طراحی سایتکسب و کار

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

مزایای فروشگاه اینترنتی را بشناسید

 طراحی سایت فروشگاهی یکی از مسائلی است که در دنیای کسب و کار امروز نمی توان آن را نادیده گرفت. طی سال های اخیر همراه با توسعه ی استفاده از اینترنت، کسب و ‌کارهای آنلاین به وجود آمدند. فعالیت‌های تجاری شکل جدیدی به خود گرفتند و طراحی فروشگاه اینترنتی در بین کسب و کارهای مختلف رواج پیدا کرد. زیرا جستجو در فضای اینترنت اولین ابزار تحقیق و بررسی است که در اختیار بسیاری از مردم قرار دارد. آنها به راحتی می توانند برای تهیه ی محصولات یا خدمات مورد نظر خود در اینترنت به جستجو بپردازند.

بسیاری از ما این روزها قبل از خرید محصول مورد نیاز خود، ابتدا به بررسی انواع محصولات موجود و ارائه دهندگان آن در اینترنت می‌پردازیم. سپس با توجه به خواست و بودجه ی خود به انتخاب بهترین گزینه پرداخته و نسبت به خرید آن در یک فروشگاه اینترنتی، اقدام می‌کنیم. به همین دلیل است که طراحی سایت فروشگاهی گام بسیار مهمی در ادامه ی موفقیت آمیز یک کسب و کار محسوب می شود.

 طراحی سایت فروشگاهی

طراحی فروشگاه اینترنتی رشتبا طراحی سایت فروشگاهی می توان از مزایایی که بازار اینترنتی در اختیار صاحبان کسب‌و‌کار قرار می‌دهد بهره مند شد. استفاده ی بیشتر از موبایل و دسترسی همیشگی به آن باعث شده تا تمامی کسب و ‌کارها به دنبال تبدیل کردن کسب‌ وکار آفلاین خود به آنلاین باشند. با پیشرفت تکنولوژی رواج دستگاه ها و ابزار های ارتباطی جدید، کسب و کارهای جدیدی نیز به وجود آمده اند. در سال های اخیر با رواج شبکه های اجتماعی و تلفن های هوشمند بر تعداد کاربران اینترنت افزوده شده است.

این تحولات اینترنت را به بستری مناسب برای کسب و کارهای مختلف تبدیل کرده است. بسیاری از افراد توانسته اند با استفاده از اینترنت و طراحی سایت فروشگاهی برای خود منبع درآمد ایجاد نمایند. تعداد این فروشگاه های آنلاین  در این روزها به سرعت در حال افزایش می باشد. گرچه این فروشگاه ها مجازی هستند اما گاهی تعداد زیادی کارمند دارند . فروشگاه آنلاین لوازم خانگی، فروشگاه آنلاین لباس و کفش، فروشگاه آنلاین موبایل و ابزارهای الکترونیک از جمله ی این دسته فروشگاه های اینترنتی می باشند. این سایت های فروشگاهی توانسته اند کاربران بسیاری را به سمت خود جذب نمایند.

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

فروشگاه اینترنتی در برابر خرید سنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

در شهرهای بزرگ و پرجمعیت، مردم ساعت های زیادی از وقت خود را صرف حمل و نقل می کنند. در نتیجه  زمان زیادی را از دست می دهند. صرف نظر از زمان بالای تلف شده، ترافیک نیز معضلی است که در این شهرها باعث خستگی و ناراحتی های عصبی می شود. از این رو مردم ترجیح می دهند محصول مورد نیاز خود را از نزدیک ترین مکان های ممکن خریداری کنند. و درست به همین دلیل گاهی امکان دارد محصولات مورد نظر خود را با قیمتی بسیار بیشتر تهیه کنند.

با توجه به رونق کسب و کارهای اینترنتی بسیاری از مشاغل که پیش از این به صورت سنتی کار می کرده اند تمایل یافته اند تا  به طراحی سایت فروشگاهی اقدام نمایند. طراحی سایت فروشگاهی علاوه بر مزیت هایی که برای فروشندگان دارد می تواند مزیت های زیادی نیز برای مشتری ها در پی داشته باشد. ارائه ی محصولات از طریق اینترنت تاثیرات مثبت زیادی بر زندگی مردم داشته است. به طوری که امروزه بسیاری از مردم اولویت خود را بر خرید از فروشگاه های اینترنتی تعیین می کنند. البته باید گفت که خرید سنتی هنوز هم همچون قبل انجام می شود.

در این مقاله سعی داریم به مسائلی از قبیل مزایای خرید اینترنتی، خرید سنتی، چگونگی ارائه ی محصولات و خدمات به صورت آنلاین برای خریداران و فروشندگان بپردازیم.

جذب مشتری های بیشتر و حفظ مشتری های قدیمی

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

طراحی یک سایت فروشگاهی به دلیل دسترسی آسان و راحت به آن، باعث می شود تا مشتری های سابق خود را هر چه بیشتر حفظ کنید.  نگهداری هرچه بیشتر مشتری های وفادار و قدیمی مزیتی است که با داشتن یک فروشگاه اینترنتی حاصل می شود. زیرا یک فروشگاه اینترنتی از هر نقطه ی دنیا قابل دسترس همه ی مشتری ها خواهد بود‌. حال برای فروش بیشتر، باید بتوانید برای ارسال محصولات خریداری شده ی خود به جاهای مختلف راه مناسبی پیدا کنید. و برای ارسال به نقاط نزدیک به خود و حتی ساکنین دورتر از محل اقامت خود مثل شهرهای دیگر- و حتی خارج از کشور- برنامه ریزی کنید.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

به این ترتیب می توانید مشتری های بیشتری جذب کنید؛ زیرا مشتری های قدیمی شما حتی در صورتی که از محل سکونت قبلی خود نقل مکان کرده باشند، همچنان امکان خرید از فروشگاه شما را خواهند داشت. مشتری های جدیدی نیز از مناطق دورتر جذب می کنید. در نتیجه گستره ی خریداران محصولات خود را بزرگتر خواهید نمود.

طراحی سایت فروشگاهی و استفاده از مزیت عرضه بر مبنای تقاضا

 

در یک فروشگاه فیزیکی خریداران با مراجعه ی حضوری، توقع دارند تا بتوانند با مشاهده ی محصولات و بررسی آنها خرید مناسبی انجام دهند. گاهی نیز ممکن است خریدار محصولی را بخرد اما به هر دلیلی اعم از قیمت یا مقایسه با محصولات فروشگاه های دیگر از خرید آن منصرف شود. در هر صورت شما همواره باید موجودی مناسبی از محصولات قابل ارائه، متناسب با میزان تقاضای نامشخص خریداران داشته باشید.

اما با استفاده از مزایای طراحی سایت فروشگاهی و یک فروشگاه آنلاین می توانید تا حدودی خود را از برخی مشکلات رها کنید. کافی است برای هر محصول تصویر و کاتالوگ مناسبی ارائه دهید. کاربران با مراجعه به سایت فروشگاهی شما، تصاویر و اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر خود را مشاهده می‌کنند؛ سپس آن را با سایر محصولات مشابه در دیگر فروشگاه ها مقایسه می‌کنند. آن گاه در صورت تمایل، به خرید آن اقدام می‌کنند.

شما در یک فروشگاه آنلاین نیاز به تامین محصولات به تعداد زیاد نخواهید داشت. صرفا باید این نکته را در نظر بگیرید که امکان تامین محصول برای سفارش‌های ایجاد شده را داشته باشید. اگر این امکان را ندارید  این محصول خاص را از منوی محصولات خود حذف کنید. همچنین گزینه ی دیگر این است که اعلام کنید موجودی شما به اتمام  رسیده است. حتی چنانچه در آینده امکان تامین مجدد این محصول را دارید، می‌توانید این نکته را در توضیحات محصول وارد کنید. به این ترتیب احتمال مراجعه ی مجدد خریداران به وب ‌سایت فروشگاهی خود را افزایش می دهید.

پس با طراحی سایت فروشگاهی و استفاده از این مزیت، شما در بودجه ی اختصاص داده شده به تامین محصولات، صرفه جویی خواهید کرد. زیرا تنها بر اساس میزان تقاضای مشتری های خود نسبت به عرضه ی محصولات، اقدام خواهید نمود.

طراحی سایت فروشگاهی و صرفه جویی در هزینه ها

 

شاید در ابتدای کار خود هزینه ی زیادی برای طراحی یک سایت بهینه بپردازید؛ یا در طی فعالیت سایت فروشگاهی خود مجبور به پرداخت هزینه ی سالانه ی خرید هاست و دامین باشید. حتی ممکن است موضوع پرداخت مالیات همچنان برای شما ایجاد چالش کند. اما اگر طراحی مناسبی را در نظر گرفته باشید، قطعا به نیروی کار کمتری نیاز خواهید داشت. از طرف دیگر، به غیر از به روز رسانی سایت و طراحی‌های ویژه برای رویدادهای خاص، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های جانبی برای سایت ندارید.

در برنامه های ویژه ای که به طور سالیانه تدارک می بینید، تنها کافی است یک صفحه ی جدید به طراحی وب سایت اضافه کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به صرف هزینه برای تغییر دکور فروشگاه فیزیکی نخواهید داشت.

فروشگاه آنلاین: حذف هزینه‌های خرید و اجاره

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

ارائه ی خدمات از طریق یک فروشگاه فیزیکی، همواره با هزینه‌های خرید یک ملک یا اجاره ی آن، نگهداری، هزینه های خدماتی همچون آب و برق، تعمیرات، و مالیات همراه خواهد بود. فروشگاه شما هر چقدر کوچک باشد یا بزرگ تفاوتی ندارد؛ نیاز به صرف چنین هزینه‌هایی همواره وجود خواهد داشت. در ضمن باید توجه کنید هرچه فروشگاه شما بزرگتر باشد، علاوه بر افزایش هزینه‌های نگهداری و خدماتی، نیاز به کارمندان و نیروهای بیشتری نیز پیدا خواهید کرد.

علاوه بر این ممکن است برای مناسبت‌های گوناگون، بخواهید حراج‌های ویژه یا حراج های تغییر فصل ترتیب بدهید. در این صورت نیاز به تغییر چیدمان فروشگاه دارید و هزینه‌های دیگری نیز برای وسایل مورد نیاز و نیروی کار بوجود خواهند آمد. اما در صورت طراحی سایت فروشگاهی خود قسمت زیادی از هزینه‌های ذکر شده از میان برداشته می شود. با یک طراحی مناسب و کارآمد برای سایت فروشگاهی، می توانید هزینه های خرید یا اجاره را حذف کنید.

فروشگاه اینترنتی: همیشه باز و در دسترس

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت

 

همانطور که می‌دانید بر اساس قانون، مالکان فروشگاه‌های فیزیکی بسته به نوع فعالیت خود باید فروشگاه های خود را در ساعتی مقرر تعطیل کنند. حال اگر به عنوان مثال فروشگاه شما در یک مرکز خرید واقع شده باشد، ساعات کاری آن مرکز خرید نیز محدویت هایی برای ساعات کاری فروشگاه شما ایجاد خواهد کرد.

نکته اینجاست که یک هاست فروشگاهی اینترنتی، شامل این قوانین نمی شود. حتی زمانی که شما و کارمندانتان در حال استراحت هستید، فروشگاه شما باز است. این نیز از مزیت های داشتن یک سایت فروشگاهی است. نیمه شب، پس از انجام کارهای منزل و رسیدگی به بچه ها، پس از اتمام ساعت اداری، زمان استراحت بعد از ظهر، حتی هنگام صرف صبحانه همگی زمان های مناسبی برای مراجعه به یک فروشگاه آنلاین خواهند بود. با طراحی سایت فروشگاهی دیگر فروشگاه شما تعطیلی ندارد و در هر ساعتی پاسخگوی مشتری هاست.

با طراحی سایت فروشگاهی خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهید.

 

اینترنت این امکان را برای شما فراهم می کند تا به سؤالات مشتری های خود در اسرع وقت پاسخ دهید. برای فروش بیشتر یا تبلیغات ویدئوهایی را بر روی سایت خود قرار دهید. می توانید با گنجاندن بخشی با عنوان ارتباط با مشتری در سایت خود به مشکلات آنها رسیدگی کنید. تمام این کارها با استفاده از اینترنت و بدون اتلاف وقت انجام می گیرند. کافی است وقت بگذارید و فقط یک بار ویدئو یا لیستی از سؤالات رایج تهیه کنید؛ بعد تا سال‌ها می توانید مشتری های خود را برای دریافت پاسخ‌ به صفحه‌ ای با عنوان پاسخ به سوالات متدوال ارجاع دهید.

این کار تنها باعث صرفه جویی در زمان نمی شود؛ بلکه باعث می شود تا خدمات بهتری نیز به مشتری ها ارائه کنید. مشتری ها گاه به دنبال اطلاعات ویژه ای درباره ی محصول مورد نظر خود می‌گردند. آنها معمولا به دو دسته از اطلاعات برای رسیدن به مرحله ی خرید نیاز دارند: اطلاعاتی درباره ی محصول برای تصمیم‌گیری قبل از فرآیند خرید، و اطلاعاتی درباره ی حل مشکلی که در هنگام فرآیند خرید با آن مواجه می شوند.

شما می‌توانید با طراحی سایت فروشگاهی تمامی اطلاعاتی را که مشتریان به آن نیاز دارند در اختیارشان بگذارید. به این ترتیب آنها ازتماس‌های تلفنی برای حل مشکلات خود اجتناب کرده و فروش نیز افزایش پیدا می‌کند.

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت
[dt_vc_list dividers=”false”]

مزایای فروش محصولات به صورت آنلاین

طراحی فروشگاه اینترنتی رشت
با به وجود آمدن و رواج فروشگاه های آنلاین تغییرات بسیاری در شیوه ی خرید مردم روی داده است . در پایان یک بار دیگر به طور خلاصه مزایای فروش آنلاین محصولات را ذکر می کنیم:

  • صرفه جویی در وقت: کاربر می تواند تنها با چند کلیک خرید های خود را انجام دهد. همچنین کالای مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرد .در حالی که در خرید سنتی باید زمان زیادی بگذارد تا بتواند محصول مورد نیاز خود را خریداری کند.
  • صرفه جویی در هزینه: وقتی به صورت اینترنتی خرید می کنیم هزینه ی حمل و نقل برای رفتن به فروشگاه حذف می شود. همچنین معمولا محصولاتی که به صورت اینترنتی عرضه می شوند با تخفیف هایی همراه هستند. در نتیجه هزینه ی کمتری در بر خواهند داشت.
  • امکان مقایسه: در فروشگاه های آنلاین می توانید با آرامش محصولات مشابه را با یکدیگر مقایسه کنید. در صورتی که در خرید سنتی گاه امکان دارد فروشنده ها این اجازه را به شما ندهند. و یا برای مقایسه لازم باشد به چند فروشگاه مختلف سر بزنید.
  • تنوع محصولات: یکی دیگر از مزایایی که باعث شده خرید آنلاین برای مردم خوشایند باشد، تنوع محصولات است . معمولا در فروشگاه های اینترنتی از هر محصول ارائه شده چند نوع متفاوت وجود دارد. در نتیجه کاربر می تواند گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشد.
  • یافت راحت تر محصولات: گاه پیش می آید که در پی محصول ویژه ای در مغازه ها و فروشگاه های اطراف خود جستجو کنیم اما آن را نیابیم. در صورتی که می توان نام آن محصول را به سادگی در گوگل جستجو کنیم و به این ترتیب فروشگاه های آنلاین عرضه کننده ی آن محصول را پیدا کنیم
[/dt_vc_list]
طراحی فروشگاه اینترنتی رشت
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا