرکت آکام آتا که یک شرکت بازرگانی است در حوزه تجارت داخلی و بین الملل فعالیت دارد.

حمل و نقل

در واقع حمل و نقل به معنای واسطه بین کارخانه و منزل مشتری می باشد. این امر کالاها را به مشتریان به راحتی ارائه می دهد. معمولا واحدهای تولیدی از شهر دور هستند، بنابراین حمل و نقل به ارائه محصولات در بازار شهر کمک قابل توجهی می کند.

توزیع

تولید کنندگان نمی توانند محصولات خود را به طور مستقیم به میلیون ها مشتری، خرده فروشان، عمده فروشان و واسطه ها بفروشند. تولید کنندگان محصولات خود را به عمده فروشان می فروشند و سپس عمده فروشان محصولات مورد نظر را به خرده فروشان فروخته و در نهایت خرده فروشان محصولات را به دست مشتریان می رسانند. به این فرآیند توزیع محصولات گفته می شود.

بیمه

به فرآیند تضمین کالاها از جنبه های مختلف همچون آتش سوزی، دزی، آسیب کالاها و غیره بیمه گفته می شود. این امر تمام کالاهای تجاری را تضمین می کند. دزدی و آتش سوزی در تجارت هستند و همین موضوعات در تاجران اضطراب ایجاد می کند.

ارتباطات

خریدار و فروشنده از طریق کانال های ارتباطی مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. تولید کننده اطلاعات مهم و ضروری را در رابطه با کالاهای جدید خود به خریدار ارائه می دهد و سپس خریدار سفارشات برای تهیه کالاها را ارسال می کند.

انبارداری کردن

تولید کننده محصولات خود را با حجم بسیار زیاد به عمده فروش می فروشد؛ بنابراین عمده فروشان برای ذخیره کالاها به مکان های بزرگ نیاز دارند.

بانکداری

معمولا، تولید یک کالا و ارائه آن در بازار یک مدت زمان معینی طول می کشد، در طول این دوره زمانی شرکت به حمایت مالی نیاز دارد، در این مواقع بانک های بازرگانی به تولید کنندگان کمک کرده و از آن ها حمایت های مالی می کند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

[contact-form-7 id=”2417″]

هزینه های مشاوره

  • یک ساعت مشاوره تلفنی ۲۵۰٫۰۰۰ تومان

  • نیم ساعت مشاوره تلفنی ۱۵۰٫۰۰۰ تومان
Rate our post