بازاریابی و برندینگ پزشکی و سلامتتبلیغات پزشکی

وب سایت پزشکی

وب سایت پزشکی | طراحی وبسایت پزشکی

وب سایت پزشکی و ضرورت آن

دنیای بشر در قرن ۲۱ به شدت در حال تغییر است و یکی از جاهایی که به سرعت و سریع دچار تغییر و تحول شده است، کسب و کارهای و نحوه کسب درآمد می باشد. طبق تحقیقات دانشگاه آکسفورد در ۱۰ سال آینده ۶۰ درصد شغل های دنیا از بین می روند و شغل های جدیدی جایگزین آنها می شوند؛ شغل هایی که بیشتر به دنیای تکنولوژی مرتبط می باشند. در دنیای امروز داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کاری از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که از طریق داشتن یک وب سایت می توان به مشتری های هدفمند بسیاری با کمترین هزینه دسترسی داشت.لزوم وب سایت پزشکی

پزشکانی که دارای وب سایت برای کسب و کار خود هستند، به دلیل اینکه بیشتر مردم امروزه برای رفع مشکلات و سوالات خود و یافتن جواب آن از موتورهای جستجو و اینترنت استفاده می کنند، شانس دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن زیادی دارند البته به شرطی که از تکنیک های موثر دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده باشند که در ادامه این مورد را برسی خواهیم کرد.

پزشکانی که از طریق وب سایت با مریضان در تعامل باشند و به سوالات آنها جواب دهند و به آنها مشاوره بدهند، قطعا به مریض این حس را القا می کند که می توان به این دکتر اطمینان کرد و بنابراین امکان اینکه به این دکتر مراجعه کند بالا می رود.چرا در این دوان هر پزشکی باید یک وب سایت پزشکی داشته باشد؟

در این روزگار اینترنت و فناوری زندگی و شیوه تعاملات انسان ها را به کلی تغییر داده است و یکی از نمود تغیر تعاملات، کسب و کارها می باشد و در این بین پزشکان هم از این تغییرات بی بهره نبوده اند و در جامعه پزشکی هم تعاملات هم تغییر کرده است.

در این دوران داشتن یک وب سایت در هر کاری واجب و ضروری است و پزشکان هم از این قاعده مستثنی نیستند و داشتن سایت برای هر پزشکی جز لاینفک شغل او باید باشد. امروزه بیشتر مردم زمان های زیادی را در اینترنت سپری می کنند و همین مسئله سبب شده است تا مردمان زیادی برای اطلاعات درباره بیماری ها و راه حل آنها از اینترنت کمک بگیرند و به آن مراجعه کنند و از طرفی در این دوران، مردم گرفتار مشکلات و گرفتاری هایی هستند که نیاز به پزشک و ارائه موثر درمان را پیش از پیش نمایان می سازد .

با توجه به مطالب بالا و مطالب گفته شده، داشتن یک سایت برای پزشکان خیلی اهمیت دارد و جز مواردی است که هر پزشکی باید داشته باشد. پزشکان در سایت خود می توانند با ارائه محتوای ارزشمند و به روز در صنعت خود در بهتر شناخته شدن و تبدیل شدن به یک برند گام بردارد.

هر پزشکی با استفاده از سایت پزشکی خود می تواند به سوالات و دغدغه های بیماران و مراجعه کنندگان پاسخ دهد و به نظرات و کامنت های آنها پاسخ دهد و با انجام این کار مراجعه کنندگان به این نتیجه می رسند که با یک دکتر ماهری روبرو هستند و در مراجعات بعدی نیز حتما به سایت مراجعه می کنند و تبدیل به مشتری سایت می شوند.

وب سایت پزشکی آکام آتا

نکاتی که در وب سایت پزشکی باید رعایت شود

 


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند
 • وب سایت پزشکی باید در طیف وسیعی از دستگاه ها به درستی نشان داده شود

امروزه مردم از طیف وسیعی از وسایل استفاده می کنند و از طریق آنها به اینترنت وصل می شوند و در آن به دنبال اهداف خود هستند. سایت پزشک باید طوری طراحی شود که در طیف وسیعی از دستگاه ها به درستی قابل نمایش باشد. جدیدترین تکنولوژی که برای حل این مشکل ارائه شده است استفاده از « طراحی واکنشگرا » یا « Responsive Design » می باشد که با استفاده از این تکنولوژی وب سایت پزشکی در دستگاه های مختلف به درستی نشان داده می شود.

 • محتوای سایت پزشک باید معتبر و از منابع قابل استناد باشند

اهمیت محتوای معتبر در هر سایتی بر کسی پوشیده نیست و سایت پزشکان هم از این مورد مستثنی نیست. اگر در سایت به بیماران اطلاعات درستی داده شود و بیمار احساس کند که جواب مشکل خود را دریافت کرده است در مراحل بعدی هم دوباره به سایت مراجعه خواهد کرد و اگر بیمار جواب سوال خود را دریافت نکند، به سایت های دیگر مراجعه خواهد کرد و احتمال اینکه به وب سایت پزشکی شما دوباره مراجعه کند به شدت کاهش می یابد.

 • سیاست سایت پزشک باید طوری باشد که مراجعه کنندگان دوباره به سایت برگردند

این مورد با رعایت دو مورد قبلی و دادن گارانتی به مریضان تحقق می یابد. به این صورت که به مریضان این اطمینان را بدهید که اگر مثلا از این شیوه درمان استفاده کنید، قطعا جواب می گیرید و اگر جواب نگرفتید، دکتر حاضر باشد که تمامی هزینه ها را عودت دهد.

 • وب سایت پزشکی باید طوری طراحی شود که کار کردن با آن راحت باشد

کار کردن با سایت پزشک باید به گونه ای باشد که کار کردن با آن آسان و راحت باشد؛ از عضویت در سایت گرفته تا رفتن به قسمت های مختلف سایت و تعاملات دیگر و همچنین باید کدهای  مرتبط با Backend سایت به گونه ای باشد که به سرعت به درخواست های سمت سرور و درخواست های کاربران پاسخ دهد.

 

۵ نکته مهم بازاریابی دیجیتال مخصوص دکترها

بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) برای دکترها می تواند پیچیده، زمان بر و پرهزینه باشد. در اینجا نکاتی برای کمک به دکترهایی که به دنبال حضور پررنگ تر در فضای دیجیتال هستند و می خواهند استراتژی موثرتری در بازاریابی دیجیتال اتخاذ کنند، ارائه شده است.

 • وب سایت پزشکی خود را در گوگل جستجو کنید

اولین توصیه در این زمینه مربوط به توصیه ای از یک استراتژیست محتوا می باشد. او توصیه می کند قبل از شروع استراتژی ، سایت خود را جستجو کنید تا ببینید که عملکرد شما در جستجوهای آنلاین از دید مصرف کنندگان و بیماران چگونه است.

حضور خود در فضاهای آنلاین را برسی کنید و خود را از دریچه چشم کسی ببینید که درباره شما برسی می کند. این کار هنگام ایجاد استراتژی دیجیتال به شما دید خوبی می دهد.

 • با دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی مشارکت داشته باشید

بسیاری از دکترها قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم می گیرند اما باید به یاد داشته باشید که افراد زیادی از جمله بیماران برای دست یابی به سوالات و نیازهای خود از اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

شما به عنوان دکتر اگر می خواهید که در بازاریابی دیجیتال موفق باشید باید در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید و مرتبا پست های هدفمندی برای دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی تولید کنید. به سوالات کاربران شبکه های اجتماعی پاسخ دهید و نیازهای آنان را رصد کنید.

 • وضعیت وب سایت پزشکی خود را مدیریت کنید

مطمئن شوید که وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل ایندکس گذاری شده است و بیماران از طریق جستجو می توانند به سایت و منابع شما دسترسی داشته باشند. موارد دیگری که مرتبط با مدیریت سایت می باشد را به دقت زیر نظر بگیرید و دائما آن ها را برسی کنید. این موارد مربوط به سئو سایت می باشد و در صورتی که از آن اطلاعی ندارید می توانید یک سئوکار استخدام کنید.

 • برای عملکرد پزشکی خود استراتژی بازاریابی را مرور کنید

شما به عنوان پزشک باید نظرات مثبت زیادی داشته باشید تا بیماران با دیدن این نظرات مثبت احساس کنند که شما بهترین گزینه برای آنها می باشید. می توانید از بیمارانی که شما مشکل آنان را حل کرده اید بخواهید تا نظرات خود درباره عملکردتان را ثبت کنند. با این استراتژی بازاریابی شما به کاربران هدف بسیاری دست می یابید و به موفقیت خواهید رسید

 • نظرات خود را در رسانه های اجتماعی فراموش نکنید

شما باید از شبکه های اجتماعی برای جلب مخاطب و ایجاد برند خود استفاده کنید و فراموش نکنید که از طریق نظرات مثبت شبکه های اجتماعی می توانید در برند سازی بسیار موفق شوید. مردم با دیدن نظرات مثبت کاربران در شبکه های اجتماعی به این نتیجه می رسند که شما شخص قابل اعتمادی می باشید.

وب سایت پزشکی ساخت وب سایت پزشکی وب سایت پزشکی و سلامت طراحی سایت پزشکی نمونه سایت پزشکی طراحی سایت پزشکان قیمت طراحی سایت پزشکی اسم سایت پزشکی معتبرترین سایت پزشکی جهان

نکاتی که در داشتن سایت برای پزشکان حتما باید لحاظ شود

 • سایت پزشک حتما باید دارای ظاهر گرافیکی جذابی باشد و در پس زمینه آن باید از رنگ های مناسبی استفاده شود
 • کدهای سایت باید بهینه باشد تا سرعت بارگذاری سایت در مرورگرها افزایش پیدا کند. اگر سایت پزشک دیر بارگذاری شود، کاربران را از سایت ناامید می کند و این باعث می شود تا هم رتبه سایت در موتورهای جستجو کاهش پیدا کند و هم کاربران به سایت های پزشکان رقیب مراجعه کنند
 • گذاشتن بخشی با عنوان آخرین مقالات منتشر شده در سایت پزشک کاربران را به این باور می رساند که با یک پزشک متخصصی مواجه هستند و در نتیجه بهتر به او اطمینان می کنند و این در وجهه و برند شدن پزشک تاثیر زیادی دارد
 • پزشک در سایت حتما مرتبا محتوای ارزشمندی که نیازهای مراجعه کنندگان را برطرف می کند قرار دهد و محتوای قدیمی را به روز کند. این کارها در گرفتن رتبه از موتوهای جستجو بسیار موثر می باشد

در نهایت می توانیم بگوییم طراحی سایت پزشکی می تواند کمک کند تا شما وارد مرحله جدید از دوران کاری خود شوید. با رشد و گسترش سایت شما، تعداد مراجعان افزایش می یابد و شما می توانید با توجه به رشته تخصصی خود، مدل های درآمدزایی جدیدی به سایت پزشکی خود اضافه کنید.

 

۶ مرحله برای ایجاد سایت پزشکی

در شرایط کنونی حضور آنلاین پزشکان یک پدیده واجب و ضروری است. بیماران زیادی برای رفع نیازهای پزشکی خود از اینترنت استفاده می کنند و علاوه بر آن از این طریق سوابق و فعالیت های دکترهای موردنظر را برسی می کنند. بعلاوه ، داشتن یک وب سایت پزشکی می تواند به ساده تر کردن برسی و آموزش دادن به بیماران در مورد مسائل مربوط به بیماری خود کمک کند.

ایجاد یک سایت پزشکی به لطف ابزارهایی که برای طراحی سایت ایجاد شده اند کاملا آسان و مقرون به صرفه می باشد و پزشک می تواند با کمترین هزینه و در عرض چند ساعت صاحب یک سایت کامل شود.

در اینجا ما مراحل قدم به قدم ساخت یک وب سایت پزشکی را چند مرحله بیان می کنیم.

 1. یک میزبان مناسب (هاست ) برای وب سایت پزشکی خود پیدا کنید.

هاست (Host)  به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته می‌شود. یک سرور می‌تواند به چندین قسمت تقسیم شود (تقسیم‌بندی مجازی) که به هر قسمت آن، هاست گفته می‌شود. یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وب‌سایت میزبانی می‌کند. در این زمینه سایت WordPress در دنیا معروف می باشد و برای کاربران دو گزینه ارائه می دهد.

 

 • com – در این سایت می توانید دامنه برای سایت تهیه کنید و از طریق آن می توانید سایت خود را طراحی و راه اندازی کنید (این گزینه برای افراد مبتدی مناسب می باشد).
 • org – تهیه دامنه از سایت Wordpress.com اگرچه برای افراد تازه کار مناسب است اما در طراحی وب سایت محدودیت های زیادی اعمال می کند و برای همین خیلی از افرادی که می خواهند وب سایتی داشته باشند از طریق سایت های دیگری اقدام به خریدن دامنه می کنند که از طریق سایت Wordpress.org می توانند افزونه ها و قالب هایی که برای طراحی حرفه ای یک سایت لازم است را خریداری کنند و یک سایت عالی را راه اندازی کنند.
 1. اسم ( دامنه ) مناسبی برای وب سایت پزشکی خود بیابید

دامنه ای که برای سایت خود در نظر می گیرید باید مرتبط با حرفه و برند شما باشد و همچنین مراجعه کنندگان به آسانی بتوانند دامنه شما را به یاد بیاورند. شما می توانید از سایت های بسیاری که دامنه می فروشند یک دامنه هدفمند برای خود تهیه کنید.

 

 1. یک قالب مناسبی برای سایت پزشکی خود انتخاب کنید

انتخاب یک قالب مناسب می تواند ظاهری حرفه ای به سایت بدهد و در ایجاد تجربه کاربری مفید می باشد. کسانی که از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده کرده اند می توانند با استفاده از سایت Wordpress.org  از میان هزاران قالبی که در آن موجود است یک قالب را برای سایت خود انتخاب کنند.

 

 1. کار کردن با وردپرس را یاد بگیرید

حدود یک سوم سایت های جهان با استفاده از سیستم وردپرس نوشته شده اند و یک سیستم مدیریت محتوای بی نظیر برای طراحی سایت است. بنابراین یادگیری وردپرس برای کسی که می خواهد سایتی داشته باشد، لازم و ضروری می باشد.

 

 1. اطلاعات تماس خود را در وب سایت پزشکی وارد کنید

بیماران باید بتوانند به اطلاعات پزشک دسترسی داشته باشند و برای این منظور لازم است تا اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل و … را در سایت خود قرار دهید؛ باید تمامی این اطلاعات را در صفحه « تماس با ما » داخل سایت قرار دهید.

 1. وب سایت خود را به روز نگه دارید

آخرین نکته اما مهمترین نکته این است که فقط ایجاد سایت کافی نیست و برای موفقیت وب سایت پزشکی خود باید مطالب و محتوای سایت را مرتبا به روز رسانی کنید و برای این کار می توانید یک توسعه دهنده وب استخدام کنید تا وضعیت سایت شما را زیر نظر داشته باشد و آن را به روز نگه دارد.

منابع:

 

 1. https://www.izmoweb.in/article/why-doctors-need-professional-websites-244-en-in.htm
 2. https://www.revlocal.com/blog/digital-marketing/6-digital-marketing-tips-for-doctors
 3. https://www.atttlas.com/blog/post/73140/%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C
 4. https://blog.evisit.com/7-easy-steps-to-create-your-medical-practice-website 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا