توریست درمانیتوریسم درمانیگردشگری سلامت

سرمایه گذاری در گردشگری سلامت

سرمایه گذاری در گردشگری سلامت

 سرمایه گذاری در گردشگری سلامت و زیر شاخه آن گردشگری پزشکی در سال های اخیر در دنیا مورد توجه خاص شرکت های سرمایه گذاری قرار گرفته است. در صورت تمایل به مطالعه بیشتر می توانید مقاله زیر را در حوزه توریسم درمانی مرور نمایید.

 توریسم درمانی چیست؟

 

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی چیست؟

گردشگری سلامت یا توریسم درمانی یکی از زیر شاخه های صنعت گردشگری است. به طور کلی قدمت آن به دوران باستان برمی گردد. برای مطالعه کامل در مورد توریسم درمانی (گردشگری سلامت) می توانید مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

 

توریسم درمانی چیست؟

 

این شاخه از گردشگری در ﺗﻮﺳﻌﻪ صنعت توریسم و ارتقای اقتصاد بسیار تاثیرگذار بوده به طوری که در بسیاری از کشورها به درآمدزایی و ایجاد فرصت های شغلی منجر شده و داﻣﻨﻪ آن ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺴﺘﺮده است. این شاخه از گردشگری ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ و ﻣﺰایای بسیاری دارد و از این حیث حائز اهمیت می باشد.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

به طور کلی صنعت توریسم، گفته می شود سومین صنعت بزرگ در دنیا است. و به دلیل کمک به رشد اقتصادی و افزایش درآمدهای ارزی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. حجم سرمایه گذاری ها در دنیا در صنعت گردشگری و گردشگری سلامت روز به روز افزایش پیدا می کند.

دور نیست آن زمانی که این صنعت در رتبه اول صنایع در جهان قرار گیرد چرا که شاخه های متنوعی را شامل می شود و گردشگری سلامت یکی از مهمترین آنها است و هر روز تعداد توریست های سلامت یعنی افرادی که با قصد بهره مندی از خدمات سلامت به سایر کشورها سفر می کنند، افزایش می یابد.

 

سرمایه گذاری در گردشگری سلامت تهران شرکت آکام آتا

 

چرا سرمایه گذاری در گردشگری سلامت؟ مروری بر تاریخ آن

 

طبق تعریفی که سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) دارد، گردشگری سلامت شامل خدماتی است که گردشگران سلامت برای بهبود و یا افزایش سلامتی خود از آنها استفاده می کنند. و زمانی می توان این درمان را توریسم تراپی نامید که محل درمان جایی غیر از محل سکونت فرد باشد.

همانطور که گفته شد گردشگری سلامت قدمتی چندین هزار ساله دارد. و در واقع پیشینه آن به دوران رم و یونان باستان باز می گردد، بدین ترتیب که در گذشته افراد برای تفریح یا درمان و آرامش روح و روان خود به چشمه های آب گرم و معدنی و رودخانه ها پناه می بردند و با آب تنی در آنها یا نوشیدن آب گوارا سلامتی خود را باز پس می گرفتند.این رسم قدیمی امروزه به گردشگری سلامت شناخته می شود.

بعدها در کل اروپا اشاعه یافت تا جایی که در برخی از کشورهای اروپایی مکان های مخصوصی برای این کار در کنار دریا و رودخانه ها ساخته شد. همین امروز هم از این اماکن برای درمان استفاده می شود. امروزه گردشگری سلامت نامی آشنا برای همه مردم جهان است و بسیاری از بیماری ها مانند رماتیسم و بیماری های پوستی به وسیله توریسم تراپی معالجه می شود.

شکل گردشگری سلامت مدرن تفاوت های زیادی با دوران باستان دارد و امروزه اماکنی که به این نوع گردشگری اختصاص داده می شوند، بسیار مجهز و از امکانات خدماتی و تفریحی بسیار پیشرفته ای برخوردار می باشند. افراد در کنار درمان می توانند به تفریحات دیگری نیز بپردازند. بنابراین سرمایه گذاری در گردشگری سلامت نیز مورد علاقه و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران سراسر دنیا شد.

 

گردشگری سلامت در ایران

کشور ایران از پزشکان بسیار با تجربه و با علم و دانش روز برخوردار است. در گذشته نیز کشور ایران در زمینه پزشکی حرف اول را می زده و بسیاری از اروپا و آمریکا برای آموزش علوم پزشکی به کشورمان می آمدند. از آنجایی که تعداد و تنوع چشمه های آب گرم و معدنی در سرزمین چهار فصل بسیار زیاد است. در بسیاری از شهرها از گذشته تا به امروز، مردم برای درمان بیماری های خود و رسیدن به آرامش به این چشمه ها می روند و تنی به آب می زنند.

به عبارتی قدمت گردشگری سلامت در این سرزمین، بسیار طولانی است و جالب است بدانید عناصر معدنی موجود در چشمه های آبگرم ایران بی نظیر است. در کمتر جایی چنین چشمه هایی مشاهده می شود. هزینه های درمانی در ایران برای گردشگران سلامت اتباع خارجی پایین است و کیفیت خدمات قابل رقابت. همین امر باعث شده تا شرکت های بسیاری به سرمایه گذاری در گردشگری سلامت روی بیاورند. استارت آپ ها، شرکت های گردشگری و جوانان در حوزه جذاب توریسم درمانی مشغول به فعالیت هستند. تا در کنار ارز آوری و ثروت آفرینی برای کشور و ارتقای بیشتر برند ملی در عرصه بين‌المللي فعالیت اقتصادی موثر و مفیدی داشته باشند. اقدامات بسیار خوبی در برای فعالان حوزه گردشگری سلامت انجام شده است.

بهترین سرمایه گذاری در ایران در سال 99

بهترین سرمایه گذاری در ایران در سال 2020

مهمترین مقاصد گردشگری سلامت در جهان

یکی از مهمترین مقاصد گردشگری سلامت در جهان کشور پهناور هند است و به واسطه پزشکی قوی که دارد افراد بسیاری برای معالجات و جراحی های سخت، این کشور را انتخاب می کنند. از آنجایی که گردشگری سلامت (توریسم درمانی) در سال های اخیر در اقتصاد کشور هند نقش بسزایی داشته و درآمدهای ارزی آن را افزایش داده، دولت در اقداماتی اساسی، خدمات گردشگری سلامت را تا حد زیادی افزایش دادهاست. سرمایه گذاری در گردشگری سلامت بیشتر از پیش شده است.

 

به همین دلیل بر تعداد گردشگران سلامت هند روز به روز اضافه می شود. کشور فیلیپین یکی دیگر از مقاصد مهم گردشگری سلامت است و به مانند هندوستان در زمینه پزشکی پیشرفته است. علاوه بر آن وجود تعداد زیادی از چشمه های آب معدنی درمانبخش در این کشور باعث جذب گردشگران سلامت به این منطقه شده است. ترکیه، سنگاپور و امارات متحده عربی هم به دلیل برخورداری از سطح کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در این روزها تبدیل به مقصد محبوب گردشگران سلامت شده اند. و شرکت های سرمایه گذاری بسیاری در این کشور ها – سرمایه گذاری در گردشگری سلامت را انتخاب کرده اند. ایران نیز از سالهای دور تا امروز همواره مقصد محبوب گردشگران سلامت بوده است.

 

سرمایه گذاری در گردشگری سلامت – تیم با تجربه متخصص

تجارب بین المللی کاری نشان داده – سرمایه گذاری در صنعت گردشگری سلامت برای سرمایه گذاران در دنیا محبوب است. ولیکن نوع سرمایه گذاری، میزان سرمایه گذاری، بازگشت سرمایه ROI ، میزان ریسک سرمایه گذاری و مدیریت ریسک Risk Management برای همه سرمایه گذاران مهم است. برای سرمایه گذاران بجز ایده نحوه اجرای آن، سرمایه های انسانی و تیم متخصص، تجربه کاری مرتبط و اطمینان از توانایی های تیم اجرا کننده ایده مهم است.

معمولا در سراسر دنیا سرمایه گذاران خطر پذیر (VC) و سرمایه گذاران فرشته Angel Inverter لیستی از سوالات اولیه دارند که از صاحب و یا صاحبان ایده کسب و کار می پرسند. در کنار آن حتما طرح توجیحی کسب و کار – بیزینس پلن (Business Plan) و امکان سنجی اجرای ایده برایشان بسیار مهم است. به نظر ما ایده ۵٪ از کار است و اجرای آن بسیار مهم تر است. توانایی ها و قابلیت اجرای ایده و امکان سنجی Feasibility Study در کنار تحقیق بازار Market Research و آنالیز بازار  Market Analysis  نقش مهمی در متقاعد سازی سرمایه گذار دارد.

اگر سرمایه گذار بین الملل بداند که شما از فعالان شناخته شده و با سابقه آن حوزه هستید. مسلما بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد و شانس بیشتری برای جذب سرمایه گذار خواهید داشت.  سرمایه گذاری در گردشگری سلامت نیز به همین صورت است. کسب و کار های بسیاری هستند که یک سرمایه گذار می تواند به آن فکر کند. ولی آنچه یک سرمایه گذار را بیشتر جذب می کند تجربه و سوابق قبلی تیم است.

 

استارت آپ حوزه گردشگری سلامت در تهران

 

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص) در حال برنامه ریزی برای یک استارت آپ حوزه گردشگری سلامت – توریسم درمانی است. این شرکت برای این حوزه به دنبال پیدا کردن یک هم بنیانگذار برای شراکت و جذب سرمایه گذار (ترجیحا یک شرکت سرمایه گذار) می باشد.

شرکت با دو بیمارستان مجاز دارای مجوز بخش بیماران بین الملل (IPD) تفاهم نامه مشارکت درمانی دارد. با یک شرکت گردشگری دارای مجوز بند ( ب ) معتبر و فعال قرارداد همکاری مشترک دارد. دارای پزشک مسئول فنی متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت ها و پزشک مشاور شرکت جراح و متخصص گوش، حلق و بینی می باشد. مدیر عامل شرکت از افراد با سابقه در صنعت گردشگری سلامت است. زیر ساخت های شرکت آکام آتا در حال برنامه ریزی و آماده سازی می باشد.

 

 

مجوز های اخذ شده:

 • مجوز فعالیت اقتصادی تجاری توسط سازمان منطقه آزاد انزلی
 • مجوز نماد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور (samandehi) برای وب سایت شرکت
 • عضو دائم انجمن خدمات بین المللی سلامت ایران
 • تفاهم نامه مشارکت درمانی بیماران اتباع خارجی با دو بیمارستان دارای مجوز بخش بیماران بین الملل (IPD)
 • قرارداد همکاری با شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مجاز دارای مجوز بند (ب)

 

پزشکان شرکت:

 • پزشک مسئول فنی شرکت – متخصص پزشکی قانونی و مسمومیت ها
 • پزشک مشاور شرکت – جراح و متخصص گوش، حلق و بینی

 

فرصت سرمایه گذاری در گردشگری سلامت – تهران
لطفا در صورت تمایل جهت سرمایه گذاری، مشارکت و همکاری با شرکت با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

 

[dt_gap height=”30″]

  fijvdk svlhdi ‘bhvd nv hdvhk

  ‘vna’vd sghlj

  j,vdsl nvlhkd

  مشاهده بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا