زبان تجاری

 

زبان تجاری در واقع زبانی است که شما در تجارت بین الملل از آن استفاده می کنید. این زبان ممکن است زبان مادری خودتان باشد یا یک زبان خارجی دیگر. به عقیده بسیاری از کارشناسان زبان انگلیسی – زبان تجاری محسوب می شود ولیکن گاهی شما برای امور تجاری خود نیاز دارید زبان دیگری مانند زبان عربی، روسی، چینی و یا سایر زبان ها را بلد باشید. البته یک مدیر می تواند از یک مترجم همراه نیز استفاده کند زیرا مسلما یادگیری همه زبان ها ممکن است مقدور نباشد.

بنابر مقاله هاروارد بیزینس ریویو Harvard Business Review (HBR) – Ideas and Advice for Leaders که یک مجله عمومی حوزه علم مدیریت است و متعلق به دانشگاه هاروارد.  “زبان انگلیسی زبان جهانی تجارت است.” هر روز بر تعداد شرکت های چند ملیتی (متشکل چند ملیت) که زبان انگلیسی را به عنوان زبان مشترک شرکتی خود معرفی می کنند اضافه می شود. برای مثال اگر یک شرکت چند ملیتی در آلمان یا فرانسه شعبه و دفتری دارد از کارمندان خود می خواهد که به زبان مشترک انگلیسی به عنوان زبان تجاری با هم صحبت کنند. دلیل این کار این است که درست است دفتر شعبه در فرانسه یا آلمان است ولیکن شاید مشتریان آنها از استرالیا یا نیوزلند و یا کشور دیگری باشند که زبان آلمانی یا فرانسه را بلد نباشند.

 

زبان تجاری چه زبانی است؟

زبان تجاری، زبانی است که از آن برای تجارت، بازاریابی و بازرگانی بین الملل استفاده می شود.

 

محبوب ترین زبان های تجاری چه زبان هایی هستند؟

مسلما این سوال پاسخ قطعی ندارد. و نظرات کارشناسان حوزه زبان های خارجی و کارشناسان حوزه مدیریت بین الملل و فعالان اقتصادی و بازرگانی جهانی در دنیا متفاوت است. هر زبانی یک جا به کار می آید. ولیکن به نظر شخصی بنده زبان های زیر بسیار پر کاربرد در تجارت بین الملل هستند.

۱- زبان چینی – مندرین Mandarin Chinese

۲- زبان تجاری روسی – روسیه Russian Language

۳- زبان عربی Arabic Language

۴- زبان اسپانیایی Spanish Language

۵- زبان تجاری آلمانی German Language

۶- زبان تجاری انگلیسی English Language

البته زبان هندی و زبان مالایی هم زبان مادری بسیاری از مردم جهان است. هندوستان، مالزی و اندونزی. درست است که بیشتر کسانی که هندی و مالایی صحبت می کنند زبان انگلیسی هم می دانند. برای مثال در کشور مالزی زبان انگلیسی زبان دوم و زبان مشترک چینی ها، هندی ها و مالایی ها است. ولیکن اگر این زبان ها را کمی بلد باشید حتی در حد چندین جمله – تجربه به من نشان داده که باعث صمیمیت بیشتر شما با همتای تجاری شما می شود. و می دانیم که در تجارت – اعتماد بسیار مهم است.

 

در صورت تمایل – مطالعه بیشتر در حوزه زبان انگلیسی تجاری یا تجارت می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

 

زبان انگلیسی تجاری

 

لطفا در صورت نیاز به خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار و همکاری پروژه ای و یا ساعتی با یک مشاور و تمایل به استفاده از خدمات شرکت با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

مشاور مدیریت در تهران – کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

 

 

Global Business Speaks English - Harvard Business Review زبان تجاری انگلیسی آکام آتا

 

 

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و کوالالامپور)
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره بازاریابی، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

[contact-form-7 id=”2417″]

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 

 

 

به این نوشته امتیاز دهید!