مشاوره کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

 راه اندازی هر کسب و کاری در ابتدای مسیر می تواند کار دشواری باشد. از این رو استفاده از مشاوره راه اندازی کسب و کار امری است که می تواند در به حداقل رساندن این دشواری ها به صاحبان کسب و کارها کمک کند. هر کاری همواره ابعاد و جنبه های مختلفی دارد. صاحب یک حرفه و یک کارآفرین باید به مسائل زیادی مسلط باشد و با امور بسیار دیگری نیز آشنایی  نسبی داشته باشد. حرفه ی شما از همان لحظه ای که تصمیم می گیرید کسب و کاری را راه اندازی کنید آغاز می شود. مطالبی که در طی یک مشاوره برای راه اندازی توسط یک مشاور ارائه می شود، نکات کاربردی و مهمی است که حاصل تجربیات آن فرد است. تجربیاتی که با کار و فعالیت در حوزه های مختلف کاری و مطالعات حرفه ای در این زمینه کسب کرده است.

یک مشاور کسب و کار در برهه های مختلف کاری می تواند در کنار صاحبان مشاغل باشد و آنان را یاری کند. فرقی نمی کند کسب و کار شما یک کسب و کار خانگی و کوچک باشد یا یک تجارت بزرگ و بین المللی؛ شما هر کاری که انجام می دهید با جنبه های مختلف کسب و کارتان و مدیریت آن درگیر هستید و در هر مرحله نیاز دارید تا در قسمت هایی از آن کار برای بهبود اوضاع از کسی  کمک بگیرید.

[dt_vc_list dividers=”false”]

شروع یک کسب و کار

 

برای شروع و راه اندازی هر کسب و کاری کارآفرین و صاحب کسب و کار نیاز دارد تا مسیر پیش رو برایش واضح و شفاف باشد. او باید بداند برای وارد شدن به این مسیر چه پیش نیازهایی را باید مهیا کند؛ و یا در این مسیر باید خود را برای صرف چه هزینه هایی آماده کند؛ همچنین چه فرصت هایی برای پیشرفت در کار وجود دارد تا بتواند در حوزه ی کسب و کار خود بدون اتلاف وقت و انرژی در کمترین زمان ممکن پیشرفت کند. قطعا با آگاهی و تجربه ای که یک مشاوره راه اندازی کسب و کار در اختیار کارآفرین قرار می دهد، رسیدن به این اهداف ممکن می شود. برای شروع باید گام های اولیه را به این صورت بردارید:

  • تدوین برنامه ای گام به گام برای شروع کسب و کار
  • اجرای این برنامه و نحوه ی آن، تعیین میزان سرمایه ی مورد نیاز برای آغاز کار
  • شناخت رقبای کاری و میزان موفقیت آنها
  • شناخت نقاط ضعف و قوت خود به منظور شناخت فرصت ها و تهدیدها ی پیش رو در مسیر و تلاش برای استفاده از آنها یا غلبه بر آنها
  • تنظیم برنامه ای مدون برای بازاریابی
[/dt_vc_list]

کارآفرینی و مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

این روزها کارآفرینی و کسب درآمد موضوعی است که برای مردم بسیاری اهمیت پیدا کرده است. در نتیجه افراد زیادی هستند که به دنبال موضوعاتی چون کارآفرینی، راه اندازی کسب و کار خانگی، کسب درآمد از طریق اینترنت، کار تولیدی با سرمایه ی ابتدایی کم و مواردی از این دست هستند. اما تنها با داشتن ایده‌های جذاب کسب ‌و کار نمی‌توان به موفقیت رسید. اجرای ایده و عملی کردن آن مرحله ای کاملا متفاوت است. در این راه شما باید از مشاوره راه اندازی کسب و کار استفاده کنید. خدماتی که یک مشاور کارآفرینی برای راه اندازی یک کار ارئه می دهد زمینه های مختلفی را در بر می گیرد و شامل مواردی از این دست می شود.

[dt_vc_list dividers=”false”]
  • مشاور کارآفرینی باید بتواند در این زمینه به ارائه ی ایده‌های مناسب کسب ‌و کار بپردازد؛ و فرصت‌های موجود در بازار را برای کسب درآمد برای شما شرح دهد. شما در هر زمینه ای که می خواهید کار خود را آغاز کنید باید بتوانید راهنمایی های لازم را از مشاور دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید، یک مشاور کارآفرین باید به شما ایده‌هایی مناسب و کارآمد در زمینه ی کسب ‌و کارهای اینترنتی و کسب درآمد از طریق اینترنت ارائه دهد. یا مثلا برای شما تشریح کند که خلاء  یا مشکلات بازار در این زمینه کدام ها هستند.
  • تنها با ارائه و معرفی ایده‌های جذاب کسب‌ و کار نمی توان به جایی رسید. پس بنابراین مشاوره راه اندازی کسب و کار باید در رابطه با نحوه ی به اجرا درآوردن این ایده ها و درآمدزایی از آن ایده ها نیز به شما کمک کند.
  • آنچه شما نیاز دارید این است که با مشکلات پیش‌رو در مسیر کاری خود آشنا باشید. ممکن است یک کسب ‌و کار بسیار پرسود باشد. اما آیا هر کسی می تواند آن نوع از کسب و کار را پیش ببرد و درآن موفق باشد؟ بنابراین این وظیفه ی مشاور کسب‌ و کار این است که به مراجعین خود بگوید چه مشکلاتی در این کسب و کار جدید پیش روی آنهاست. و ازز آن مهم تر اینکه آیا اصلا توان ورود به این کسب و کار در آنها وجود دارد یا خیر؟
  • بدیهی است که مهم‌ ترین بخش راه‌اندازی کسب ‌و کار و گام اول آن تامین سرمایه یا جذب سرمایه ی لازم برای شروع فعالیت است. شاید گروهی از افراد برای شروع کار سرمایه ی لازم را در اختیار داشته باشند. اما آن دسته که سرمایه ی لازم را ندارند می‌توانند با کمک مشاور روش‌های تامین مالی و جذب سرمایه را یاد بگیرند. پس یک مشاور حرفه ای باید در رابطه با مشاوره ی تامین مالی و جذب سرمایه‌گذار نیز تخصص لازم را داشته باشد.
[/dt_vc_list]

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

می توان گفت راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه می توان برای کسب درآمد با سرمایه ی اندک از آن بهره برد. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی بدون نیاز به سرمایه ای بالا و در محیط منزل انجام می گیرند. در حالی که می توانند در ادامه پیشرفت بالایی پیدا کنند. با این حال نمی توان ادعا کرد که راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار ساده ای است که نیاز به هیچ تخصص و دانشی ندارد. در حقیقت کسب و کارهای اینترنتی نیز نیاز به تخصص، تجربه، مهارت و آگاهی در ابعاد مختلفی چون بازاریابی دیجیتال دارند. پس لزوم استفاده از مشاوره راه اندازی کسب و کار در این مورد نیز وجود دارد.

مشاوره رایگان کسب و کار – بهترین مشاور کسب و کار – اپلیکیشن مشاوره کسب وکار – مشاوره کسب وکار آنلاین – مشاوره تلفنی کسب و کار – مشاوره کسب و کار در تهران – مشاوره کسب و کار اینترنتی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا