استخدامبازاریابی و فروش

استخدام مدیر فروش در گیلان: نکاتی درباره ی شرایط

مدیر فروش

شرایط استخدام مدیر فروش در گیلان

یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کاری مربوط به بخش مدیریت فروش می باشد. این بخش در واقع رابط میان هسته کسب و کار با مشتری می باشد. از این رو می توان گفت فردی می تواند عنوان مدیر فروش را داشته باشد که در وهله اول بسیار اجتماعی و برونگرا باشد.زیرا استخدام مدیر فروش در گیلان یا در هر استان دیگری منوط به توانایی جذب مشتری و نگهداری آن می باشد.چند نکته در استخدام فروش در گیلان

شاید تصور می کنید که یک مدیر فروش ارتباط مستقیم با مشتری ندارد؛ و عموما فروشنده ها و کسانی که در زیر مجموعه این مدیر قرار دارند این مسئولیت را برعهده دارند. اولا: در مسئله ارتباط با مشتری مواقع بسیاری پیش می آید که مشتری با فروشنده یا ویزیتور دچار مشکل می شوند. در این جا شما به عنوان یک مدیر فروش باید بتوانید رابطه ی منطقی و درستی میان این دو برقرار کنید. به نحوی که مشتری راضی باشد و البته کارمند شما نیز از شما دلزده نشود. دوما: زمانی که خود شما به عنوان مدیر فروش توانایی برقراری ارتباط درست با افراد مجموعه را نداشته باشید. در واقع نمی توانید انتظار داشته باشید که مجموعه زیر نظر شما ارتباط موثری با مشتری داشته باشد.

استخدام مدیر فروشپس فارغ از مسائل مدیریتی آن چه در استخدام مدیر فروش بسیار اهمیت دارد توانایی برقراری ارتباط موثر است. از این رو در استخدام مدیر فروش در گیلان سعی ما این است از افراد بومی یا کسانی که به مناطق گیلان آشنایی دارند و مردم آنجا را می شناسند استفاده کنیم. اما این تمام داستان مدیریت فروش نیست. یک مدیر فروش باید بداند که در چه نوع صنعتی مشغول به کار است؛ تا به نوعی بتواند زیر و بم آن صنعت را به خوبی درک کند. وقتی قرار است کسب و کار در باب  کفش و کتانی باشد، بهتر است فرد مورد نظر با این صنعت به نوعی آشنایی نسبی داشته باشد. در ادامه به دیگر موارد لازم به عنوان شرایط استخدام مدیر فروش در گیلان اشاره خواهیم کرد.

مدیریت شرط اصلی استخدام مدیر فروش در گیلان

مدیریت

در استخدام مدیر فروش در گیلان به مدرک تحصیلی مرتبط با رشته های مدیریت اهمیت بیشتری داده می شود. چرا که این شغل نیاز به توانایی مدیریت مجموعه مهم کسب و کار دارد. در نتیجه انواع رشته های مدیریتی به خصوص مدیریت بازرگانی و تجاری کاملا برای استخدام مدیر فروش در گیلان مناسب است. از نام این عنوان شغلی نیز مشخص است که مدیریت رکن اصلی آن است.

توانایی رهبری

مورد مهم دیگر که در استخدام مدیر فروش در گیلان بسیار مورد توجه قرار می گیرد: این است که این فرد باید توانایی رهبری یک تیم را داشته باشد. در حقیقت یک مدیر فروش قرار است فرمانده جنگ کسب و کار در برابر رقبای بازار باشد. از این رو باید بتواند درست مانند یک رهبر و یک فرمانده تصمیم بگیرد و عمل کند.

توانایی رهبری

 

توانایی تحلیل

از طرفی دیگر بازار اقتصادی امروز نیاز به افرادی دارد که بتوانند زبان اقتصادی خوبی داشته باشند. یعنی توانایی تحلیل اعداد و ارقام و جداول و .. را داشته باشند. این توانایی ها باعث می شود مجموعه فروش و تولید بدانند که چه محصولی در چه زمان هایی مشتری های خوبی جذب می کنند. این گونه یک کسب  و کار کاملا هدفمند جلو می رود و می تواند سود آوری خوبی داشته باشد.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

 

زبان

تسلط به زبان انگلیسی و توانایی صحبت به زبان انگلیسی اولا می تواند شرکت را به صادرات امیدوار کند؛ و ثانیا باعث می شود خود مدیر فروش بتواند از متدهای روز دنیا در زمینه فروش بهره ببرد. از این رو زبان انگلیسی از آیتم هایی است که در استخدام مدیر فروش در گیلان به آن توجه می شود.

زبان انگلیسی

 

تجربه

داشتن تجربه موثر در زمینه مدیریت یا فروش می تواند به عنوان یک امتیاز بسیار موثر مورد بررسی قرار بگیرد. مسلما تجربه فاکتوری است که نمی توان به راحتی از آن گذشت. هر صاحب کسب و کاری دوست دارد مجرب ترین افراد را در اختیار داشته باشد.

کلام پایانی در استخدام مدیر فروش در گیلان

ما سعی داشتیم به شکل خودمانی و دوستانه شرایط کلی و عمومی استخدام مدیر فروش را بررسی کنیم. مسلما موقعیت شغلی و اجتماعی مدیریت فروش می تواند برای هر کسی جذاب باشد. از این رو اگر شرایط بالا را دارید یا فکر می کنید می توانید مجموعه کسب و کار ما را راضی کنید، ما منتظرتان هستیم. همه ما دوست داریم بهترین و مجرب ترین افراد را در کنار خودمان داشته باشیم. از این رو مسلما از پیدا کردن افرادی که این شرایط را دارند خوشحال می شویم. یادتان باشد هر شغلی که بخواهید انتخاب کنید بهتر است به آن علاقه داشته باشید. این علاقه است که می تواند ضمانت موفقیت شما را در آن شغل بدهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا