استخدامبازاریابی

استخدام مدیر بازاریابی: شرایط و مهارت ها

مدیر بازاریابی

موفقیت در استخدام مدیر بازاریابی

استخدام مدیر بازاریابی نیازمند چند مهارت می باشد. ابتدا فرد باید علاقه به ارتباط داشته و از مهارت های سازماندهی و خلاقیت  نیز برخوردار باشد. همچنین مدیر بازاریابی باید به ترویج محصولات و خدمات کارفرمای خود و افزایش آگاهی مشتریان نسبت به آن کالا یا خدمات  بپردازد. موفقیت در استخدام مدیر بازاریابی نیاز به روش های خلاقانه ای دارد؛ روش هایی همچون برقراری ارتباط با مشتریان از طریق رسانه هایی مانند: تلویزیون، رادیو، روزنامه، شبکه های اجتماعی رایج، پست الکترونیک، و پیام کوتاه.از مهم ترین شرایط احراز شغل مدیر بازاریابی:

کار تیمی خوب، اعتماد به نفس بالا، تسلط به زبان سئو، دیجیتال مارکتینگ و شم تجاری قویبرای ارائه بهتر محصولات به مشتریان باید از مهارت های مدیریتی برخوردار باشید. بدین ترتیب برای هدایت و انگیزش تیم های کاری و توانایی تحمل فشار کاری زیاد از این مهارت ها بهره می برید؛ و به موفقیت ارتقای پستی دست می یابید.

مهارت و شرایط مورد نیاز برای استخدام مدیر بازاریابی :

یک مدیر بازاریاب موفق باید مهارت های فراوانی برای به ثمر نشاندن شغل خود داشته باشد. او باید دارای مهارت ها و توانایی های شخصی زیر باشد:

برقراری ارتباط

مهم ترین مهارت مورد نیاز برای استخدام مدیر بازاریابی، برقراری ارتباط عالی است: به منظور ارتباط با مشتریان ، مدیران شرکت ها و ذی نفعان مربوطه.

گفتار و نوشتار

مدیر بازاریابی باید از مهارت های گفتاری و نوشتاری خوبی برخوردار باشد. باید بتواند ارتباط مناسبی با طرف مقابل برقرار کند؛ همچنین گزارش های مناسب در این حوزه جهت ارائه به مدیریت ارشد سازمان تهیه کند.

برنامه ریزی

مهارت های برنامه ریزی و سازماندهی مورد دیگری است. این مهارت برای هدایت تیم بازاریابی (مدیر بازاریابی) و انسجام بخشیدن به تحلیل ها و گزارش های بدست آمده از بازار استفاده می شود.

کار تیمی

توانایی کار تیمی عنصر مهم دیگری برای استخدام مدیر بازاریابی است. زیرا واحدهای بازاریابی ترکیبی از افراد مختلف است که با یکدیگر کار می کنند. آنها  با هم تعامل دارند  و نیازمند همکاری مناسب با یکدیگر هستند تا کارشان به درستی پیش برود.


 طراحی سایت وبسایت مشاوره کسب و کار یاشا سازمند

تحمل شرایط

یک مدیر بازاریابی می بایست فشار های کاری زیادی را تحمل کند. او باید توانایی حل مشکلات بوجود آمده را داشته باشد؛ مخصوصا هنگامیکه فروش واقعی از بودجه فروش کمتر و شرایط اقتصادی نامطلوب و دور از انتظار باشد.

دقت

دقت و توجه به جزئیات در بازاریابی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا عدم دقت و توجه به جزئیات از طرف کارشناس یا مدیر بازاریابی ممکن است یک برنامه یا استراتژی بازاریابی را با شکست روبرو کند.

شم تجاری

داشتن شم تجاری برای استخدام مدیر بازاریابی اهمیت ویژه ای دارد. او باید بتواند به شناخت دقیق از بازار و شکار فرصت های بوجود آمده در بازار برسد.

خلاقیت

داشتن خلاقیت در حرفه بازاریابی راه موفقیت را آسان تر می کند. زیرا تدوین و ارائه برنامه های بازاریابی و تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان بازار هدف روش های خلاقانه را می طلبد. این شرایط از مهمترین ویژگی هایی است که هر شرکت و سازمانی  برای جذب نیرو به آنها توجه میکند. و بدین ترتیب به موفقیت در استخدام مدیر بازاریابی دست پیدا می نماید. از جمله این شرکت ها، این شرایط استخدام برای شرکت آکام آتا در دستور کار قرار دارد و معیار سنجش پذیرش افراد است.

توانایی های یک مدیر بازاریابی

تحصیلات مورد نیاز استخدام مدیر بازاریابی :

افرادی که در رشته مدیریت بازرگانی به ویژه گرایش بازاریابی، رشته های مدیریت (مدیریت مالی، صنعتی، دولتی، اجرایی، بازاریابی )، رشته های مرتبط با تبلیغات و دیگر رشته های مربوط به دیجیتال مارکتینگ تحصیل کرده و دانش آموخته اند میتوانند وارد شرکت های مختلف و سازمان های مربوطه شوند؛ و در استخدام مدیر بازاریابی کسب موفقیت بکنند. مدارک کسب شده در رشته های فوق باید حداقل فوق لیسانس باشد.

هنگام استخدام مدیر بازاریابی وظایفی نیز برای آنها تعیین میشود :

ضرورت دارد که مدیر بازاریابی بر روی بازار مشتریان و تمایلات آنها تحقیق بکند. همچنین نگهداری از بانک اطلاعاتی مشتری باید به خوبی انجام شود. برگزاری نمایشگاه و گردهمایی برای معرفی محصولات و خدمات باید در دستور کار مدیر بازاریابی باشد. و همچنین روند کار باید به مدیر مربوطه به طور کامل و واضح شرح داده شود.

دیگر توانایی هایی که یک مدیر بازاریابی باید داشته باشد این است که وی تسلط به زبان سئو و تسلط کافی در زمینه دیجیتال مارکتینگ(عنصر مهمی در عرصه بازار و بازاریابی) را داشته باشد.

سوابق لازم برای استخدام مدیر بازاریابی:

برای وارد شدن به هر شغلی سوابق کاری  دارای اهمیت و توجه فراوانی می باشد. زیرا سابقه هر فرد نشانگر توانایی ها و میزان موفقیت او در همان حرفه میباشد. پس در استخدام مدیر بازاریابی سابقه کاری او را نباید  نادیده گرفت. سوابق مورد نیاز برای این شغل کار کردن با شرکت های بزرگ و مدیران موفق در این زمینه، کسب موفقیت های برجسته و جذب مشتریان بیشتر و صاحب نام و… می باشد.

علاوه بر سوابق کاری، توانایی های شخصی، سوابق عالی کاری و تحصیلی برای کسب موفقیت در استخدام مدیر بازاریابی حائز اهمیت است. بازاریابی، حرفه ای جهانی است.

منبع:

https://www.amazon.jobs/en/jobs/916837/engagement-marketing-manager

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا