برنامه کسب و کار

نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی

نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی

این روزها مباحثی همچون کارآفرینی و کسب درآمد برای بسیاری از افراد اهمیت پیدا کرده است. در همین زمینه بسیاری از افراد به دنبال موضوعاتی همچون کارآفرینی در خانه، کسب درآمد از اینترنت، کار تولیدی پرسود و مواردی از این قبیل هستند. در اینجا به نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی می پردازیم. صرف داشتن ایده‌ های جذاب کسب‌ و کار، نمی‌ تواند راه به جایی ببرد. در این راه نیاز است تا شما از مشاوره جهت راه‌ اندازی کسب‌ و کار نیز بهره ببرید. خدماتی که یک مشاور کارآفرینی ارائه می‌ دهد می‌ تواند در برگیرنده موارد زیر باشد: بتواند در زمینه ارائه ایده‌ های کسب‌ و کار و فرصت‌ های بازار در جهت کسب درآمد به شما کم کند. به عنوان مثال، اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید، یک مشاور خوب باید بتواند به شما ایده‌ های کسب‌ و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت ارائه دهد. به نوعی به شما بگوید که خلاء بازار در این حوزه در چه بخشی است. صرف معرفی ایده‌های کسب‌ و کار نمی‌ تواند برای شما راه‌ گشا باشد. بنابراین مشاوره جهت راه‌ اندازی کسب‌ و کار در خصوص نحوه درآمدزایی از آن ایده نیز به شما کمک کند. از طرفی شما نیاز دارید تا چم‌ و‌ خم کار را دانسته و با مشکلات پیش‌ رو آشنا باشید. ممکن است راه‌ اندازی یک کسب‌ و کار اینترنتی بسیار پرسود باشد. اما آیا انجام این کار برای هر فردی میسر است؟ بنابراین این وظیفه مشاور کسب‌ و کار است که به شما بگوید چه چالش‌ هایی برای راه‌ اندازی کسب‌ و کار جدید وجود دارد و آیا شما پتانسل ورود به این حوزه را دارید یا خیر؟ مهم‌ترین بخش راه‌ اندازی کسب‌ و کار تامین سرمایه یا جذب سرمایه لازم برای شروع فعالیت است. ممکن است شما برای شروع کار سرمایه لازم را در اختیار داشته باشید. اما در صورت عدم سرمایه، می‌ توانید روش‌ های تامین مالی و جذب سرمایه را از مشاور بپرسید. در واقع یک مشاور خوب باید در خصوص مشاوره تامین مالی و سرمایه‌ گذاری نیز تا حدودی آشنایی داشته باشد.نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی

نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی

نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی نشان دهنده ی چیست؟ آماده کردن یک طرح کسب و کار آن نتیجه ی نهایی که به دنبال آن هستیم نیست، ما به دنبال تحقق طرح به عنوان هدف نهایی هستیم. با این وجود نوشتن طرح کسب و کار یک مرحله ی بسیار مهم در شروع کسب و کار است. در واقع یک طرح کسب و کار نشان می دهد که به منظور یک کسب و کار، بررسی های دقیق در ایجاد کسب و کار انجام شده است. به این ترتیب کارآفرین برای راه اندازی کسب و کار، وظیفه ی خود را انجام داده است. هدف از ارائه و تهیه ی یک طرح کسب و کار رسمی، شرح تمام جزییات و ویژگی های کسب و کار به همراه مزایا و فرصت های آن است. نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی به مدیر یا کارآفرین کمک می کند که جوانب و پیشرفت پروژه یا کسب و کارش را مشخص کند و با تمرکز بر کار نکات مختلف مربوط به آن را بررسی کنند. طرح کسب و کار یک چهارچوب منطقی ایجاد می کند تا در آن صاحبان کسب و کار بتوانند برای توسعه ی کار به تدابیر لازم دست یابند و چشم انداز آن حرفه را در چند سال آینده مشخص نمایند.این طرح  به عنوان منبعی برای مذاکره با سرمایه گذاران احتمالی، دفاتر نمایندگی، بانک ها، و دیگران به کار می رود.

ساختار عمومی طرح کسب و کار

یک طرح کسب و کار معیاری را برای سنجش وضعیت واقعی کسب و کار در برابرآنچه که باید باشد، ارائه می دهد. کسب و کارها با هم تفاوت های اساسی دارند، و هیچ دو شغلی مانند هم نیستند؛ در نتیجه طرح های کسب و کار نیز با هم تفاوت دارند. طرح کسب و کار باید دیدی واقع بینانه از پیش بینی ها و اهداف بلند مدت یک کسب و کار داشته باشد. در نمونه فرم تکمیل شده طرح کسب و کار درس کارآفرینی این دید واقع بینانه، چهارچوبی را به وجود می آورد که طرح با انجام فعالیت های آن در نهایت به موفقیت می رسد. برای مدیران و یا کارآفرینانی که به دنبال جذب سرمایه گذار هستند، آماده کردن یک طرح جامع کسب و کار بسیار مهم است. زیرا بدون داشتن یک طرح جامع نمی توانند به خوبی سرمایه گذاران را قانع نمایند. وجود یک طرح کسب و کار کمک خواهد کرد تا راهنمای اجرایی برای سرمایه گذاری ارائه شود. اغلب انتظار می رود یک طرح کسب و کار، حاوی اطلاعاتی در خصوص شرکت، محصول و خدمات بازار، تیم مدیریت، استراتژی کسب و کار، جزئیات اجرایی و تجزیه و تحلیل های مالی باشد. یکی از مهمترین نکات در طرح کسب و کار ارائه ی شفاف و صادقانه ی اطلاعات است. به صورت مشخص نمی توان گفت که یک طرح کسب و کار شامل چه بخش هایی باید باشد زیرا این طرح با توجه به نوع کسب و کار تفاوت پیدا می کند و هدف از تهیه ی طرح در قسمت های آن نیز تاثیر گذار است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا