بهترین مشاور فروش دنیا

بهترین مشاور فروش دنیا – عنوانی که به نظر شخصی بنده هیچ متخصص و کارشناسی نمی تواند به خود اختصاص دهد. سوال این است:

بهترین مشاور فروش دنیا در چه حوزه یا صنعتی؟ در کدام بازار؟

فروش یعنی شناخت محصول Product Knowledge. در اولین گام اگر می خواهید یک فروشنده خوب باشید اولین قدم دانش و شناخت شما از محصول یا خدمتی است که می خواهید بفروشید.

آیا تمام مشاوران می توانند به تمامی محصولات و یا خدمات آشنایی پیدا کنند؟ آیا بدون شناخت محصول و یا خدمت یک می توان راهکاری برای فروش آن پیدا کرد و برنامه ریزی انجام داد؟ آیا در یک مشاور Sales Consultant می تواند در یک مدت کوتاه می توان به اندازه یک متخصص آن حوزه به آن محصول یا خدمت آشنایی پیدا کند تا بعد بتواند برای فروش آن برنامه جامع قروش تدوین Sales Plan کند؟

 

تجربه و سوابق کاری یا تحصیلات مرتبط؟

برای یک مشاور فروش که می خواهد در حوزه خود بهترین باشد. هر دو عامل مهم است. یک سری موارد تخصصی در حوزه فروش است که دانش آموختگان مدیریت در سطح کارشناسی ارشد (مانند بنده) و یا دکتری می خوانند. مانند کتاب مدیریت فروش Sales Management که بنده خواندم. بله فروش – فروش است. اعتماد به نفس، علم و دانش فروش، تجربه و سوابق کاری فروش، تحصیلات دانشگاهی همگی موثر هستند در اینکه شما بهترین باشید.

ولیکن فروش در چه صنعتی، فروش در کدام بازار،  فروش از کام کانال، کدام محصول – نقش تعیین کننده ای دارد. در انتخاب مشاور فروش دقت کنید که ترجیحا در حوزه کاری و صنعت فعالیت کسب و کار شما تجربه کافی داشته باشد. ترجیحا محصول و خدمت شما را بشناسد و با آن بیگانه نباشد هر جند که تکمیل شدن شناخت خدمات و محصولات و بازار شما در سراسر دنیا برای مشاوران فروش بعد از توافق اندکی زمان بر خواهد بود. حتی اگر از قبل آشنا به آن صنعت باشد هر کسب و کاری شرایط خود را دارد.

 

The Best Sales Consultant in the World AKAM ATAبهترین مشاور فروش دنیا

 

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی در حوزه مشاوره مدیریت فعالیت دارد. فروش و بازاریابی یکی از خدمات  شرکت می باشد. لطفا در صورت نیاز به استخدام و همکاری پروژه ای و یا ساعتی با یک مشاور و تمایل به استفاده از خدمات شرکت مقاله های زیر را مطالعه بفرمایید.

 

مشاور بازاریابی (مارکتینگ)

مشاور فروش

مشاور در تهران – کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

 

The Best Sales Consultant in the World بهترین مشاور فروش دنیا ایران

نویسنده مقاله

 • دکتر یاشا سازمند
 • دکترای مدیریت کسب و کار
 • کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی – بازاریابی بین الملل
 • مشاور بازاریابی – مشاور عالی فروش و بازاریابی
 • مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره فروش، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

بهترین مشاور فروش جهان

اصطلاح “بهترین مشاور فروش دنیا” یا بهترین مشاور فروش جهان یک ادعا بسیار بزرگ است که ممکن است بر اساس نظرات شخصی و معیارهای مختلف، برای هر کسی متفاوت باشد. اما، برخی از ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که یک مشاور فروش برتر ممکن است داشته باشد عبارتند از:

 • اصلاح مهارت‌های فردی: یک مشاور فروش برتر باید توانایی بالایی در برقراری ارتباطات موثر با مشتریان داشته باشد و بتواند نیازها و مشکلات آن‌ها را به دقت شناسایی کرده و راه‌حل‌های مناسبی ارائه دهد.
 • توانایی گوش دادن فعال: مشاور فروش برتر باید به موضوعاتی که مشتریان مطرح می‌کنند، با دقت گوش کند و بتواند پرسش‌های مناسبی برای درک بهتر نیازها و مسائلشان مطرح کند.
 • مهارت در مدیریت زمان: این افراد باید توانایی مدیریت زمان خود و زمان مشتریان را داشته باشند تا بتوانند فرصت‌های فروش را بهینه‌سازی کنند.
  تسلط بر محصول یا خدمات: یک مشاور فروش برتر باید به خوبی محصول یا خدماتی که در حال فروش آن هستند، آشنا باشند و بتوانند به مشتریان اطلاعات کافی و معتبر را ارائه دهند.
 • توانایی در حل مسائل و مدیریت سختی‌ها: این افراد باید توانایی حل مسائل و مواجهه با چالش‌های مختلف را داشته باشند و بتوانند به صورت خلاقانه و با استفاده از مهارت‌های تفکر تحلیلی و استدلال، مشکلات را حل کنند.

در نهایت، بهترین مشاور فروش دنیا کسی است که توانایی بالایی در ترکیب تمامی این ویژگی‌ها و مهارت‌ها را داشته باشد و بتواند به بهترین نحو ممکن خدمات و محصولات را به مشتریان عرضه کند.

5/5 - (1 امتیاز)