بازاریابی و فروش

مدرس و مشاور بازاریابی و فروش

انتخاب بهترین مدرس و مشاور بازاریابی و فروش

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی همه کارها رونق گرفته است. بسیاری از کسانی که دارای کسب‌وکار موفق هستند از استراتژی‌های فروش استفاده می‌کنند.این روزها بحث بازاریابی بسیار سر زبان‌ها است و نیاز به تجربه و دانش دارد تا به موفقیت برسید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مدرس و مشاور بازاریابی و فروش بحث کنیم. در سال های اخیر با شروع فعالیت کسب و کارهای کوچک و بزرگ در عرصه ی تولید، تجارت و خدمات در بازار ایران، این بازار تا حد زیادی به یک بازار رقابتی تبدیل شده است. امروزه می توان گفت که در عرصه ی تجارت  در زمینه های مختلف این عرصه هیچ کسب و کاری تنها و بدون رقیب نیست. در چنین فضای رقابتی، دریافت مشاوره ی تخصصی برای تمام کسب و کارها یک امر ضروری است. کمک گرفتن از یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش برای بسیاری از شرکت ها یا کسب و کارهایی که در این مورد نیاز به کمک دارند، می تواند بسیار راه گشا باشد. نقش مدیریت در تولید و اداره ی امور شناخته شده است. یک مشاور باید از تکنیک ‌ها و روش ‌های به روز و جدید مدیریتی‌ آگاهی داشته باشد تا به همراه تجربیات شخصی اش از آنها نیز در جهت ارائه ی مشاوره ای مناسب استفاده کند.  مدیران شرکت ها و صاحبان کسب و کارها برای کسب موفقیت نیاز به دانش، مهارت و تخصصی دارند که آنها را در برابر رقبا یاری کند. استفاده از خدمات یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش امری است که امروزه بسیار منطقی به نظر می رسد. اما هنوز در این زمینه شبهه هایی وجود دارد و برخی از صاحبان کسب و کارها برداشتی نادرست از حرفه ی مشاوره دارند.

مدرس و مشاور بازاریابی و فروش

بازاریابی

همانطور که گفتیم بازاریابی از مهم ترین موضوعات در بحث فروش است و اگر به آن توجه شود بیشتر راه را طی کرده‌اید. کسانی که در حوزه‌ی کسب‌وکاری خود به فکر گسترش و افزایش فروش هستند، باید ایده‌های جدید و روش‌های بازاریابی را بدانند. همه‌ی اینها فنون موفقیت در کسب‌ و کار است. گاهی نیاز است به صورت مستقیم بازاریابی انجام شود و گاهی هم بنا بر موقعیت بهتر است به صورت غیر مستقیم و رپورتاژ این‌کار صورت بگیرد. امروزه بازاریابی هم یک شغل در همه جای جهان محسوب می‌شود و منبع درآمد خوبی هم دارد. اما این که چطور یک بازاریاب موفق باشید و چگونه عمل کنید بحثی جدا است. بازاریابی موفق است که قبل از شروع کار آموزش ببیند و به اصطلاح فوت و فن ار را یاد بگیرد. پس نیاز به مدرس و مشاور بازاریابی و فروش است تا از ابتدایی ترین مسئله تا آخر را برای شما توضیح دهد و برای هر کدام یک شیوه‌ای آموزش دهد.

[dt_vc_list dividers=”false”]

چگونگی انتخاب بهترین مدرس و مشاور بازاریابی و فروش

 

اگر می‌خواهید این شغل را یاد بگیرید و در آن زمینه فعالیت کنید نیاز به یک مدرس باتجربه دارید. در ادامه نحوه‌ی انتخاب یک مشاور خوب را به شما می‌گوییم.

 • دارای مدرک دانشگاهی در مدیریت بازرگانی با گرایش‌های بازرگانی باشد.
 • دارای حداقل ۱۰ سال تجربه کاری در این حوزه کاری باشد.
 • دارای مهارت کافی برای انتقال مطالب به مخاطب باشد و تجربه تدریس داشته باشد.
 • رضایت‌نامه در شرکت‌های مختلف داشته باشد.
 • باید بتواند اعتماد شرکت‌کنندگان را جلب کند و به همه‌ی سوالات احتمالی درست پاسخ دهد. بهترین مدرس و مشاور بازاریابی و فروش باید بتواند بهترین روش را برای دوره آموزشی خود ارائه دهد تا دانش‌جویانی با سواد و خبره تربیت کند و تحویل جامعه دهد. خود شما هم بعد از دیدن انواع مهارت‌ها و کسب تجربه‌ها، روزی تبدیل به یک استاد و مدرس بی‌نظیر می‌شوید.
[/dt_vc_list]
[dt_vc_list dividers=”false”]
 • وظایف مدیر فروش
 • نحوه محاسبه پورسانت فروشندگان
 • توری پنجره‌های شکسته
 • نظارت بر کار
 • تجزیه و تحلیل
 • پیش بینی فروش
[/dt_vc_list]
[dt_vc_list dividers=”false”]

انواع موضوعات یادگیری

هنگامی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنید آموزش‌های زیادی می‌بینید. اما بخشی از تیترها و موضوعات مهم را که در بازاریابی و فروش مهم است را به شما می‌گوییم.

 • هدف از انجام کار
 • ارزش عمر مشتری و پایبندی آن
 • جایگاه آدم‌ها در ذهن دیگران
 • مذاکره فروش
[/dt_vc_list]

اگر بخواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم اندازه یک کتاب حرف برای گفتن است زیرا این بحث بسیار پیچید و اصولی است. اینها فقط بخشی از اصول و یادگیری بازاریابی است. امروزه مدرس‌ها و مشاورین خوب و کاربلدی در همه جای ایران وجود دارند که مشغول تدریس در این کار هستند. فقط کافی است به این کار علاقه داشته باشد تا بتوانید یکی از بهترین مشاوران کشور شوید و در این راه به افراد دیگر کمک کنید.

ویژگی های اساسی یک مشاور

می توان گفت یک مشاور فردی متخصص است که با تجربه ای که در زمینه ی تخصصی خود دارد می تواند به کمک دانش و تجربیات خود دیدگاه تازه ای در اختیار صاحبان و مدیران کسب و کارها قرار دهد. از ویژگی های اساسی یک مشاور می توان به تحصیلات مرتبط، تجربه ی کافی، اظهار نظر به دور از تعصب و پیش داوری و امانت داری اشاره کرد. بهترین مدرس و مشاور بازاریابی و فروش فردی است که علاوه بر دانش بازاریابی در امر فروش نیز تجربه و دانش کافی داشته باشد. همه ی مدیران عامل و مدیران آموزشی در و شرکت های مختلف همواره به دنبال بهترین مدرس بازاریابی و فروش هستند. به این ترتیب می توانند با استفاده از دوره ها و کارگاه های آنها واحدهای فروش و امور مشتریان خود را تقویت نمایند. استفاده از مشاوره برای کسب و کار و مزایای آموزش بر کسی پوشیده نیست. بر اساس تجربیات مدرسان می توان آنها را در زمینه ی کاری خود انتخاب کرده و از فواید آنها برخوردار شد. امروزه بازاریابی علاوه بر دانش، یک مهارت نیز تلقی می گردد. برخی از دوره های آموزشی توسط مشاوران مختلف که از تجربه و دانش کافی برخوردارند در این زمینه برگزار می شوند. مزایای استفاده از دوره آموزش بازاریابی به کمک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش بسیار زیاد است. در این دوره ها با شبیه سازی مذاکرات تجاری و مذاکرات بازاریابی و فروش موارد آموزشی بسیاری به شرکت کنندگان آموزش داد می شود. با هدایت صحیح روند برگزاری این دوره ها می توان بیشترین بازده را از این کلاس ها دریافت کرد. بهترین مدرس فروش، کسی است که پیش از آنکه مدرسی در حوزه ی بازاریابی و فروش باشد، می تواند یک مشاور در زمینه ی بازاریابی و فروش باشد. در نتیجه با دانش و تجربه ی کافی در این زمینه می تواند به عنوان یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش کار کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا