آموزش زبان انگلیسیزبان انگلیسی تجارتزبان انگلیسی تجاری

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ تجارت بین الملل – آموزش لهجه

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ شرکت بین الملل و کار بازرگانی خارجی – آموزش لهجه

 آموزش لهجه زبان انگلیسی توسط استاد سازمند در آموزشگاه زبان PLI

آموزش لهجه زبان انگلیسی توسط استاد سازمند در آموزشگاه زبان PLI

 

آموزش لهجه زبان انگلیسی لهجه بریتیش بهتره یا امریکن آموزشگاه زبان شرکت آکام آتا PLI
آموزش لهجه زبان انگلیسی

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ سوالی که بسیاری از زبان آموزان در سراسر دنیا می پرسند. زبان انگلیسی با لهجه های مختلفی صحبت می شود و زبان انگلیسی متعلق به یک ملت خاص نیست. اینکه بپرسیم لهجه آمریکایی بهتره یا بریتیش اصلا شاید سوال درستی نباشد. زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی، لهجه هندی، لهجه مالایی و نیوزلندی نیز صحبت می شود. لهجه ای که کشور های اروپایی در صحبت به زبان انگلیسی دارند با لهجه زبان انگلیسی چینی ها فرق دارد. اگر می خواهید با کشور چین و هند تجارت کنید مسلما باید لهجه زبان انگلیسی آنها را نیز متوجه شوید. در تجارت و بازرگانی مهم ارتباطات و مکالمه با همکاران و مشتریان تجاری است و فهمیدن اصطلاحات زبان انگلیسی تجاری.لهجه لهجه بریتیش بهتره یا امریکن[adrotate banner=”3″]

مسلط به هر دو لهجه – تسلط بیشتر به لهجه بریتیش در حد نیتیو و زبان مادری – دوره تخصصی لهجه و تلفظ – آموزشگاه زبان PLI 

کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷

آدرس آموزشگاه  PLI : تهران، میدان شیخ بهایی، ضلع شمال شرق میدان، پلاک ۱۱، طبقه  ۲ –  شماره تماس آموزشگاه  : ۰۲۱۸۸۰۳۱۹۳۶

لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

مهندس یاشا سازمند
مدرس ارشد زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
مشاور عالی بازاریابی بین الملل و مشاور مدیریت کسب و کار
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 5 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 بریتیش بهتره یا امریکن – لهجه  بریتیش بهتره یا امریکن


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند
آموزش لهجه زبان انگلیسی لهجه بریتیش بهتره یا امریکن آموزشگاه زبان شرکت آکام آتا PLI
لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟

ره یا امریکن

تجربه شخصی از لهجه زبان انگلیسی در تجارت

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ – آگر قصد کار کردن در شرکت بین المللی یا شرکت چند ملیتی دارید. بنده به عنوان مدرس اسبق زبان انگلیسی آموزشکاه های داخلی و خارجی و فردی که دوره دانشگاهی کارشناسی ارشد مدیریت را به زبان انگلیسی گذرانده ام. برای شرکت های بین المللی و چند ملیتی کار کرده ام می گویم هیچکدام. چون مکالمه و ارتباط شما به زبان انگلیسی و اینکه بتوانید با مشتری ها و همکاران صحبت کنید مهم است. علم و دانش شما در حوزه کاری شما برای استخدام مهم است. لهجه امریکن یا بریتیش برای کارفرما در یک شرکت چند ملیتی Multinational Company مهم نیست. ممکن است یک مدیر خاص در یک شرکت بین المللی International Company یک لهجه خاص را بپسندد ولیکن ملاک عملکرد متخصص یا استخدام نیست.

اگر به یک لهجه علاقه مند هستید همان لهجه یا بریتیش یا امریکن را یاد بگیرید. اگرعلاقه بسیار به زبان انگلیسی و لهجه های آن دارید می توانید هر دو لهجه را با نظر مدرس زبان خود یاد بگیرید. تجربه شخصی بنده این بود. تا پایان دوره کارشناسی ارشد زبان انگلیسی را با لهجه امریکن صحبت می کردم. دلیل آن آزمون تافل و لهجه امریکن اساتید من در ده سال گذشته بود. یادگیری زبان انگلیسی را از شش سالگی شروع کردم یعنی سی سال پیش. تمام منابع لیسینیگ و لهجه استاتید من امریکن بود پس من هم لهجه امریکن را یاد گرفتم.

وقتی شروع به کار با همکاران استرالیایی و انگلیسی در مالزی کردم کم کم به لهجه بریتیش علاقه مند شدم و ظرف مدت یکسال لهجه بریتیش را بدون معلم خصوصی یاد گرفتم. تمرین و تکرار و خجالت نکشیدن و دوستان و همکارانی که به من کمک کردند خیلی موثر بود. موسسه زبان با لهجه بریتیش که در آن زبان انگلیسی با لهجه بریتیش تدریس شود در تهران کم است. برای همین در آموزشگاهی که درس می دادم از من می خواستند که برای آشنایی زبان آموزان زبان انگلیسی با لهجه بریتیش – با لهجه بریتیش صحبت کنم. به نظر شخصی بنده زیباترین لهجه انگلیسی لهجه بریتیش است. ولیکن بهترین لهجه برای یادگیری زبان انگلیسی بریتیش نیست زیرا این فقط نظر شخصی بنده است.

بسیاری از اساتید زبان انگلیسی وقتی تو آموزشگاه بحث می شد که لهجه بریتیش بهتره یا امریکن نظرات مختلفی می دادنند و نظرات کارشناسان زبان انگلیسی همه محترم است و قابل قبول. تمامی لهجه های انگلیسی جذاب هستند. نمی توان گفت زیباترین لهجه انگلیسی کدام است و یا اینکه لهجه بریتیش بهتره یا امریکن.

لهجه بریتیش و امریکن رو باید متوجه شوید ولی دلیلی ندارد با یک لهجه خاص صحبت کنید. و اینکه فکر کنید یک لهجه زبان انگلیسی ممکن است بهتر باشد. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ بنا به هدف خود ممکن است پاسخ کارشناسان این حوزه مختلف باشد. اینکه اصلا برای چی می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید. به کدام لهجه علاقه مند تر هستید به کدام کشور می خواهید سفر کنید. مشتریان تجاری و همکاران شما با چه لهجه ای صحبت می کنند همه ممکن است در انتخاب لهجه زبان انگلیسی شما تاثیر بگذارد.

 

لهجه امریکن یا بریتیش آمریکایی استرالیایی بریتانیایی تجارت
لهجه بریتیش بهتره یا امریکن؟

 

مخابرات سنگاپور – لهجه بریتیش بهتره یا امریکن؟ هیچکدام

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

وقتی برای مخابرات سنگاپور کار می کردم در مالزی مرکز تماس Call Center داشتند که سال ۲۰۱۳ اگر اشتباه نکنم حدود ۱۰۰۰ تا کارمند داشت. ما برای ارتباط با مشتریان خدمات فنی فروش و خدمات پس از فروش با مشتریان به زبان انگلیسی صحبت می کردیم. من اون موقع لهجه امریکن داشتم و یکی از همکاران لهجه بریتیش. سرپرست واحد به ما گفت و در آموزش ها هم داشتیم که با لهجه غلیظ آمریکایی یا بریتیش صحبت نکنید. مشتریان شرکت مخابرات سنگاپور (Singtel) حدود ۶۴۰ میلیون مشترک مبایل هستند. که این مشتریان از سراسر دنیا  و بیشتر در آسیا، آفریقا و استرالیا هستند. مسلما این مشتریان زبان انگلیسی را با لهجه های مختلف صحبت می کنند و سخت ترین نوع مکالمه زبان انگلیسی – مکالمه تلفنی است. ما می بایست صحبت و لهجه همه اونها رو بدون دیدن آنها می فهمیدیم و با لهجه ای که مشتریان متوجه می شدند با آنها صحبت می کردیم. فهمیدن اینکه یک مشتری خوشحال است و یا ناراحت و ناراضی بدون دیدن چهره و از لحن کلامی مشتری سخت بود.

روزانه گاهی تا ۵۰ تا تماس تلفنی جواب می دادم و یا تماس می گرفتم. بیشتر مشتریان من چینی و هندی و گاهی مالایی بودند. لهجه مشتریان با سی دی های آموزشی زبان انگلیسی که به لهجه بریتیش یا امریکن بود خیلی فرق می کرد. من باید اول متوجه می شدم و با آرامش کامل جواب آنها رو با لهجه ای که متوجه شوند می دادم. گاهی مشتریان استرالیایی با لهجه بریتیش یا استرالیایی تماس می گرفتند و یا مشتریانی که با لهجه امریکن صحبت می کردند و من خوشحال می شدم از اینکه لهجه آنها را بهترمی فهمم.

سالها زبان انگلیسی خونده بودم و تدریس کرده بودم. حتی فوق لیسانسم رو به زبان انگلیسی تمام کرده بودم ولی شغل پر استرسی بود تا چندین ماه که عادت کنم به فهمیدن لهجه های مختلف زبان انگلیسی. یک سالی با آنجا همکاری داشتم تا شغلم رو عوض کردم و یک شغل بهتر پیدا کردم.

بهترین تجربیات فروش و خدمات پس از فروش به زبان انگلیسی تجاری رو در آن یک سال یاد گرفتم. خوشحالم که با لهجه های زبان انگلیسی مختلف آشنا شدم و حتی به فهمیدن آنها تسلط پیدا کردم. در ماه های آخر همکاری وقتی یک مشتری تماس تلفنی می گرفت و با صحبت کردن تلفنی و اولین جمله به زبان انگلیسی مشتری می فهمیدم لهجه زبان انگلیسی مشتری برای کدام کشور است. با اولین جمله و شنیدن صدای تلفنی حدس می زدم مشتری استرالیایی، چینی، هندی، مالایی، اروپایی، پاکستانی و یا احتمالا برای کدام کشور است. و این حس خوشایندی بود که با تسلط به فهمیدن لهجه های مختلف زبان انگلیسی داشتم. و باز می گویم اهمیت و اولویت اول لهجه نیست. از نظر برخی کارشناسان دنیا حتی لهجه اهمیت کمی دارد مهم برقراری ارتبط یعنی فهمیدن و انتقال منظورتان به آن زبان است.

 

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن یا لهجه خنثی؟

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

زبان انگلیسی English Language زبان انگلیسی است و مهم ارتباطات تجاری بین الملل است. اگر در شرکتی کار می کنید و لهجه خنثی Neutral Accent دارید بدین معنی که لهجه شما به هیچ کدام از لهجه های بریتیش یا امریکن British of American Accent نمی خوره. نگران نباشید شاید شما مورد پسند تر و قابل فهم تر از افرادی باشید که با لهجه خاص صحبت می کنند. بسیاری از مردم دنیا با لهجه خنثی زبان انگلیسی را صحبت می کنند و این یک ایراد نیست. مسلما لهجه و زبان مادری شما بر روی زبان خارجی  یعنی زبان انگلیسی که یاد میگیرید تاثیر دارد. اعتماد به نفس داشته باشید.

همین که می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید بسیار خوب است. دانش و تخصص کاری مهم است که بتوانید از آن استفاده کنید. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ تفاوت لهجه ی بریتیش و امریکن از نظر زبان آموزان شاید زیاد باشد ولیکن اگر در محیط کار بین المللی کار کرده اید و یا مدرسارشد زبان انگلیسی و با تجربه هستید تفاوت لهجه ی بریتیش و امریکن از نظر شما زیاد نیست. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

 

لهجه Accent  یا تلفظ Pronunciation  به زبان انگلیسی در مکالمات تجاری

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟لهجه بیی بهتره یا امریکن

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ – لهجه Accent اهمیت چندانی ندارد تلفظ  Pronunciation صحیح کلمات اهمیت بسیار زیاد دارد. درست است اگر با یک استرالیایی با لهجه استرالیایی و یا با یک انگلیسی با لهجه بریتیش انگلیسی صحبت کنید باعث سوپرایز شدن و تحسین و تشویق آن فرد شود. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ همانطور که ما وقتی یک استرالیایی با لهجه فارسی کاملا شبیه ما صحبت می کند تعجب می کنیم و فرد را تشویق. ولیکن همین که اون فرد استرالیایی بتونه فارسی صحبت کنه و ما متوجه بشیم برامون کافیه. بحث تلفظ  Pronunciation صحیح کلمات کاملا فرق می کنه و خیلی مهمه. اگر کلمات رو اشتبا تلفظ کنید اصلا افراد زبان انگلیسی شما را متوجه نمی شود. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

اگر در ابتدای یادگیری زبان انگلیسی هستید بیشتر تحقیق کنید. در آزمون آیلتس (بنده مدرس دوره های آمادگی آیلتس بودم) حتما باید زبان انگلیسی با لهجه بریتیش را از لحظ شنیداری Listening متوجه شوید ولی لزومی ندارد با لهجه بریتیش British Accent صحبت کنید. روی یک لهجه تمرکز کنید ولیکن با اعتماد به نفس پیش بروید اینکه تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید مهم تر از لهجه است. شخصا لهجه استرالیایی Australian Accent رو که نزدیک بریتیش است بیشتر دوست دارم ولی این فقط یک نظر شخصی است. بهترین لهجه زبان انگلیسی چیست در واقع جوابی ندارد چون از نظر بنده سوال درستی نیست.

 

لهجه امریکن بهتره یا بریتیش
لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟

 

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ انگلیسی زبان ها لهجه همدیگر را میفهمند؟

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

بله تنها تفاوت اندکی بین لهجه های مختلف زبان انگلیسی وجود دارد. بریتانیایی ها به دلیل دیدن فیلم های هالیوودی لهجه امریکن را متوجه می شود و آمریکایی ها بدلیل مسافرت ها و تحصیل در دانشگاه هایی مثل کمبریج و آکسفورد در انگلستان و دوستان خود در استرالیا و انگلیس، لهجه بریتیش را متوجه می شوند. در استرالیا و نیوزیلند هم همینطوره آنها هم لهجه بریتیش (لهجه انگلیسی)  British Accent و لهجه امریکن American Accent (لهجه آمریکایی) رو متوجه می شوند.

استرالیا یک جزیره است و من از همکار قدیمی استرالیایی شنیدم که اونها خیلی به مسافرت و دوست پیدا کردن در سایر کشور ها علاقه دارند. و همانطور که گفتم لهجه در دنیای ارتباطات و تجارت بین الملل امروز کمترین اهمیت را لهجه دارد. به نظر برخی کارشناسان لهجه اصلا اهمیتی ندارد مهم تلفظ صحیح کلمات و توانایی ارتباط کاری و تجاری بر قرار کردن است که هدف اصلی زبان و یادگیری زبان ها است. زبان انگلیسی متعلق به کشور خاصی نیست از قاره استرالیا اُقیانوسیه، نیوزیلند، قاره امریکا و انگلستان (به عنوان زبان اول) و در قاره اروپا، و کشور های آسیایی مانند مالزی، هند، سنگاپور، قاره آفریقا و بسیاری از کشورها (به عنوان زبان دوم) استفاده می شود. لهجه بریتیش بهتره یا امریکن

اگر می خواهید یک مشاور فروش و بازاریابی بین الملل شوید و در حوزه تجارت بین الملل International Business فعالیت کنید بهتر است حداقل یک زبان خارجی مانند انگلیسی، عربی، چینی، آلمانی، روسی یا ترکی را یاد بگیرید. این زبان خارجی بنا به نیاز شما و آن تجارت است.

دانلود فیلم آموزش لهجه بریتیش – کتاب اموزش لهجه بریتیش – کتاب آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش – تقویت لهجه بریتیش – دانلود listening با لهجه بریتیش – دانلود فیلم آموزش لهجه بریتیش – کتاب اموزش لهجه بریتیش – تقویت لهجه بریتیش – دانلود listening با لهجه بریتیش – چگونه لهجه بریتیش داشته باشیم – فیلم با لهجه بریتیش – کتاب آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش – دانلود اخبار انگلیسی با لهجه بریتیش – لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ – لهجه آمریکایی بهتره یا بریتیش – لهجه اسکاتلندی – آموزش لهجه انگلیسی آمریکایی – کتابهای زبان با لهجه بریتیش – تفاوت لهجه بریتیش و آمریکایی – لهجه نیتیو چیست – لهجه ی زبان انگلیسی – لهجه ایرلندی – بهترین لهجه زبان انگلیسی

 

لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ – آموزش لهجه بریتیش – آموزش لهجه امریکن – آموزش لهجه استرالیایی – آموزش لهجه – لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره مدیریت کسب و کار، مشاوره فروش و بازاریابی – مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

زبان انگلیسی برای مدیران، زبان انگلیسی تجاری و بازرگانی، زبان انگلیسی کسب و کار Business English، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل به زبان انگلیسی (Commercial Correspondence) – (Commercial Negotiation)

[dt_gap height=”30″]

   

  دانلود فیلم آموزش لهجه بریتیش – کتاب اموزش لهجه بریتیش – کتاب آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش – تقویت لهجه بریتیش – دانلود listening با لهجه بریتیش – دانلود فیلم آموزش لهجه بریتیش – کتاب اموزش لهجه بریتیش – تقویت لهجه بریتیش – دانلود listening با لهجه بریتیش – چگونه لهجه بریتیش داشته باشیم – فیلم با لهجه بریتیش – کتاب آموزش زبان انگلیسی با لهجه بریتیش – دانلود اخبار انگلیسی با لهجه بریتیش – لهجه بریتیش بهتره یا امریکن ؟ – لهجه آمریکایی بهتره یا بریتیش – لهجه اسکاتلندی – آموزش لهجه انگلیسی آمریکایی – کتابهای زبان با لهجه بریتیش – تفاوت لهجه بریتیش و آمریکایی – لهجه نیتیو چیست – لهجه ی زبان انگلیسی – لهجه ایرلندی – بهترین لهجه زبان انگلیسی

   

  مشاهده بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا