مشاور کسب و کارمشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار در تهران

مشاوره کسب و کار در تهران

 ﻣﺸﺎوره کسب و کار، فرآیندی اﺳﺖ که ﺗﻮﺳﻂ مشاوران با تجربه و آﻣـﻮزش دﯾـﺪه انجام می گیرد. این کار به صورت خدمتی است که ﺑﻪ ﺳﺎزﻣﺎن ها و شرکت های بخش خصوصی یا دولتی ارائه می شود. یک مشاوره کسب و کار در تهران عموما در قالب ﻗﺮاردادی مشخص ﺑﯿﻦ ﻣﺸﺎور و ﮐﺎرﻓﺮﻣﺎ  انجام ﻣﯽ ﺷﻮد. در طی فرآیند مشاوره، ﻣﺸﺎوران ﺑﻪ شرکت ها در ﺷـﻨﺎﺧﺖ و تحلیل مسایل کاری خود کمک می کنند.

آنها ﭘﯿﺸﻨﻬﺎدات و راه ﺣﻞ های متناسبی در زمینه های کاری مختلف مطرح می نمایند؛ و در صورت درخواست کارفرما، در مرحله ی اجرایی این راهکارهای بهبود نیز ﮐﻤﮏ می ﮐﻨﻨﺪ. مشاوره کسب و کار در تهران عموما شامل تعیین و ترکیب بهترین تجربه های کاری، تکنیک های تحلیلی، مدیریت تغییر و تحول، استفاده از تکنولوژی، و توسعه ی استراتژی است.مشاوره کسب و کار گاه برای کمک کردن به شرکت ها برای بهبود عملکرد و در نتیجه بهبود عملکرد مالی آنها بر اساس تحلیل مسایل روز کسب و کار می باشد. گاه نیز به منظور کمک به راه اندازی و شروع یک کسب و کار جدید (کوچک یا بزرگ) انجام می گیرد.

مشاوره کسب و کار

 

در دنیای پر رقابت امروز، صاحبان کسب و کارها با چالش های جدیدی مواجه هستند. مشکلات نو ظهوری همچون غلبه بررقبای جدید، تغییرات در تخصص نیروی انسانی، نیاز به یافتن مشتریان جدید و لزوم تغییر و همگام شدن با تکنولوژی از این دست هستند. این امر ضرورت دسترسی به مشاوره کسب و کار در زمینه های متفاوت را بیش از پیش نموده است.

در کسب و کارهای بزرگ گاهی مدیران توانایی لازم برای تصمیم گیری را ندارند. آنها ممکن است به خاطر ویژگی های فردی در اخذ تصمیمات مهم دچار تردید شوند. یکی از خدماتی که مشاوره کسب و کار در تهران می تواند  برای این دست از مشتری های خود فراهم آورد این است که در این موقعیت ها به تصمیم گیری کمک کند. مشاوره کسب و کار به افرادی که در سازمان ها و شرکت ها مسئول تصمیم گیری هستند، برای انتخاب بین گزینه های مختلف با ارائه تحلیل های مرتبط کمک می کند.

در کسب و کارهای کوچک نیز مشاوره می تواند راه گشا باشد. کمک گرفتن از مشاوره کسب و کار در تهران برای کسب و کارهای کوچک نیز باعث می‌شود که بدون کاسته شدن از ارزش ارائه شده به مشتری، هزینه‌ها تا حد ممکن کاهش پیدا کند. مشاور کسب و کار همچنین می‌تواند به افزایش راه‌های درآمدی و سود برای کسب و کارهای کوچک کمک نماید.

مشاوره کسب و کارهای کوچک

 

یک مشاور کسب و کار کوچک برای مشتری های خود خدماتی در زمینه ی استراتژی، برنامه ریزی و حل مسئله ارائه می دهد. این مشاور به صاحبان مشاغل کوچک کمک می کند تا مهارت ها و دانش تجاری خود را افزایش دهند. آنها به مشتریان خود در این زمینه کمک می کنند تا چگونگی برنامه ریزی و اجرای پروژه ها را یاد بگیرند. همچنین با کمک به توسعه ی شخصی مشتریان خود به رسیدن آنها به موفقیت کمک می کنند.

کمک گرفتن از مشاوره کسب و کار، می‌تواند از افتادن در دام‌های احتمالی پیشگیری کند. گاهی ممکن است به علت بی تجربگی یا کمی غفلت، ناخواسته از نظر حقوقی یا قانونی مرتکب اشتباه شوید. اما با بهره بردن از مشاوره کسب و کار، می‌توانید مطمئن باشید که از جریمه‌های احتمالی در امان خواهید ماند.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند
[dt_vc_list dividers=”false”]

بهترین مشاوره کسب و کار در تهران

 

احتمالا به قطع نمی‌توان گفت چه فرد یا افرادی بهترین مشاوره کسب و کار در تهران هستند. اما با کمی تحقیق در این زمینه می توان تا حدودی با ویژگی های عمده ی مشاوران برجسته آشنا شد. در اینجا به بخشی از وظایف یک مشاور خوب می پردازیم:

 

 • ارائه ی توصیه‌ و نوشتن برنامه برای پر کردن شکاف بین وضعیت فعلی و جایگاه مطلوب
 • آموزش مهارت‌های نظارتی و مدیریتی به مدیران کسب و کارها
 • انجام ارزیابی در مورد وضعیت فعلی
 • ارتقای سطح بازدهی کاری و ارتباطات سازمانی
 • افزایش انگیزه و روحیه ی کارمندان
 • تعریف هدف و ماموریت برای کسب و کار
 • کمک به کسب و کار برای جلب رضایت و ارتقای سطح وفاداری مشتری
 • هدایت، راهنمایی و آموزش کارمندان
 • تقویت پایگاه مشتریان و سهم کسب و کار در بازار
 • کاهش ریسک‌ها و هزینه‌ها
 • تطبیق کسب و کار با سرعت تغییرات دنیای کسب و کار
[/dt_vc_list]
[dt_vc_list dividers=”false”]

تعرفه ی مشاوره کسب و کار در تهران به چه صورت است؟

 

پاسخ به این سوال نیز بسته به عواملی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مشاوره کسب و کار در تهران بسته به این عوامل  که می‌توانند بر روی هزینه ی مشاوره کسب و کار تاثیرگذار باشند، با قیمت های مختلف ارائه می شود. از جمله ی این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره حضوری یا مشاوره تلفنی کسب و کار: بدیهی است که دریافت مشاوره به صورت تلفنی هزینه ی کمتری نسبت به حالت حضوری آن خواهد داشت.
 • سوابق، تجربیات و رزومه ی مشاور: طبیعی است که هر اندازه یک مشاور دارای سوابق بهتری باشد، هزینه ی مشاوره ی او نیز بالاتر می‌رود.
 • اهمیت مشکل یا مساله مورد مشاوره: گاه ممکن است با یک مشاوره ی تلفنی به پاسخ سوال خود برسید؛ و گاه حتی با چند جلسه حضوری مشاوره نیز کمک لازم را دریافت نکنید. پس هر چقدر میزان نیاز شما به صحبت با مشاور بیشتر باشد، طبیعی است که باید هزینه ی بالاتری پرداخت کنید.
[/dt_vc_list]

شناخت و تحلیل رقبا در مشاوره کسب و کار در تهران

 

شناخت و تحلیل رقبا به شما کمک می‌کند که تغییرات بازار را پیش‌بینی کنید؛ ترندها و تاکتیک‌های موفق جدید را شناسایی کنید و همیشه در بازار، به روز باشید. اما صرف حضور در شبکه‌های اجتماعی و یا عضو شدن در لیست دریافت کنندگان ایمیل ‌رقبا کافی نیست. شما باید یک استراتژی داشته باشید تا در کنار همه تلاش هایتان تضمین کند که به طور موثری بر ‌رقبای خود نظارت دارید. تا به محض تغییر در آنها، شما نیز اقدامات لازم را انجام دهید.

شناخت و تحلیل رقبا امری است که هم برای کسب و کارهای بزرگ و هم برای کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد. با انجام مشاوره کسب و کار در تهران می توان به شناخت درست و تحلیلی کاربردی از رقبای کسب و کار دست یافت. این تحلیل در واقع شامل بررسی و نظارت بر رقیب‌های کاری شما و تغییرات کسب و کارتان است.

با شناخت نقاط مثبت و منفی در رقابت کاری خود، می‌توانید مسیری به سمت بهبود کسب و کار خود در بازار طی کنید. تحلیل رقبا به کسب و کار کمک می‌کند که فرصت‌ها و موانع یک بازار را در خصوص یک خدمت یا محصول برآورد کند. این تحلیل به طور عمده به برندها کمک می‌کند تا متوجه شوند که چگونه رقبای مستقیم و غیر مستقیم شان تاکتیک‌های بازاریابی، قیمت گذاری و توزیع خود را اجرا می‌کنند.

فواید استفاده از مشاور کسب و کار برای کسب و کارهای کوچک

کاهش هزینه‌های کلی: یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود کسب و کارهای کوچک و متوسط ازبه کار گرفتن مشاور کسب و کار اجتناب کنند، بحث هزینه‌های مشاوره است. این در حالی است که مبلغ پرداخت شده به مشاور، در واقع از جنس سرمایه‌گذاری است نه هزینه. کمک گرفتن از مشاوره کسب و کار در تهران باعث می‌شود بدون کاسته شدن از ارزش ارائه شده به مشتری، هزینه‌های شما به کمترین مقدار ممکن کاهش پیدا کند.

شاید بعضی صاحبان کسب و کار بگویند من خودم هم می‌توانم این کار را انجام دهم؛ پاسخی که می‌توان به این صاحبان کسب و کار داد این است: بله! ممکن است بتوانید؛ اما موضوع اینجاست که مشاوران کسب و کار متخصص و مجرب هستند. شاید مشاور کسب و کار بتواند در همان جلسه ی اول نکته‌ای را به شما بگوید که اگر به تنهایی کار را انجام می دادید، تا شش ماه هم متوجه آن نمی‌شدید. و بدیهی است که در این شش ماه، سرمایه و زمانتان به هدر می‌ رود.

هدایت به مسیر صحیح در دوراهی‌ها: تردید در تصمیم گیری و مواجهه با دو راهی، برای هر صاحب کسب و کاری پیش می‌آید. گاه همین انتخاب‌های در هنگام تردید و دو راهی هستند که در نهایت باعث می‌شوند یک کسب و کار از عرصه ی رقابت حذف شود. به عنوان مثال تصمیم‌گیری برای توسعه ی کسب و کار، تولید محصول یا خدمات جدید و یا ایجاد تغییرات در سطح کارکنان‌، نمونه‌هایی از این دوراهی‌های حساس و مهم هستند.

مشاوره کسب و کار در تهران شما را یاری می‌کند تا نگاه واقع گرایانه تری به مزایا و معایب هر یک از این تصمیم‌ها داشته باشید. گاه ممکن است به عنوان صاحب یک کسب و کار، احساسات خود را وارد قضیه کنید و تصمیمی عجولانه و احساسی بگیرید. مشاور، همان ناظر هوشمند و بی‌طرفی است که همه چیز را بر اساس منطق تجزیه و تحلیل می کند. او همواره بدون هیچ غرض ورزی شخصی صرفا در جهت کمک به کسب و کار شما گام بر می دارد.

یک مشاور کسب و کار با تجربه، به دلیل  کار با تعداد زیادی از کسب ‌و کارها، تجربیات متفاوتی با شما دارد. او نتایج تصمیمات مختلفی را در طول زمان و در زمینه های مختلف دیده است. پس طبیعی است که بهتر از شما می‌تواند رویدادهای احتمالی آینده را پیش‌بینی کند.

ارائه ی چشم‌انداز بیرونی از شرکت: موفقیت یک کسب و کار همواره به عواملی زیادی وابسته است. صاحبان کسب و کارها باید با نظارتی همیشگی، فاکتورهای در حال تغییر صنعت، بازار و فضای رقابتی کسب و کار را مورد رصد قرار دهید. به عنوان صاحب کسب و کار، بدیهی است که به قدر کافی درگیری داشته باشید؛ پس نمی توانید زمانی را به مطالعه ی عوامل بیرونی اختصاص دهید. اما بهتر است نگران نباشید! زیرا در این زمینه مشاوران کسب و کار هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.

شاید در شروع کار و در روزهای راه‌اندازی کسب و کار خود تحقیقات زیادی روی بازار انجام داده باشید. شاید حتی زمان زیادی برای تحلیل و شناخت رقبا صرف کرده باشید؛ اما در دنیای امروز، همه چیز به سرعت تغییر می‌کند. به عنوان مثال یک نکته این است: باید بدانید بیان استراتژی بر اساس اطلاعات قبلی و به روز نشده، یکی از اشتباهات رایج صاحبان کسب و کارهای کوچک است که در نهایت باعث زیان مالی آنها می شود.

مشاوران کسب و کار جدیدترین داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. سپس آنها را به شکلی درست و علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهند. در گام آخر این نتایج به دست آمده را در بیزینس پلن یا همان برنامه ی کسب و کار برای شما پیاده‌سازی می‌کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا