مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاور بازاریابی دیجیتال

مشاور بازاریابی دیجیتال شرح شغل: یک راهنمای کامل برای سال ۲۰۲۰

به لطف پیشرفت های فن آوری، هر فرد به طور متوسط دو برابر یک دهه قبل در اینترنت وقت می گذارد. طبق تحقیقات Pew، ۷۷ درصد آمریکایی ها به صورت روزانه آنلاین می شوند. عادات خرید مردم به سرعت در حال تغییر است. بازاریابی آفلاین مانند گذشته کارآمد نیست. به همین دلیل است که در سالهای اخیر بازاریابی دیجیتال و عناوین شغلی جدید مانند مشاور بازاریابی دیجیتال اهمیت یافته است.

بازاریابی دیجیتال را به عنوان یک اصطلاح چتر در نظر بگیرید که فرم های مختلف بازاریابی آنلاین را توصیف می کند و زیر مجموعه های بسیاری دارد. بازاریابی دیجیتال به مشاغل اجازه می دهد تا از کانالهای مختلف استفاده کنند تا مشتریان خود را بهتر هدف بگیرند. این نوع بازاریابی جدیدترین ابزارها، فناوری ها و روند بازاریابی را با هم تلفیق می کند. مشاغل مختلف در هر شکل و اندازه می توانند با بازاریابی دیجیتال به طور موثر مخاطبان و مشتریان احتمالی خود را جلب کنند.

مشاور بازاریابی دیجیتال

زمینه های مرتبط با شغل مشاور. بازاریابی دیجیتال کدامند؟

بازاریابی دیجیتال شامل طراحی و توسعه وب، سئو، رسانه های پولی (فیس بوک، اینستاگرام، Google Adwords) و تبلیغات ویدئویی (YouTube) است. برای هر کانال، روش های مختلف هدف گیری وجود دارد. مخاطبان این کانال ها نیز متفاوت هستند. محبوبیت بازاریابی دیجیتال در میان بسیاری از مارک ها جای تعجب ندارد. امروزه، بازاریابی دیجیتال موثر عبارت است از برقراری ارتباط با مخاطبان در زمان و مکان مناسب که همان شغل مشاور بازاریابی دیجیتال است.اگر مشاور بازاریابی دیجیتال هستید، Google Adword را انتخاب کنید. شما می توانید با نشان دادن تبلیغات جستجو یا خرید به مشتریان بالقوه ای که به دنبال خرید یک محصول هستند، از این نرم افزار استفاده کنید. با تبلیغات ویدئویی و نمایشگر Google ، می توانید آگاهی ایجاد کنید. از طرف دیگر، تبلیغات فیس بوک از روانشناسی ورفتار های مردم در دنیای مجازی، مشتریان بالقوه را هدف قرار می دهد.

در سال های اخیر علاقه به بازاریابی دیجیتال بیشتر شده و لذا تقاضا برای شغل مشاور بازاریابی دیجیتال افزایش یافته است. تقریباً تمام بازاریاب های دیجیتال که به دنبال شغل تمام وقت هستند اما نمی خواهند برای شرکت ها کار کنند. می خواهند به سمت خود اشتغالی بروند و دفاتر خود را تاسیس کنند. شرح مشاغل مشاور بازاریابی دیجیتال بسته به نوع کار و محصول یا خدماتی که قرار است به فروش برسد، متفاوت است. با این وجود نقش اساسی مشاور، ایجاد ارتباط موثر بین مشاغل و دنیای دیجیتال، کمک به آنها برای فروش محصولات، و همچنین خدمات و مشاوره به یک شرکت برای دستیابی به مشتریان خود است.

[dt_vc_list dividers=”false”]

وظایف عمومی یک مشاور بازاریابی دیجیتال چیست؟

  • مشاور با ارزیابی استراتژی فعلی بازاریابی، روش های جدیدی را برای مشاغل برای نگه داشتن مشتریان موجود و جذب مشتریان جدید کشف پیدا می کند.
  • بهبودهایی را در زمینه هایی مانند سئو، رسانه های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل و طراحی وب سایت پیشنهاد یا پیاده سازی می کند.
  • مدیریت مارک تجاری شرکت، افزایش تعامل با مشتری و ارتباطات با رسانه های اجتماعی خلاق، ایمیل، موبایل یا بازاریابی محلی از سایر وظایف یک مشاور بازاریابی دیجیتال است.
  • او سیستم عامل های محتوایی مانند صفحات فرود وب سایت و وبلاگ را هماهنگ می کند.
  • با افزودن کلمات کلیدی جدید، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی صفحات وب، رتبه Google سایت کسب و کار را بهبود می دهد. مشاور استراتژی توسعه محتوا را در وب سایت و وبلاگ ها پیاده سازی می کند.
[/dt_vc_list]

مهارت ها و مدارک مورد نیاز. برای مشاور بازاریابی دیجیتال

مشاوران بازاریابی دیجیتال باید در رشته های مرتبط تحصیل کرده باشند. بازاریابی و بازرگانی دو تا از این رشته ها هستند. آنها باید به خوبی بداند که چگونه اینترنت مهمترین ابزار بازاریابی برای مارک ها است و بتواند از آن به طور موثر استفاده می کنند.دانش چگونگی ارتباط پلتفرم های رسانه اجتماعی و کانال دیجیتال با یکدیگر و چگونگی استفاده از این ارتباطات برای بازاریابی موثر مهم است. یک مشاور بازاریابی دیجیتال باید بتواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند و از تجزیه و تحلیل برای تعیین میزان عملکرد بازاریابی یک شرکت استفاده کند.

در صورت لزوم مشاور توصیه های عملی ارائه می دهد. ترکیبی از مهارت های حل مسئله و خلاقیت برای انجام صحیح این شغل بسیار مهم است. همچنین مشاوران بازاریابی دیجیتال باید اهداف قابل دستیابی و اهداف متمرکز را تعیین کنند. مشاغل به اهداف واقع بینانه و نتایج قابل اندازه گیری نیاز دارند.

اگر یک مشاور بازاریابی دیجیتال اهداف غیر معقولی را در نظر بگیرد، کارفرما قادر نخواهد بود این اهداف را تحقق بخشد و مشتریان خود را به مرور از دست خواهد داد. یکسان نبودن استراتژی بازاریابی در شرایط مختلف یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.  مشاور بازاریابی واجد شرایط، شنونده خوبی است. او توانایی همدلی کردن را علاوه بر گوش دادن موثر دارد. نقش دیگر یک مشاور بازاریابی جمع آوری و سازماندهی داده ها است. او باید توصیه های لازم را  برای ایجاد تعادل در هر حوزه بازاریابی انجام دهد.

مشاور موفق بازاریابی همچنین باید مهارت های رهبری قوی و رویکرد حرفه ای داشته باشد. او باید دانش و تجربه کافی در زمینه کار خود داشته باشند. زیرا هنگامی که او استخدام می شود، شرکت انتظار دارد که کاملا حرفه ای عمل کند و موفقیت شرکت را تضمین کند. با توجه به فضای رقابتی بازار و تقاضای زیاد برای این شغل، برای تبدیل شدن به مشاور بازاریابی دیجیتال موفق باید مهارت های خود را در زمینه های مختلف ذکر شده افزایش دهید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا