انواع بازاریابیدیجیتال مارکتینگ

تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ در چیست؟

تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ

تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ در چیست؟

 کانال های سنتی بازاریابی شامل تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، چاپی، تبلیغاتی، تبلیغات در فضای باز مانند بیلبوردها، رویدادها، نمایشگاه ها و حمایت مالی از رویدادها هستند. اشکال سنتی رسانه ها، معمولاً برای رسیدن به اهداف شما آنقدر قوی نیستند. و متأسفانه، با استفاده از رسانه های سنتی یا کلاسیک، حتی ممکن است ندانید که آیا به اهداف خود رسیده اید، زیرا پیگیری در این روش به خوبی تعریف نشده است. کانال های بازاریابی دیجیتال چیزی فراتر از رسانه های اجتماعی هستند. و شامل وبلاگ نویسی، فیلم، پادکست، موبایل، شبکه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، تجزیه و تحلیل دیجیتال و مدیریت بازاریابی دیجیتال از طریق تاکتیک هایی مانند بازاریابی مبتنی بر حساب و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است. بازاریابی دیجیتال شخصی سازی، انعطاف پذیری برای تغییر دوره ها و ردیابی و تجزیه و تحلیل فوری را برای تصمیم گیری های داده محور فراهم می کند. در ادامه این مقاله به بیان تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ پرداخته می شود.

تفاوت های این دو نوع بازاریابی

 

دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی هر دو یک هدف اساسی دارند، و آن عبارت است از: شناسایی مخاطبان هدف و نیازهای آنها، اتصال مخاطب به محصولی که این نیازهایش را رفع می کند و متقاعد کردن مخاطب برای خرید محصولات. در ادامه چند تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ وجود دارد:

[dt_vc_list dividers=”false”]
  • دسترسی به مخاطبان

در بازاریابی سنتی روش هایی مانند تبلیغات روزنامه و بروشور، فقط در معرض دید افرادی است که یا روزنامه می خرند یا از جایی که آگهی تبلیغاتی در آن قرار دارد، بازدید می کنند، می باشد.

اما در دیجیتال مارکتینگ، بازاریابان می توانند مخاطبان خود را با استفاده از اطلاعات دموگرافیک متناسب با کمپین آنها (نه تنها منطقه، بلکه سن، جنس، تنظیمات شخصی و غیره) نیز تنظیم کنند.

  • هزینه

یکی دیگر از موارد تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ، در هزینه می باشد. بازاریابی دیجیتال در مقایسه با بازاریابی سنتی مقرون به صرفه تر است.

  • هدف گذاری

در بازاریابی سنتی برای هدف قرار دادن مخاطبان مورد نظر شما ابزار کمی وجود دارد.

در حالی که در دیجیتال مارکتینگ افراد را چه از طریق سابقه جستجو و چه از نظر جمعیتی، می توانید هدف قرار دهید، بنابراین قادر خواهید بود محتوای ارزشمندی را که آنها بخواهند ارائه دهید.

  • سطح تعامل

در بازاریابی سنتی فضای کمتری برای تعامل با مخاطبان برای شما فراهم می شود.

  • بازگشت سرمایه(ROI)

در بازاریابی دیجیتال بازده و نرخ تبدیل بالاتری را، نسبت به بازاریابی سنتی دریافت می کنید.

  • نظارت و ارزیابی

کمی سازی نتایج بازاریابی سنتی بسیار دشوارتر از بازاریابی دیجیتال است. بر خلاف بازاریابی دیجیتال، بازاریاب ها نمی توانند افرادی را که تبلیغشان را مشاهده می کنند یا نحوه تعامل با آن را ردیابی کنند.

 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

 [/dt_vc_list]

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا