کسب و کار

مشاوره بازاریابی و فروش

مشاوره بازاریابی و فروش

نیاز به مشاوره بازاریابی در چه زمانی احساس می شود؟ مشاوره بازاریابی و فروش شامل مجموعه ای از خدمات است که با بررسی وضعیت فروش شرکت ها و کسب و کارها و نیاز آنها به فعالیت های بازاریابی انجام می گیرد. زمانی که مدیران می خواهند درباره ی رویکردهای بازاریابی کسب و کار خود تصمیم گیری کنند یا به طور کلی مسیر بازاریابی و فروش خود را بهبود ببخشند باید به طور مناسبی از یک مشاور بازاریابی کمک بگیرند. ارائه ی خدمات مشاوره بازاریابی به شرکت های مختلف به این پیشرفت و بهبود کمک می کند. مشاوره بازاریابی توسط مشاورین بازاریابی و فروش تحت سیستم برنامه ریزی بازاریابی به این مدیران ارائه می شود. بدین ترتیب کلیه برنامه ها به صورت سیستماتیک اجرا می شود و همه ی فرآیندها قابل ارزیابی و اندازه گیری هستند. خدمات مشاوره بازاریابی بر اساس قوانین و قواعد مشخص و توسط تیم مشاوره بازاریابی به مدیران ارائه می شود و در دوره های معین مورد بازبینی و سنجش قرار می گیرند تا کارکرد آنها مورد بررسی قرار گیرد. مشاوره بازاریابی و فروش برای تعیین استراتژی هایی است که توسط یک شرکت یا کسب و کار به منظور برقراری ارتباط با مشتری باید مورد استفاده قرار گیرد. عملیات بازاریابی موجب آگاهی مشتری از ویژگی های محصولات و خدمات می شود و سپس نوبت به مرحله ی فروش می رسد. کسب و کارها برای بالا بردن جذب مشتری و جلب نظر آنها از روش های خلاقانه ای برای بازاریابی بهره می گیرند. به عبارت دیگر بازاریابی را می توان فرآیند ارائه ی محصول یا خدمت به مشتری نهایی بیان کرد.

مهارت ها و توانایی های مشاور

مشاوره بازاریابی و فروش چه کاری نیاز به مهارت های گوناگونی دارد. کار هر مشاوره ی بازاریابی از نظر شرکت، کسب و کار و پروژه ای که روی آن کار می شود بسیار متفاوت است. اما همیشه به هرحال نقاط اشتراکی وجود دارد. این مشاوره به شرکت ها و کسب و کارهای مختلف برای ارائه ی بهترین راه ها برای دستیابی به هدف و مشتریان بیشتر است. مشاوران بازاریابی و فروش با بررسی تلاش های بازاریابی  که تا کنون انجام شده، پیشنهادهایی برای بهبود برنامه ریزی، استفاده از رسانه های اجتماعی یا سایر کمپین های بازاریابی، انتخاب بهترین روش ها، ارائه ی مطالب جدید، و روش های دسترسی به مشتری های بیشتر را ارائه می کنند. سپس در مرحله ی بعد موفقیت استراتژی های بازاریابی را با استفاده از ابزار تحلیلی ردیابی می کنند. تمام این کارها به متخصصان کارشناسی نیاز دارد تا با تخصص خود در زمینه ی فنی به بهینه سازی امور و مدیریت پروژه های بازاریابی بپردازند. چه زمانی نیاز به استخدام مشاور بازاریابی و فروش است؟ در مورد مشاوره بازاریابی و فروش می توان گفت شرکت ها زمانی تمایل دارند یک مشاور در این زمینه استخدام کنند که نیاز دارند تا بازار و مصرف کننده را به خوبی تجزیه و تحلیل نمایند. این نیاز معمولا بر اساس ماهیت تجارت، صنعت و اندازه ی شرکت متفاوت است. به این ترتیب مهارت ها و توانایی های یک مشاور بازاریابی نیز بسته به تخصص وی متفاوت است. کمک گرفتن از یک مشاور بازاریابی و فروش در کسب و کارها می تواند در انجام کارها و وظایف اصلی به آن کسب و کار کمک کند. مثلا در ارائه ی چشم اندازهای خارجی و بررسی چالش های داخلی کسب و کار کمک مفیدی ارائه نماید. همچنین مشاوران به بررسی فرصت های پیش روی کسب و کار پرداخته، به بازسازی و بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار کمک می کند. این مشاوره می تواند در زمینه ی مدیریت استراتژی های بازاریابی و فروش نیز باشد. و با تهیه ی نقشه راه برای بهبود عملکرد و بازگشت سرمایه کمک نماید. این مشاوران با ارائه ی دیدگاه ها و تعریف های نوین از مشتری و بازار هدف به تجزیه و تحلیل پیشرفته ی بازار کمک می کنند.

مشاوره بازاریابی و فروش

مشاوره بازاریابی و فروش – آیا نیاز به مشاور بازاریابی و فروش دارید؟ در صورت تمایل میتوانید با کارشناسان شرکت آکام آتا تماس حاصل فرمایید.مشاوره بازاریابی و فروش در تهران – لطفا جهت ارتباط مستقیم با مدیرعامل، از کارشناس شرکت درخواست تعیین وقت ملاقات نمایید.

– کارشناس پشتیبانی شرکت: شماره تماس و تماس از طریق واتساپ ۰۹۰۲۲۷۷۷۰۰۷ 

نویسنده مقاله

مهندس یاشا سازمند
مشاورعالی بازاریابی و فروش بین الملل و مدیریت کسب و کار
کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی
بیش از یک دهه فعالیت در حوزه های مختلف کسب و کار
سوابق علمی – تحقیقاتی، کارشناسی، مشاوره، اجرایی و مدیریتی، در حوزه بازاریابی و فروش – کسب و کار در داخل و خارج کشور
سابقه همکاری با شرکت های چند ملیتی و بین المللی نظیر مخابرات سنگاپور سینگ‌تل، (به انگلیسی: SingTel) – نت‌اپ (به انگلیسی: NetApp) – شرکت SELLBYTEL / Group  و – Brandt International Sdn Bhd
سوابق معتبر بین المللی و از مولفین چندین مقاله علمی مدیریتی منتشر شده در ژورنال های مطرح بین المللی دنیا – H index 5 Google Scholar
افتخار همکاری با IranTalent – دو ۲ شرکت بازرگانی – یک شرکت FMCG و یک شرکت گردشگری سلامت – در ایران
مدرس زبان انگلیسی با سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان انگلیسی داخل و خارج از کشور (تهران و مالزی)
مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

 

در صورت تمایل میتوانید مقاله های زیر – در ارتباط با مشاور بازاریابی و فروش در تهران را مطالعه نمایید.

 


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

مشاور بازاریابی (مشاور مارکتینگ)

مشاور فروش

 

مشاوره بازاریابی مارکتینگ و مشاوره فروش شرکت آکام آتا
مشاوره بازاریابی و فروش – مشاوره مارکتینگ شرکت مشاور آکام آتا

 

برای جزییات بیشتر – دریافت خدمات مشاوره مدیریت، مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل در تهران و استان گیلان می توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

lah,v fhchvdhfd , tv,a nv jivhk

[dt_gap height=”30″]

    مشاهده بیشتر

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دکمه بازگشت به بالا