شرکت مشاوره مدیریتشرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران

مشاور مدیریت | مشاور کسب و کار

شرکت بین المللی مشاوره مدیریت کسب و کار

 • مشاور مدیریت کسب و کار (خدمات مشاوره بازاریابی و فروش) در تهران – لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناسان شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.
 • کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

تیم مشاوران ارشد متخصص و با تجربه - مدیریت کسب و کار

 • متخصصین دارای مدرک دکترای تخصصی (PhD) از اعضای هیئت علمی، اساتید و مدرسان دانشگاه
 • متخصصین دارای مدرک کارشناسی ارشد (MsC) با حداقل ۱۰ سال تجارب کارشناسی و مدیریتی

فرم درخواست مشاوره حرفه ای

بعد از تکمیل روند همکاران ما در سریعترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران

 

معرفی بهترین شرکت های مشاوره مدیریت

شرکت های مشاوره مدیریت شرکت هایی هستند که به وسیله آن ها مدیران ارشد سازمان ها می توانند بهترین استراتژی را برای کسب درآمد بیشتر از آن ها دریافت کنند و به وسیله راهنمایی های این مشاوران مدیریت می توانند در جهت کاهش هزینه های خود قدم بر دارند. مشاوران مدیریت اغلب در همان شرکتی که کار می کنند به صورت رسمی استخدام شده و کار خود را فقط برای آن شرکت انجام می دهند اما مشاورانی هستند که بدون استخدام رسمی برای شرکتی ؛ به صورت فریلنسری برای چند شرکت کار می کنند و به آن ها مشاوره می دهند.

مشاوران مدیریت معمولا دارای تحصیلات بالایی در حوزه مدیریت کسب و کار هستند و در حرفه خود از آگاهی و علم بالایی بر خوردار هستند در نتیجه اگر یک پروژه ؛‌ بسیار بزرگ باشد مدیران آن پروژه نیازمند مشاوران مختلف با تخصص های متفاوت برای انجام آن پروژه هستند. اولین شرکت مشاوره مدیریت در جهان توسط آرتورد.لیتل در سال ۱۹۸۶ با همین نام ؛‌ تاسیس شد و اما امروزه سه شرکت بسیار بزرگ هستند که به ۲۰۰ کشور دنیا در حال ارائه خدمات می باشند و درآمد های بسیار زیادی کسب می کنند. این سه شرکت عبارتند از :

 • مک‌کنزی (McKinsey )
 • بی سی جی یا گروه مشاوره بوستون (Boston Consulting Group- BCG)
 • بین (Bain & Company)

مجموع کل در آمد این شرکت ها در سال حدود ۲۰ میلیارد دلار است و همچنین حجم کلی این بازار بیش از ۲۶۰ میلیارد دلار می باشد و پیش بینی شده است که تا سال ۲۰۲۰ این حجم به ۲۹۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران

با توجه به دانش بالای متخصصین، کارشناسان و مشاوران ایرانی در حوزه مدیریت کسب و کار می توان آینده روشنی برای این حوزه تصور کرد. هم چنین شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران وجود دارند و برخی از این شرکت ها به بازارهای بین المللی راه یافته اند. و یا مشاوران ارشدی دارند که به عنوان مشاور مدیریت و یا سایر سمت های کارشناسی و مدیریتی در شرکت های چند ملیتی بزرگ فعالیت داشته اند.

شرکت آکام آتا – شرکت مشاوره مدیریت و ورود به بازارهای جهانی

شرکت آکام آتا (سهامی خاص) با دفتر اصلی در منطقه آزاد انزلی را می توان از جمله شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران نام برد. اگر چه نمی توان گفت بهترین ولی یکی از بهترین ها و یا برترین ها. شرکت های مشاوره مدیریت خوبی در ایران وجود دارند که در این حوزه و ارائه خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار مشغول فعالیت می باشند. مهندس یاشا سازمند از موسسین، عضو هیت مدیره و مدیر عامل شرکت آکام آتا می گوید تجارب کار کردن در سمت های مختلف و کسب و کار های مختلف خارج از کشور بعد از اخذ مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد مدیریت MBA از کشور مالزی بسیار به او کمک کرده است تا تصویر بزرگتری از توسعه کسب و کار داشته باشد و در بین المللی شدن کسب و کار ها کمک کند.

مهندس سازمند می گوید، تسلط کامل و بسیار بالا به زبان انگلیسی عمومی و تخصصی مدیریت، تحصیل در دو کشور مختلف، آشنایی با فرهنگ زبان های مختلف، دانش و تجارب کاری رسمی بین الملل و داخلی و همکاری با شرکت های مطرح باعث شده تا ایشان بتواند نظر شرکت های بسیاری را در استخدام و همکاری با خود جلب کند.

شرکت های برتر مشاوره مدیریت، شرکت هایی هستند که در حوزه های زیر قوی باشند

 • دانش کافی
 • تیم متشکل از نیروی انسانی ماهر
 • فرهنگ و عادات مدیریتی خوب
 • تمایل و احساس نیاز واقعی کارفرمایان به آنها
 • شکل گرفتن شبکه های همکاری بلند مدت تر
 • تشکیل تیم های تخصصی متشکل از کارشناسان حرفه ای
 • فرهنگ همکاری
 • بومی سازی مفاهیم

مه این موارد و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که باعث می شود شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران این پتانسیل را داشته باشند که به فضای رقابتی کسب و کار بین المللی ورود پیدا کنند.

شرکت های برتر مشاوره مدیریت در دوران کرونا

در دوران دنیا گیری ( همه گیری جهانی یا پاندمی کرونا)، بسیاری از کسب و کار های دنیا آسیب دیدند. بسیاری از این شرکت ها در صدد بازگشت پر قدرت تر و حضور پر رنگ تر در دوران پسا کرونا هستند و از هم اکنون برنامه ریزی های دقیقی به کمک شرکت های مشاوره مدیریت انجام داده اند. بحران ها برای کسب و کار ها معمولا باعث می شود مالکا و صاحبان کسب و کار ها بیشتر به دنبال مشاوران حرفه ای باشند. افزایش تقاضا برای مشاوره مدیریت در بحران جهانی کرنا بی دلیل نیست.

با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده اکثر افرادی که کار مشاوره مدیریت را بر عهده دارند به صورت فریلنسری در حال ارائه خدمات به شرکت ها هستند و یا اقدام به تاسیس شرکت های کوچک کرده اند. فرصت رشد این صنعت در جهان هم وجود دارد و در اثر رکود اقتصادی در دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی در آمریکا ؛ تعداد شرکت های مدیریت بیش از دو برابر شد و همچنین حجم بازار این کشور تا ۵ برابر افزایش پیدا کرد. البته قبل از گرفتن مشاوره باید مشخص کنید که در چه حوزه ای و با چه هدفی به آن ها نیاز دارید و شما باید موارد زیر را مشخص کنید تا به هدف نهایی خود برسید :

۱.هدف از گرفتن مشاوره

۲. وظایفی که مشاور باید انجام دهد.

۳. نتایج مورد انتظار

۴. نقشی که مشاور و یا تیم مشاوران باید ایفا کند

۵. مشاور چه اختیاراتی دارد

همچنین با توجه به مشورتی که با مشاور خود انجام می دهید باید یک برنامه زمان بندی منظم جهت اخذ مشاوره با توجه به نتایجی که هر مرحله می گیرید ؛ داشته باشید.

شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران – شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران

 

Management Consulting Firms

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

6 + شانزده =

نوشتن دیدگاه