بازاریابی

بهترین شرکت بازاریابی در ایران

بهترین شرکت بازاریابی در ایران کدام شرکت است؟

اگر می خواهید به یک برند داخلی و بین المللی تبدیل شوید با ما در ارتباط باشید.دیجیتال برندینگ Digital Branding، طراحی سایت Website Design، شبکه های اجتماعی SNS، هویت بصری برند، طراحی لوگو و اوراق اداری، سئو SEO

بازاریابی بین الملل، محلی، محیطی و دیجیتالفرم درخواست مشاوره حرفه ای

بعد از تکمیل روند همکاران ما در سریعترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مشاور بازاریابی – مشاورعالی بازاریابی بین الملل
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی – (بازاریابی جهانی / بین الملل)
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 5 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
بیش از یک دهه فعالیت علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش در داخل و خارج کشور
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا (سهامی خاص)

بهترین شرکت بازاریابی در ایران کدام شرکت است؟

در واقع برای اینکه متوجه شویم بهترین شرکت بازاریابی در ایران کدام شرکت است بهتر است ابتدا در مورد بازاریابی و شاخه های آن بدانیم.

همه شرکت ها دوست دارند در حوزه کاری خود بهترین باشند ولیکن این مخاطب و مشتری است که تصمیم می گیرد کدام شرکت برای او بهترین است. شرکت آکام آتا را می توان یکی از بهترین شرکت های بازاریابی ایران و حتی مطرح در سطح بین الملل دانست. تیم آکام آتا یکی از بهترین تیم های خاور میانه را داراست. مدیر عامل شرکت دارای تحصیلات دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد بازاریابی بین الملل است. ایشان سابقه سال ها کار به عنوان مدیر و مشاور ارشد حوزه های مختلف بازاریابی و شاخه های وابسته به آن نظیر مدیر دیجیتال مارکتینگ، مدیریت برند، مدیر ارشد بازاریابی CMO ، مشاور عالی بازاریابی در شرکت های داخلی و بین المللی و حتی چند ملیتی خارج از کشور بوده است.

شرکت بازاریابی

بازاریابی یکی از رکن های اساسی هر شرکت به شمار می رود و کلید موفقیت کسب و کار شما می باشد. قبل از هر چیز و دریافت هرگونه مشاوره از شرکت بازاریابی، لازم است که شما با مفاهیم بازاریابی آشنا باشید و دلایل ضرورت آن را نیز بدانید. از این رو ما در این مقاله سعی کردیم به شکل خلاصه و قابل درک، بازاریابی و مفاهیم مهم مرتبط با آن را بیان کنیم.

بهترین شرکت بازاریابی

بازاریابی چیست؟

بازاریابی از جمله مفاهیمی در دنیای بیزینس و کسب و کار می باشد که برای آن تعاریف متفاوتی وجود دارد و توسط متخصصان و صاحب نظر مختلف، به شکل های گوناگونی تعریف می شود. بازاریابی حتی از نظر مردم عادی نیز، دارای تعریف خاصی می باشد. بسیاری از مردم عادی؛ این تصور را از بازاریابی در ذهن خود دارند که فردی به نام بازاریاب به مغازه ها و فروشگاه های مختلف مراجعه می کند و سعی می کند با اصرار و یا حتی التماس، اجناسی را به این فروشگاه ها عرضه کند.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

اما این تصور عامیانه در ذهن مردم عادی؛ اصلا تصور درستی از بازاریابی نمی باشد. زیرا بازاریابی مفهومی بسیار گسترده تر و فراتر می باشد و مسائل و موارد مختلفی را شامل می شود. در حقیقت بازاریابی، نوعی علم است که در یک کار ساده خلاصه نمی شود.

بازاریابی را اگر بخواهیم به شکل درست و خلاصه در یک جمله بیان کنیم؛ می توانیم آن را استراتژی ای تعریف کنیم که توسط یک شرکت به منظور برقراری ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور درک بیشتر شما از بازاریابی، در ادامه به تعاریفی که برای بازاریابی توسط مدیران مطرح در سطح بین المللی، انجام شده است، می پردازیم. پس از آن نیز به خدمات شرکت بازاریابی برای کسب و کار شما می پردازیم.

تعریف بازاریابی از نظر انجمن و شرکت بازاریابی آمریکا

بازاریابی یعنی مجموعه ای از روش ها، شیوه ها و فرآیندهای گوناگون برای برقراری ارتباط با مشتریان کالا یا خدمات و ارائه پیشنهادات ارزشمند به آنها

تعریف بازاریابی از نظر فیلیپ کاتلر

بازاریابی فرایندی می باشد که توسط آن شرکت ها و سازمان ها، مشتریان خود را درگیر می کنند و به ساخت روابط مستحکم با مشتری و ایجاد ارزش برای آنها و در مقابل کسب ارزش از آنها می پردازند.

تعریف بازاریابی از نظر پیتر دراکر

بازاریابی صرفا به معنای فروش نمی باشد و مفهومی بسیار گسترده تر از فروش را در بر می گیرد و صرفا یک فعالیت تخصصی منحصر به فرد نیست؛ بلکه فرآیندی است که تمام کسب و کار را در بر می گیرد.در این تعریف بازاریابی؛ تمرکز بر مشتری و دیدگاه مشتری نسبت به نتایج نهایی کسب و کار می باشد. پیتر دراکر بر روی مشتریان به عنوان مرکز کسب و کار تمرکز می کند.

تعریف بازاریابی از نظر دنیس ادکوک

بازاریابی در این تعریف به معنای قرار دادن محصول مناسب در جای مناسب و با قیمت مناسب به مشتریان

تعریف بازاریابی از نظر موسسه رسمی بازاریابی ( CIM)

در این تعریف بازاریابی یک فرایند تعریف شده است که خواسته های مشتری در ابتدا شناسایی و پیش بینی می کند و سپس برآورده می کند. در این تعریف، بازاریابی عملی که است نیازهای مشتری را هم در کوتاه مدت رفع می کند و هم نیازهای آن را برای آینده پیش بینی می کند.

 

انواع روندها و شیوه های بازاریابی

بازاریابی اینترنتی Internet Marketing 

این شیوه بازاریابی، از جمله روش ها و شیوه های نوین می باشد که در سالهای اخیر، به کارگیری آن بسیار رواج پیدا کرده است. در این شیوه برای ارائه محصولات و خدمات به مشتریان، شناساندن و معرفی سازمان و همچنین برقراری ارتباط با مشتریان؛ از فضای مجازی و دنیای وب بهره گرفته می شود.
در شیوه بازاریابی اینترنتی از ابزارهای دیجیتال برای برقراری ارتباط استفاده می شود. بازاریابی اینترنتی Internet Marketing که در زبان فارسی به آن دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing نیز گفته می شود مباحث مختلفی که کاملا تخصص است را شامل می شود.

 

شرکت بازاریابی اینترنتی

برای دریافت خدمات و مشاوره بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می توانید از یک شرکت بازاریابی معتبر کمک بگیرید. گرفتن خدمات دیجیتال مارکتینگ از شرکت بازاریابی مزایای زیادی را برای کسب و کار شما خواهد که این مزایا به شرح زیر می باشد:

 • دیجیتال مارکتینگ امکان بازاریابی هدفمند را برای شما فراهم می کند. بدین وسیله می توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان هدف عرضه کنید. عرضه محصولات به مشتریان هدف، احتمال فروش را برای شما بیشتر می کند.
 • به وجود آوردن وفاداری برای برند. با بازاریابی اینترنتی فرصت تبلیغات گسترده تر برای کسب و کار شما فراهم می شود. همچنین می توان ارتباط و تعامل بیشتری با مشتری فراهم کرد.
 • امکان دسترسی گسترده به همه حوزه ها توسط بازاریابی دیجیتال. این شیوه دیگر محدودیت های تبلیغات و بازاریابی سنتی و کاغذی را ندارد.
 • هزینه پایین نسبت به سایر روش های بازاریابی
 • امکان اندازه گیری و آنالیز نتایج با استفاده از ابزارهای دیجیتال
 • امکان بازاریابی جهانی. به طور کلی امکان بازاریابی بدون محدودیت های جغرافیایی
 • امکان بازاریابی در تمام طول روز، تمام طول هفته و تمام روزهای سال تعطیل و غیر تعطیل
 • روابط بهتر با مشتریان پس از فروش و امکان ارائه راحت تر خدمات پس از فروش
 • امکان تغییر و اصلاحات در تبلیغات آنلاین در زمان های موثر

بازاریابی عصبی

در این شیوه بر علوم انسانی و رفتار اجتماعی انسان ها تمرکز می شود. تعریف ساده این شیوه بازاریابی این است که مدیران بازاریابی شرکت ها، به ویژه شرکت های بزرگ رفتار مصرف کننده را در برابر تبلیغات و محرک های جدید پیش بینی می کنند.

بازاریابی ویروسی

این شیوه با را نام بازاریابی دهان به دهان نیز شناخته می شود. در این روش وقتی پیامی برای مشتری جذاب و جالب توجه باشد، خود آن را به دیگران انتقال می دهد و بدین شکل مانند یک ویروس بین افراد مختلف پخش می شود. این شیوه امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ بسیار به کار برده می شود. برای نمونه صفحات اجتماعی یک برند خوراکی، محتوای جالب و جذابی در مورد شیوه پخت یک غذای جدید، ایجاد می کند. این محتوا به دلیل کاربردی بودن و یا جذاب بودن می تواند بین کاربران مختلف تکثیر شود.
برای بازاریابی ویروسی هم در تبلیغات سنتی و هم در دنیای مجازی، هزاران ایده و روش وجود دارد. برای دریافت مشاوره در مورد این ایده ها و یا کسب خدمات برای اجرای ایده های خود می توانید از یک شرکت بازاریابی حرفه ای و با سابقه استفاده کنید.

 

خدمات شرکت بازاریابی آکام آتا

شرکت بازاریابی آکام آتا؛ یک شرکت بازاریابی معتبر است که با دارا بودن اساتید و نیروهای متخصص و با تجربه در حوزه بازاریابی، فروش و دیجیتال مارکتینگ؛ می تواند شما را برای بازاریابی و تبلیغات موثر تر راهنمایی کنند.

اگر نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات در مورد تمامی موارد مرتبط با فروش و رونق کسب و کار خود دارید، مقالات سایت ما را مطالعه کنید، تا به شکل رایگان، بر دانش خود بیفزایید. شاید نتوان قطعا گفت که شرکت آکام آتا بهترین شرکت بازاریابی در ایران است. ولیکن می توان گفت که این شرکت یکی از بهترین شرکت های بازاریابی در ایران است.

همچنین می توانید برای دریافت خدمات شرکت بازاریابی آکام آتا، در زمینه های مختلف فروش، بازاریابی، تجارت بین المللی، طراحی سایت، سئو و … با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

بازاریابی

فعالیت های بازاریابی که در سراسر جهان امروزه به عنوان یک شغل شناخته میشود،برای ارتباط بین خریدار با فروشنده است و از نتیجه ی خرید آن ، به سود و کسب در آمد میپردازند. در واقع بازاریابی یا همان مارکتینگ (Marketing) مدیریت روابط در تبادلات کالا یا خدمات است. فعالیت های ذکر شده را میتوان در قالب یک شرکت تجاری یا به صورت شخصی انجام داد.

در تعریف علمی بازاریابی میتوان گفت که بازاریابی یک فرآیند پیوسته است که شامل پیش بینی نیاز مشتریان،شناسایی نیاز مشتریان و در نهایت برآورده کردن خواسته ها و نیازهای آنان است.

در حقیقت بازاریابی به هنر فروش معروف است و فعالیت اصلی آن جذب مشتری و بالا بردن میزان فروش با برقراری ارتباط بین فروشندگان و مشتریان است.

تعریف بازاریابی از منظر متخصصین :

 • کسب سود و حفظ مشتری ها فوق العاده است – Jeffery J.Fox
 • هدف از بازاریابی ایجاد فروش بیشتر است – Peter Drucker
 • بازاریابی در ارتباط با کمک به افراد در خرید محصول یا استفاده از خدمت است – Jason Falls
 • بازاریابی ، حلقه اتصال بین مشتریان ، محصولات و برند است – Sam Decker
 • بازاریابی باعث میشود که محصولاتی که فروخته شده باز نگردند اما مصرف کنندگانشان برگردند – Steve Dawson
 • بازاریابی مسیری است برای شاد کردن مشتری یا مصرف کننده بر اساس یک هدف از پیش تعیین شده است- Steve Dicksetin

 

هر کسب و کاری با استفاده از بازاریابی درست میتواند نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آنها را به نقاط قوت خود تبدیل کند و از آنها استفاده مفید کند.

بازاریابی در واقع بر  اصل استوار است که عبارت اند از :

 • محصول یا کالا یا خدمات
 • پخش یا توزیع یا محل
 • درج قیمت یا قیمت گذاری
 • توسعه و ترویج
بازاریابی

انواع بازاریابی :

 • بازاریابی صنعتی و مصرفی
 • بازاریابی چندسطحی
 • بازاریابی مصرفی
 • بازاریابی مویرگی
 • بازاریابی شبکه ای
 • بازاریابی سیستماتیک
 • بازاریابی اینترنتی

شرکت بازاریابی چیست ؟

ثبت شرکت تجاری و تاسیس آن به مجموعه ای از اقدامات حقوقی میگویند که بعد از انجام آنها میتوان فعالیتهای بازاریابی را به صورت رسمی و قانونی شروع کرد.

از انواع شرکت های قابل ثبت در زمینه بازاریابی میتوان به ثبت شرکت با سهامی عام ، سهامی خاص ، مسئولیت محدود ، تضامنی و تعاونی اشاره کرد.

۶ دلیل اهمیت شرکت بازاریابی و فروش :

 • اطلاع رسانی مفید

بازاریابی اطلاعاتی در اختیار مشتریان محصولات مختلف و خدمات قرار میدهد.

اطلاعاتی که درباره ی ارزش ویژگی های اصلی محصول یعنی هسته مرکزی محصول است.

 

 • شناخت مشتریان

بازاریابی در واقع به شما امکان شناخت مشتریان را میدهد و باعث میشود مشتری خود را درک کنند.

در مرحله اولیه چرخه ی تولید محصول هرکس باید در ارتباط با بازار تحقیقات انجام دهد که در آن بازارها براساس روانشناسی،جغرافیایی با معیارهای جمعیت شناسی تقسیم بندی میشوند.

بهترین شرکت بازاریابی در ایران ، بعد از شناسایی بخش های مهم بازار و بعد از ارزیابی بازار مورد هدف ، خدمات یا محصول شرکت مطابق با حجم مشتریان بازار فراهم و ارائه میشود.

 

 • افزایش حجم فروش

بازاریابی باعث افزایش فروش میشود و با استفاده از روش های مختلف باعث جذب مشتری به خدمات یا محصول میشود.

شرکت بازاریابی و فروش این کار را با استفاده از انواع کانال های تبلیغاتی یا رسانه های تبلیغاتی مانند : مطبوعات مختلف ، رادیو و تلویزیون ، تبلیغات دهان به دهان ، رسانه های اجتماعی ، بازاریابی مستقیم ، وب سایت اصلی شرکت و کانالهای دیگر انجام میدهد.

 

 • جذب مشتری بیشتر

با ارائه اطلاعات مزتبط با شرکت و محصولات شما میتوانید جذب مشتری خود را بالا ببرید.این کار باعث میشود مشتری شما احساس مهم بودن نماید و بیشتر مایل به خرید از شما باشد.

بازاریابی در رسانه های اجتماعی یا از طریق مسابقات و رقابت ها و یا حتی تبلیغ در رسانه ها و فروشگاه ها یا بازاریابی تجربی میتواند در این زمینه موثر باشد.

 

 • ایجاد بازار رقابتی

بازاریابی به منزله اعلام حضور در بازار است یعنی در معنی عامیانه حریف طلبی در بازار.

بیان کردن این مسئله که چه خدمات و محصولاتی در بازار ارائه خواهید داشت سطح رقابت را بالا تر میبرد.

هر شرکت بازاریابی در تهران و سایر شهرستان ها با ایجاد رقابت باعث افزایش فروش میشود.

 

 • برندسازی / برندینگ

بازاریابی در حقیقت به دنبال ایجاد یک نام تجاری قوی برای کسب و کار مورد نظر یا همان برندسازی است.

شهرت پیدا کردن یک برند در واقع چیزی است یک نام تجاری ایجاد میکند.برای دیده شدن و شناخته شدن محصول باید از طریق مختلف مانند رسانه های بازاریابی،شهرت خوبی در بازار ایجاد شود.

وقتی که نام تجاری شرکت شما با یک استاندارد خاصی عمل میکند حتما و قطعا با افزایش فروش و تجارت همراه خواهد بود.

بازاریابی

 

اساس کار در یک شرکت بازاریابی چندسطحی :

بعد از آشنایی با مفهوم بازاریابی و شرکت بازاریابی ، بهتر است به سراغ آشنایی با مفهوم بازاریابی شبکه ای برویم چون اساس کار شرکت بازاریابی ، بازاریابی شبکه ای است.

در حقیقت بازاریابی شبکه ای همان بازاریابی چندسطحی یا MLM است.منظور از بازاریابی چند سطحی در واقع وجود چند سطح مختلف است که وظیفه بازاریابی و در نتیجه رساندن محصول به مشتری را برعهده دارد.از جمله شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران میتوان به شرکت بازاریابی بیز، شرکت بازاریابی بادران، شرکت بازاریابی پنبه ریز، شرکت بازاریابی مد استا و … اشاره کرد.

استراتژی های بازاریابی :

یک مشتری روزانه با پیام های زیادی در رابطه با بازاریابی مواجه است اما به آنها توجه خاصی ندارد.دلیل توجه مشتری به آنها چیست ؟

مغز یک انسان برای نادیده گرفتن هر چیزی که به آنها احتیاجی ندارد مانند همین پیام ها بسیار خوب عمل میکند چون یک سیستم ضداسپم ناخودآگاهی در مغز انسان بوجود می آید.

برای مثال وقتی کودک بودیم لغات جدیدی را می آموختیم را به یاد می آورید؟این لغات چون در همه جا دیده و شنیده میشوند اکنون دیگر توجه مارا جلب نمیکنند.

این یک مثال خوب برای این است که متوجه این قضیه شوید که مغز ما چگونه با محیط اطراف تطبیق پیدا میکند.در زندگی روزمره لغات بسیاری وجود دارد که نشنیده اید یا توجه ای به انها ندارید اما وقتی نیاز به انها پیدا کنید برایتان جذاب خواهد بود این دقیقا همان چیزی است که پیام های بازاریابی انجام میدهد.

خصوصیت استراتژی بازاریابی :

سه رکن اصلی مدیریت بازاریابی استراتژیک :

۱٫     استراتژی

۲٫     تاکتیک

۳٫     تکنیک

استراتژی بازاریابی به تعداد زیادی از تکنیک های حرفه ای و  تاکتیک های عملیاتی گفته میشود.با تعریف درست از استراتژی بازاریابی به راحتی میتوان نیاز های مشتری را برآورده کرد.

درحالی که امروزه شرکت های زیادی در حال انجام فعالیت های بازاریابی هستند،تنها تعداد کمی از شرکت ها و بهترین شرکت بازاریابی در ایران بدنبال برندسازی از طریق تکنیک ها و تاکتیک های بازاریابی هستند.

تاکتیک های بازاریابی :

به مجموعه ای از روشهایی که برای ترویج کالاها و خدمات کسب و کار شما با هدف حفظ موقعیت رقابتی خدمات یا محصولات و افزایش فروش باشد تاکتیک های بازاریابی می گویند.

اگر این اعمال درست انجام شود بصورت چشمگیری موجب رضایت مشتری میشود.

تکنیک های بازاریابی :

به شیوه ها و روشهایی که تاکتیک های مورد نظر را قادر میسازد تا در مسیر های متفاوتی به نتییجه های یکسانی دست پیدا کنند گفته میشود.

بازاریاب سعی میکند که تاکتیک ها را به عنوان گزینه های اصلی روی میز نگاه کند و با توجه به نیازهایی که سازمان دارد و ابزارهای در دسترس و محدودیت ها گزینه های اصلی را انتخاب کند.

نمونه های آنلاین عبارتند از : نمایشگاه های تجاری و تعاملات شخصی و شبکه ها

تکنیک های مرتبط با کلمات کلیدی آنلات برای سایت های شرکت شامل بهینه سازی موتورهای جستجو SEO و وبینارها و … است.

بهترین شرکت بازاریابی در ایران

بازاریابی مفهوم پیچیده ‌ای دارد و شامل اصول، استراتژی ‌ها و تاکتیک‌ های متنوعی می شود. در نتیجه تسلط بر بازاریابی و اصول آن معمولا به سال‌ ها تجربه و تلاش مستمر در حوزه ‌های مختلف بستگی دارد. بهترین شرکت بازاریابی در ایران با سال ها کار و فعالیت در این حوزه ها مانند تنظیم استراتژی، نویسندگی یا تجزیه و تحلیل داده ‌ها به کسب تجربه پرداخته است. رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای نیز با آموختن اصول بنیادین آن محقق می ‌شود. همان طور که می دانیم به اعمالی که باعث ترغیب مشتری می ‌شوند و برای کسب ‌و کار سودآوری دارند، بازاریابی گفته می‌ شود. در نتیجه بازاریابی تمام استراتژی‌ ها و تاکتیک‌ هایی است که شرکت‌ های مختلف با استفاده از آنها جایگاهی برای محصولات و خدمات خود در بازار پیدا می کنند و مخاطبان هدف خود را به خرید ترغیب می نمایند. بهترین شرکت بازاریابی در ایران با تفاوت های بازاریابی و تبلیغات به خوبی آشنایی دارد. بازاریابی در واقع مفهوم بسیار گسترده ‌تری نسبت به تبلیغات دارد و تبلیغات می ‌تواند به عنوان زیرمجموعه ی بازاریابی شناخته شود. در حالی که تبلیغات به معنای تولید و توزیع محتوایی است که صرفا آگاهی افراد را نسبت به یک برند افزایش ‌دهد، بازاریابی محصول یا خدمات، تنها محدود به تولید و توزیع محتوای آگاهی ‌بخش نیست. بازاریابی فرآیند مستمری است که مراحل قبل و بعد از تبلیغات شامل تحقیقات بازار، طراحی استراتژی و تحلیل را نیز در برمی ‌گیرد. بازاریابی امری است که به انتقال، مبادله و چرخش کالا و خدمت کمک می کند.

شناخت بازار و نیازمندی های آن

بهترین شرکت بازاریابی در ایران برای انتقال، مبادله و حرکت کالا بسیار مفید عمل می کند. بازاریابی از عوامل تاثیر گذار بر استانداردهای جامعه به شمار می آید زیرا از طریق در دسترس قرار دادن محصولات و خدمات برای مشتریان بر سبک زندگی آنها اثر می گذارد.از گذشته تا کنون کالاها و خدمات از طریق واسطه های گوناگون به دست مشتریان می رسیده اند. از آنجایی که برنامه ی بازاریاب  امکان این ارتباط را فراهم می کند هم برای تولید کنندگان مفید است و هم برای مصرف کنند ها. شناخت بازار و نیازمندی های آن، تحت عنوان تحلیل بازار شناخته می شود که بخش مهمی از فعالیت های بازاریابی است و به نوعی مبنای تصمیم گیری برای تهیه و تدوین استراتژی ها و تکنیک های بازاریابی است. فعالیت های مختلف بازاریابی در کسب درآمد افراد یک جامعه نقش دارند. تمام تولیدکنندگان، ارائه دهندگان انواع خدمات و تمام کسب و کارها می توانند از مزایای بازاریابی بهره ببرند. در نتیجه در رونق تمام کسب و کارها موثر بوده و منجر به ایجاد اشتغال می شود. با افزایش رقابت در بازارها، برندهای مختلف برای حفظ سهم خود از بازار باید به طور مرتب تلاش کنند و بهترین شرکت بازاریابی در ایران باید بتواند با به کار بردن روش های نوین بازاریابی تلاش هایی هدفمند در جهت حفظ مشتری های فعلی و جذب مخاطب جدید و بیشتر برای برندها انجام داده و آنها را به ثمر برساند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا